Kabel Ethernet czy światłowód – który wybrać? Różnice i Porównanie - Obrazek

Kabel Ethernet czy światłowód – który wybrać? Różnice i Porównanie

Wciąż ze wszystkich stron słychać pytanie - „Jaki przewód wybrać do swojej infrastruktury, skrętkę czy światłowód?”. To pytanie zadają sobie najczęściej inwestorzy indywidualni, którzy sami muszą dokonać wyboru – jak chcą mieć wykonaną instalację teletechniczną i jakie wymogi musi spełniać. W tym poradniku postaramy się omówić szczegółowo to zagadnienie.

Data:
zobacz więcej
Podłączenie światłowodu - czym jest, jak przebiega, jak się ubiegać? - Obrazek

Podłączenie światłowodu - czym jest, jak przebiega, jak się ubiegać?

Światłowód jest najchętniej wybieranym typem stałego łącza internetowego. Ceniony jest za możliwość przesyłu danych na znaczne odległości z ogromną prędkością. Jak przebiega podłączenie światłowodu do domu i mieszkania w bloku? Jakie formalności trzeba załatwić, żeby podciągnąć sieć do mieszkania? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat podłączenia sieci światłowodowej.

Data:
zobacz więcej
Sześć rzeczy, które możesz zrobić za pomocą optymalizatora Tigo (plus rzeczywista instalacja fotowoltaiczna) - Obrazek

Sześć rzeczy, które możesz zrobić za pomocą optymalizatora Tigo (plus rzeczywista instalacja fotowoltaiczna)

Platforma TigoTS4 to jedyne rozwiązanie Flex MLPE (Module Level Power Electronics), które jest w stanie zmaksymalizować korzyści płynące z instalacji fotowoltaicznych w inteligentny i elastyczny sposób. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w zakresie innowacji, milionom urządzeń wdrożonych na całym świecie i tera-watogodzinom wygenerowanej energii, Tigo jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej następnej instalacji. Poznaj sześć faktów, wraz z prawdziwym studium przypadku, na temat optymalizatorów Tigo, o których możesz nie wiedzieć.

Data:
zobacz więcej
Z czego zbudowana jest żarówka LED (tzw. źródło LED)? - Obrazek

Z czego zbudowana jest żarówka LED (tzw. źródło LED)?

Konstrukcja żarówki LED składa się z wielu istotnych elementów, jak trzonek, radiator, luminofor, czy kondensator tłumiący. Każdy z elementów znajdujących się wewnątrz żarówek odpowiedzialny jest za konkretne funkcje, dzięki czemu mogą one sprawnie i efektywnie działać przez wiele lat. Z tego artykułu dowiesz się, jak zbudowane są żarówki LED i jakie funkcje pełnią poszczególne komponenty.

Data:
zobacz więcej
Jak wybrać żarówkę LED? Kompletny Poradnik - Obrazek

Jak wybrać żarówkę LED? Kompletny Poradnik

Żarówki LED stają się dominującym typem oświetlenia. Wpłyną na niższe zużycie prądu przy zachowaniu wysokiego komfortu świetlnego. Żeby jednak uzyskać pożądany efekt, muszą być właściwie dobrane do potrzeb urządzeń oświetleniowych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie żarówek LED i na co wpływają poszczególne parametry. Zanim wybierzesz się do sklepu, zapoznaj się z kompendium wiedzy o żarówkach LED.

Data:
zobacz więcej
Przelicznik żarówek LED na WAT. Jak przeliczyć moc żarówek LED? - Obrazek

Przelicznik żarówek LED na WAT. Jak przeliczyć moc żarówek LED?

Przeliczanie mocy żarówek LED na WAT to jeden z najczęstszych problemów osób, które poszukują idealnego źródła światła do swojego domu, mieszkania lub firmy. Osoby przyzwyczajone jeszcze do starej technologii nie zawsze wiedzą, czego mogą spodziewać się po nowoczesnych żarówkach ledowych i mocy, jaka jest napisana na opakowaniu. W jaki więc sposób przeliczać LED na Waty?

Data:
zobacz więcej