Opis działalności

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce, laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień.

Firmę stworzyło trzech młodych ludzi, który poznali się w czasie studiów na Politechnice Wrocławskiej. Jednym z nich jest prezes Zarządu TIM SA Krzysztof Folta - jeden z najdłużej urzędujących prezesów spółek publicznych w Polsce. TIM SA jest bowiem od 1998 r. notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

TIM posiada unikalne, ponad 30-letnie doświadczenie w branży, które łączy z nowoczesnymi technologiami e-commerce. Klienci mają do wyboru: zakupy online przez stronę internetową TIM.pl i aplikację mobilną mTIM, infolinię, a także sieć biur handlowych i mobilnych przedstawicieli handlowych. Firma jako pierwszy w Polsce dystrybutor artykułów elektrotechnicznych udostępniła swoją ofertę przez internet zarówno dla klienta biznesowego, jak i indywidualnego, bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się czy logowania.

TIM umacnia się na pozycji lidera branży dzięki wyjątkowemu połączeniu atrakcyjnych cen i najszerszej w Polsce oferty artykułów elektrotechnicznych dostępnych „od ręki”. Towar dostarczają renomowani producenci z Polski i zagranicy.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzy 3LP SA. Ta spółka - w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnych centrów logistycznych umiejscowionych w różnych częściach Polski, m.in. w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt ten realizuje dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

Jednopixelowy obrazek