Jak sterowniki Wi-Fi w systemach ogrzewania podłogowego i przeciwoblodzeniowego od Grand Meyer pomagają oszczędzać energię? - Obrazek

Jak sterowniki Wi-Fi w systemach ogrzewania podłogowego i przeciwoblodzeniowego od Grand Meyer pomagają oszczędzać energię?

Od lipca czekają nas podwyżki cen prądu. Dla dużej liczby gospodarstw trzeba będzie wybrać pomiędzy komfortem a rachunkami za prąd. Jest na to sprytne rozwiązanie: wymiana mechanicznych sterowników na termostaty do sterowania ogrzewania elektrycznego z Wi-Fi (W350 / 390, SN-10/ SN-15/SN-20) i używanie meteo stacji MST-91Ai, kierowane za pomocą aplikacji w telefonie

Data:
zobacz więcej
Aspekty ochrony instalacji PV 50-150 kW na dachach istniejących obiektów budowlanych - Obrazek

Aspekty ochrony instalacji PV 50-150 kW na dachach istniejących obiektów budowlanych

Każdy budynek wyposażony w urządzenie piorunochronne wymaga ochrony przed przepięciami z zastosowaniem ograniczników przepięć Typu 1. W obiektach już istniejących, wyposażonych w ochronę odgromową, instalacje PV coraz częściej stosowane są na dachach budynków. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest ograniczenie kosztów utrzymania obiektów. Zapoznaj się z podstawowymi problemami, które mogą się pojawić przy projektowaniu i budowie instalacji PV o średniej mocy powyżej 50-150 kW.

Data:
zobacz więcej
Rozświetlamy Polskę: Jakie wymagania muszą spełniać oprawy uliczne do programu rządowego? - Obrazek

Rozświetlamy Polskę: Jakie wymagania muszą spełniać oprawy uliczne do programu rządowego?

Program „Rozświetlamy Polskę” obejmuje modernizację oświetlenia ulicznego. W ramach rządowego wsparcia gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz związki międzygminne otrzymały dofinansowanie na przebudowę infrastruktury oświetleniowej. Wsparcie finansowe ma pokryć aż 80% wartości inwestycji, a całość przyznanej kwoty osiągnęła prawie 1 mld zł.

Data:
zobacz więcej
Kabel Ethernet czy światłowód – który wybrać? Różnice i Porównanie - Obrazek

Kabel Ethernet czy światłowód – który wybrać? Różnice i Porównanie

Wciąż ze wszystkich stron słychać pytanie - „Jaki przewód wybrać do swojej infrastruktury, skrętkę czy światłowód?”. To pytanie zadają sobie najczęściej inwestorzy indywidualni, którzy sami muszą dokonać wyboru – jak chcą mieć wykonaną instalację teletechniczną i jakie wymogi musi spełniać. W tym poradniku postaramy się omówić szczegółowo to zagadnienie.

Data:
zobacz więcej