Wyniki wyszukiwania dla frazy: "eaton"

Okiem eksperta: przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych – aspekty praktyczne i prawne - Obrazek

Okiem eksperta: przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych – aspekty praktyczne i prawne

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego kontakt z prądem elektrycznym był 6. najczęstszym wydarzeniem powodującym wypadek przy pracy w 2021 roku. Jednocześnie wśród przyczyn wypadków przy pracy w 2021 r. aż na drugim miejscu znalazł się niewłaściwy stan czynnika materialnego. Regularne przeglądy i przeprowadzenie pomiarów to sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, uniknięcie nie tylko wypadków ludzi, ale też pożaru, awarii czy kosztownych przestojów. Przy czym kluczowe jest, aby takie działania profilaktyczne przeprowadzać prawidłowo – mając na względzie, że przepisy systematycznie ulegają zmianom. Zachęcamy do obejrzenia trzech wywiadów z ekspertem firmy Eaton – doktorem Tomaszem Karwatem, jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie elektroenergetyki. W każdym z nich omawiane są najnowsze wymogi prawne, błędy i dobre praktyki, oraz kluczowe informacje w obszarze przeglądów i pomiarów instalacji.

Data:
zobacz więcej
Wysoka widoczność i wytrzymałość – kolumny sygnalizacyjne Eaton SL4 i SL7 - Obrazek

Wysoka widoczność i wytrzymałość – kolumny sygnalizacyjne Eaton SL4 i SL7

Firma Eaton posiada w swojej ofercie kolumny sygnalizacyjne o wysokiej funkcjonalności i nowoczesnej, przyciągającej uwagę obudowie. Standardowa wersja SL7 i jej mniejszy wariant SL4 o średnicy 40 mm (Rys. 1) wyróżniają się ze względu na swoją wyjątkowo wysoką widoczność. Operatorzy zakładowi mogą dzięki nim szybciej ocenić stan systemu oraz zapobiegać usterkom. Pozwala to zminimalizować liczbę sytuacji, w których dochodzi do zatrzymania produkcji czy uszkodzenia którejś z maszyn. Istotnym atutem kolumn sygnalizacyjnych Eaton jest również łatwość w ich składaniu. Przy montażu i demontażu kolumn do transportu nie są potrzebne żadne narzędzia, a system mocowań bagnetowych redukuje czas instalacji do minimum.

Data:
zobacz więcej
Elektroinstalatorzy - ich potrzeby, wyzwania i ocena branży - Obrazek

Elektroinstalatorzy - ich potrzeby, wyzwania i ocena branży

Cyfryzacja, zmiany klimatyczne i nowe przepisy sprawiają, że praca Elektroinstalatorów nieustannie się zmienia. Firma Eaton we współpracy z Keralla Research postanowiła zbadać, co przedstawiciele tego zawodu sądzą o zmianach na rynku, jakie są ich przyzwyczajenia i potrzeby. W raporcie Elektroinstalatorzy 2021 swoją opinią podzieliło się 200 profesjonalistów z firm elektroinstalacyjnych.

Data:
zobacz więcej
Instalacje fotowoltaiczne - kompletna i niezawodna ochrona obwodów EATON - Obrazek

Instalacje fotowoltaiczne - kompletna i niezawodna ochrona obwodów EATON

Systemy fotowoltaiczne (PV) przekształciły się w dojrzałą, zrównoważoną i adaptacyjną technologię. Zapotrzebowanie na nie oraz wzrost liczby instalacji wymuszają zastosowanie skutecznej ochrony elektrycznej. Systemy PV, podobnie jak wszystkie systemy elektroenergetyczne, muszą mieć odpowiednią ochronę przed przetężeniem i przepięciem. Eaton ściśle współpracuje z producentami systemów solarnych. Dzięki prowadzonym badaniom i rozwojowi wyprodukował rewolucyjne fotowoltaiczne wkładki bezpiecznikowe, które współpracują z systemami łączników paneli słonecznych, zapewniając pełną ochronę aplikacji PV.

Data:
zobacz więcej
Eaton podnosi standardy bezpieczeństwa w pojazdach szynowych - Obrazek

Eaton podnosi standardy bezpieczeństwa w pojazdach szynowych

Seria xEffect firmy Eaton obejmuje wyłączniki nadprądowe (MCB) i wyłączniki różnicowoprądowe (RCD), które już globalnie sprawdziły się w wielu aplikacjach przemysłowych. Obejmuje to takie wymagające dziedziny jak np. przemysł morski, energetyka wiatrowa i słoneczna (OZE). Dzięki certyfikatom zgodności, zgodnym z IEC 61373 oraz EN 45545,xEffect zapewnia teraz najwyższy stopień bezpieczeństwa dla pasażerów, personelu i sprzętu w przemyśle kolejowym.

