Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")

Seria Living Now - innowacyjny osprzęt o nowoczesnym designie od Bticino marki grupy Legrand

  
Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
 

Czy można stworzyć nowy standard w designie osprzętu elektroinstalacyjnego? Należąca do firmy Legrand marka Bticino - jeden z wiodących producentów w branży elektrycznej i elektrotechnicznej – podjęła to wyzwanie. Najnowszą i najbardziej zaawansowaną propozycją jest seria osprzętu elektroinstalacyjnego Living Now, która łączy w sobie najnowsze technologie, funkcjonalność oraz absolutnie unikalny design.

Spis treści:

  1. Czym jest seria Living Now?
  2. Elementy serii Living Now
  3. Unikalne rozwiązania techniczne w Living Now
  4. Najważniejsze zalety nowej serii Living Now
  5. Living Now - połączenie dobrego stylu i innowacyjności

Czym jest seria Living Now?

Living Now to nie tylko łączniki, gniazda zasilające i medialne, ale także możliwość stworzenia systemu smart do lokalnego lub zdalnego sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją oraz zasilaniem poszczególnych odbiorników, z poziomu aplikacji na smartfonie lub tablecie. Osprzęt wyróżnia się wysoką ergonomią, oryginalnym designem i opatentowanymi rozwiązaniami ułatwiającymi montaż.

Elementy serii Living Now

Na kompletny punkt elektryczny składa się uchwyt montażowy, mechanizm z odpowiednią plakietką lub klawiszem i ozdobna ramka.

Gama mechanizmów obejmuje tradycyjne elementy osprzętu, czyli: łączniki, uniwersalne ściemniacze, gniazda zasilające (w tym ze zintegrowanym USB C), gniazda medialne, termostaty itp.

Równoległa oferta mechanizmów w wersji 'connected', umożliwia zbudowanie inteligentnego systemu Smart Home zarządzanego z poziomu aplikacji. To doskonała propozycja dla klientów, którzy, oprócz estetyki, oczekują od domowej instalacji elektrycznej wygody i elastyczności.

Seria Living Now - łącznik czteromodułowy
Seria Living Now - łącznik czteromodułowy

Unikalne rozwiązania techniczne w Living Now

W Living Now znajdziemy kilka autorskich i opatentowanych pomysłów, które instalatorowi ułatwią montaż, a użytkownikowi zapewnią wysoką estetykę i wygodę użytkowania. Warto zwrócić uwagę na takie detale jak:

  • Solidny uchwyt Dzięki nowej geometrii i wyselekcjonowanym materiałom uchwyt jest wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Uchwyt posiada osłonę, którą można wykorzystać do zabezpieczenia już zamontowanych uchwytów i mechanizmów przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem podczas prac dekoratorskich.
  • Samoregulująca ramka Dzięki ruchomemu elementowi w tylnej części, ramka przylega idealnie do każdej ściany. Pozwoli to zakryć zewnętrzne kołnierze puszek, zniwelować ich nierówne ustawienie lub niedoskonałości na powierzchni ściany.
  • System samocentrujący Opatentowany system samocentrujący umożliwia wyrównanie klawisza lub plakietki z pozostałymi elementami punktu sterowania, nawet po długotrwałej eksploatacji.
Seria Living Now - gniazdo K4142A
Seria Living Now - gniazdo K4142A

Najważniejsze zalety nowej serii Living Now

Wygląd i wykonanie

Seria Living Now to oryginalna koncepcja wzornicza, w której klawisz lub plakietka mechanizmu są wysokości ramki i tworzą z tą ramką jednolitą powierzchnię, co daje niesamowity efekt wizualny.

Plakietki i klawisze mechanizmów dostępne są w 3 kolorach: białym, czarnym i piaskowym. Całość uzupełnia paleta ozdobnych elementów (ramek) pozwalających tworzyć unikatowe kompozycje. Do wyboru mamy tworzywo, metal i naturalne drewno o różnych fakturach i wzorach, w aż 16 wersjach kolorystycznych, co pozwala na idealne dopasowanie do stylu i charakteru każdego pomieszczenia.

Warto tu wspomnieć, że seria otrzymała prestiżową międzynarodową nagrodę w łączeniu technologii i wzornictwa Design Award. Wszystkie elementy osprzętu wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje trwałość i estetyczny wygląd przez wiele lat.

Łatwość montażu i instalacji

Living Now jest serią modułową, co umożliwia dowolne komponowanie funkcji w ramkach wielokrotnych. W serii Living Now spotkamy się z dwoma standardami instalacyjnymi:

  • Pierwszy to „tradycyjne” ramki wielokrotne o wielkości 1x2, 2x2, 3x2 i 4x2 moduły oddzielone pionową poprzeczką. Montaż elementów odbywa się w zwykłych puszkach instalacyjnych Ø60, łączonych w zestawy oraz uchwytów 2-modułowych Living Now.
  • Drugi to ramki o wielkości 2, 3, 4 i 6 modułów, bez pionowej poprzeczki. W przypadku 2 modułów stosowana jest zwykła puszka Ø60 i uchwyt 2-modułowy Living Now, natomiast montaż 3, 4 i 6 modułów wymaga stosowania dedykowanych puszek i uchwytów Living Now.

Niezależnie od wybranej wersji, montaż jest precyzyjny, szybki i wygodny, a wspomniane wyżej samoregulujące się ramki i system samocentrujący dodatkowo go ułatwiają i zapewniają wysoką estetykę całości.

Sprawdź też inne artykuły od firmy Legrand:

Funkcje Smart Home

Równoległa gama mechanizmów Living Now with Netatmo to sposób na szybkie stworzenie inteligentnej instalacji i wygodne sterowanie domem za pomocą dotyku, dedykowanej aplikacji, a nawet poleceń głosowych dzięki kompatybilności z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Siri czy Google Assistant.

Podstawowym elementem systemu jest brama, pozwalająca na integrację poszczególnych funkcji i współpracę z aplikacją. Co ważne, elementy ‘connected’ nie wymagają specjalnego oprzewodowania. Z łatwością mogą zastąpić istniejące łączniki i gniazda, aby użytkownik mógł jeszcze wygodniej sterować instalacją i urządzeniami. Co więcej, sterowniki bezprzewodowe można przenieść w dowolne miejsce lub dodać w każdej chwili nowy sterownik.

Inteligentne rozwiązania Living Now with Netatmo pozwolą też użytkownikowi na monitorowanie zużycia energii i sterowanie temperaturą, co znacząco przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Można także otrzymywać alerty o niepożądanych zdarzeniach, jak choćby zaniku zasilania (lodówka!).

Seria Living Now - łącznik do rolet
Seria Living Now - łącznik do rolet

Living Now - połączenie dobrego stylu i innowacyjności

Seria Living Now to wybór dla osób, które cenią sobie nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i niezawodność. Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom, łatwości montażu oraz wysokiej jakości materiałom, osprzęt Bticino, marki należącej do firmy Legrand z pewnością sprosta oczekiwaniom każdego klienta.

Living Now - Bticino