Jak zabezpieczyć kable i przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Zabezpieczanie kabli i przewodów przed uszkodzeniami to podstawa każdej, dobrze położonej instalacji elektrycznej. Powinna być ona przede wszystkim bezpieczna i zapewniać stały dopływ prądu. Dobrze dobrane zabezpieczenia kabli to gwarancja ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, zmienną temperaturą czy promieniowaniem UV. Jakie są rozwiązania i w co warto zainwestować? O tym więcej w artykule!

Data:
zobacz więcej

Bloki rozdzielcze wysokiej mocy – Finder seria 9D

Stosowanie bloków rozdzielczych w instalacjach elektrycznych w znaczący sposób usprawnia proces łączenia oraz prefabrykacji. Blok rozdzielczy umożliwia precyzyjne i bezpieczne połączenie przewodów elektrycznych w szafach elektrycznych oraz sterowniczych. Dobór odpowiedniego bloku zależy od wielu czynników. W artykule przedstawione zostaną zasady doboru i zastosowanie bloków rozdzielczych, które zostały zaprojektowane dla obwodów wysokiej mocy

Data:
zobacz więcej

Światło w ogrodzie - różne typy, jedno przeznaczenie

Lampy ogrodowe to nie tylko praktyczny sposób oświetlenia podwórka czy tarasu, ale także element dekoracyjny, który nadaje wyjątkowy klimat wieczornym spotkaniom na świeżym powietrzu. Odpowiednio dobrane lampy mogą stworzyć romantyczną, tajemniczą lub nowoczesną atmosferę w ogrodzie lub na balkonie, dzięki czemu spędzenie czasu na zewnątrz stanie się jeszcze bardziej przyjemne i relaksujące.

Data:
zobacz więcej

Znaki BHP – rozwiązania szyte na miarę

Nadrzędnym celem znaków BHP jest ograniczenie ryzyka konsekwencji występującego w konkretnym środowisku zagrożenia i organizacja przestrzeni maksymalnie bezpiecznej dla osób w niej przebywających. Ze względu na bardzo zróżnicowany charakter miejsc użytku publicznego możliwość stworzenia własnych elementów systemu oznakowania BHP i dopasowania go do występujących warunków jest ogromnym atutem. Taką możliwość oferuje SIGNproject – producent znaków BHP.

Data:
zobacz więcej

Czy warto inwestować w zasilanie awaryjne UPS?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą zabezpieczyć swoje urządzenia elektroniczne przed przerwami w dostawie prądu. W dzisiejszych czasach, kiedy korzystanie z elektroniki jest nieodłącznym elementem naszego życia, zasilacz awaryjny jest niezbędnym urządzeniem w domach i firmach. Bezpieczeństwo danych i urządzeń elektronicznych to podstawa, dlatego warto zastanowić się nad zakupem zasilacza awaryjnego. Wspomnieć należy również o niemierzalnych stratach w szpitalach i innych placówkach medycznych przy potencjalnym zatrzymaniu urządzeń medycznych. W dzisiejszym świecie nie można sobie na to pozwolić i mimo niezłej jakości dostarczanej energii z sieci stosowanie systemów zasilania awaryjnego jest nie tylko uzasadnione, ale i konieczne.

Data:
zobacz więcej

Jak dobrze zabezpieczyć stację ładowania pojazdów elektrycznych?

W celu osiągnięcia przez kraje Unii Europejskiej neutralności klimatycznej do 2050 roku parlament UE zdecydował o całkowitym odejściu od produkcji aut spalinowych. W 2035 roku zostanie wyprodukowany ostatni „tradycyjnie” napędzany samochód. Do tego czasu doświadczymy gwałtownego rozwoju technologii w obszarze elektromobilności, zarówno w dziedzinie „elektryków”, jak i stacji ich ładowania. Najważniejszą kwestią, na którą trzeba będzie zwrócić uwagę w czasie rozbudowy sieci ładowarek EVC jest bezpieczeństwo użytkowników. W tym zagadnieniu nie można iść na żadne kompromisy.

Data:
zobacz więcej