Data:
zobacz więcej
Eaton odświeża serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o pięciorzędowe wersje - Obrazek

Eaton odświeża serię rozdzielnic mieszkaniowych KLV o pięciorzędowe wersje

Firma Eaton rozszerzyła serię obudów KLV o nowe wersje. Najważniejszymi elementami „odświeżonej”, a teraz jeszcze szerszej oferty są pięciorzędowe oraz nowe trzy- i dwurzędowe multimedialne rozdzielnice z drzwiami WiFi. Dzięki nowym funkcjom wersja pięciorzędowa oferuje przede wszystkim więcej miejsca na urządzenia zabezpieczające i na okablowanie z boku lub za szynami, a także wyżej umieszczone listwy zaciskowe - bez rezygnowania ze sprawdzonego, ponadczasowego designu. Ponadto seria została wzbogacona o pięciorzędowe wersje hybrydowe.

Data:
zobacz więcej
Łączniki sterownicze obrotowe T oraz rozłączniki izolacyjne P firmy Eaton - Obrazek

Łączniki sterownicze obrotowe T oraz rozłączniki izolacyjne P firmy Eaton

Wszędzie tam, gdzie potrzebne są ręczne układy przełączające trybami pracy lub wymagane jest rozłączenie izolacyjne lub serwisowe maszyny, zastosowanie znajdą łączniki obrotowe typu T oraz rozłączniki izolacyjne serii P firmy Eaton. <br> <br> Urządzenia te cechują się wysoką wydajnością, niezawodnością pracy i kompaktową budową, co sprawia, że znajdują zastosowanie m.in. w aplikacjach przemysłowych i budownictwie komercyjnym. Dostępne są nie tylko w dziesiątkach standardowych konfiguracji dla różnych zakresów prądowych, ale także w formie łączników na zamówienie dobieranych pod konkretne wymagania i projekt klienta. Poniższy artykuł opisuje różnice konstrukcyjne pomiędzy seriami oraz najpopularniejsze urządzenia z gamy tych produktów.

Data:
zobacz więcej
Eaton radzi: jak chronić sprzęt domowy przed przepięciami? - Obrazek

Eaton radzi: jak chronić sprzęt domowy przed przepięciami?

Najbardziej intensywne burze występują w Polsce zazwyczaj w okresie wakacyjnym – od czerwca do sierpnia. W 2020 r. sezon burzowy rozpoczął się jednak już 13 kwietnia, kiedy zanotowano ponad 30 tysięcy piorunów i 260 wyładowań na minutę w szczycie zjawiska. Uderzenie pioruna w budynek może wywołać poważną awarię instalacji elektrycznej, doprowadzić do pożaru, a nawet śmiertelnego wypadku. Dlatego zgodnie z prawem we wszystkich budynkach, które powstały lub zostały zmodernizowane po 2002 r. konieczne jest instalowanie zabezpieczeń przed skutkami bezpośrednich wyładowań i przepięć.

Data:
zobacz więcej
Jak aparatura Eaton wspomaga działanie infrastruktury krytycznej? - Obrazek

Jak aparatura Eaton wspomaga działanie infrastruktury krytycznej?

Obiekty sanitarne, takie jak przepompownie ścieków, są przykładem infrastruktury krytycznej, w której bardzo ważne jest niezawodne i bezpieczne działanie wszystkich komponentów. We współpracy z firmą Automatyka Krzysztof Białowąs, w przeciągu niespełna 2 lat, aparaturę Eaton wykorzystano przy produkcji ponad 150 szaf sterowania przepompowniami ścieków. Przykładem takiej realizacji jest przepompownia w Stoczku Łukowskim.

Data:
zobacz więcej
Zwiększ bezpieczeństwo stosując obudowy uniwersalne Eaton CS - Obrazek

Zwiększ bezpieczeństwo stosując obudowy uniwersalne Eaton CS

Rozdzielnice CS to solidna konstrukcja składająca się z elementów o najwyższej jakości, co zapewnia stopień ochrony IP66 oraz IK09. Gwarantuje to ochronę zainstalowanej aparatury przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Obudowy CS są testowane zgodnie z normą EN 62208 i mogą być stosowane do instalacji wewnętrznych oraz zewnętrznych pod zadaszeniem, ponieważ są badane pod kątem odporności na korozję.

Data:
zobacz więcej