Podziel się wiedzą:
Smart Home Legrand Netatmo - Twój bezpieczny, wygodny i energooszczędny dom

Smart home to dom, w którym urządzenia potrafią wykonać określone czynności dostosowane do określonych zdarzeń. Na przykład, gdy domownik opuszcza dom, termostat automatycznie obniża temperaturę w mieszkaniu. Inny przykład to wykrycie intruza na posesji oraz poinformowanie o tym domownika poprzez komunikat na smartfona. Inteligentny dom to system, który automatycznie i na czas reaguje na zmieniające się warunki wewnątrz oraz na zewnątrz domu.

Dzięki Smart Home możesz w bardzo prosty sposób kontrolować i zarządzać działaniem urządzeń z poziomu aplikacji, nawet gdy nie ma Cię w domu, a także programować scenariusze dopasowane do Twojego stylu życia. Smart home zapewnia bezpieczeństwo, komfort i spokój, pozwala także zaoszczędzić energię, jest to inwestycja, która się zwraca. Rozwiązania Smart Home to nowoczesne urządzenia, ich liderem rynku jest firma Legrand z ofertą Smart Home Legrand Netatmo.

linia
Smart kontrola domu z kamerą wewnętrzną

Kamera wewnętrzna Smart Netatmo PRO to niezwykła kamera, która wygląda jak stylowy gadżet, przez co jest praktycznie niezauważalna przez potencjalnych włamywaczy. Kamera monitoruje otoczenie, wykrywa nieznane twarze i wysyła prosto z domu powiadomienia na smartfona wraz ze zdjęciem oraz nagraniem wideo. W urządzeniu zastosowana została technologia rozpoznawania twarzy, będąca innowacją i przełomem na rynku kamer typu smart.

Kamera rozpoznaje twarze i wie, kiedy w obiektywie pojawia się jeden z domowników, nie wysyła wówczas niepotrzebnego powiadomienia na smartfona. Z takim urządzeniem można też sprawdzić, czy dziecko wróciło już ze szkoły lub, czy też pies lub kot pod nieobecność w domu nie narobił bałaganu. Kamera zapewnia rejestrację zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080p. Kamera posiada także szerokie pole widzenia 130ᵒ oraz pozwala nagrywać w materiały wideo nawet w całkowitych ciemnościach.

Kamera wewnętrzna Smart Netatmo PRO - NSC-PRO
Podpis zdjęciaKamera wewnętrzna Smart Netatmo PRO - NSC-PRO

Odstrasz intruza donośnym sygnałem syreny

Połączenie kamery wewnętrznej z Syreną systemu alarmowego Smart Netatmo PRO to jeszcze większe bezpieczeństwo dla domu. Gdy kamera wykryje intruza, automatycznie zostanie uruchomiona syrena o donośnym sygnale 110 dB, aby go odstraszyć. Nie zareaguje natomiast, gdy do domu wejdzie ktoś z rodziny lub gdy wykryty zostanie ruch zwierzęcia. Dzieje się tak dzięki inteligentnemu systemowi wykrywania osób i rozpoznawania twarzy. Nie musisz się obawiać o niepotrzebne i niepokojące alarmy.

Syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO - NIS01-PRO
Podpis zdjęciaSyrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO - NIS01-PRO

Zainstaluj w domu czujniki wstrząsowe w oknach i drzwiach

Gdy okna lub drzwi w Twoim domu zostaną gwałtownie otwarte, Czujniki wstrząsowe okien i drzwi Smart Netatmo PRO wyślą powiadomienie na Twojego smartfona. Możesz też na bieżąco kontrolować, czy drzwi i okna są otwarte, czy zamknięte. Wystarczy zainstalować czujniki na dowolnie wybranych powierzchniach, aby sprawdzać sytuację w domu i zyskać cenny czas podczas wtargnięcia włamywacza do domu.

Zestaw alarmowy: Kamera wewnętrzna + Czujniki wstrząsowe okien i drzwi + Syrena systemu alarmowego Smart Netatmo PRO to rozwiązanie kompleksowe dla ochrony domu. Jest to system, który całościowo zabezpiecza dom przed włamaniem podczas nieobecności właściciela. Zestaw alarmowy powiadamia właściciela zanim jeszcze dojdzie do włamania. Czujniki wstrząsowe wykryją, gdy ktoś będzie próbował sforsować okno lub drzwi. Z kolei kamera wewnętrzna zareaguje, gdy w jej obiektywie pojawi się ktoś spoza domowników. W razie próby włamania włączy się syrena o donośnym sygnale, która zmusi intruza do ucieczki.

Czujniki wstrząsowe okien i drzwi Smart Netatmo PRO - DTG-PRO
Podpis zdjęciaCzujniki wstrząsowe okien i drzwi Smart Netatmo PRO - DTG-PRO

Odpowiedz na dzwonek do drzwi gdziekolwiek jesteś

Za pomocą Wideodzwonka Smart Netatmo PRO można odpowiedzieć na dzwonek do drzwi za pośrednictwem smartfona - bez względu na miejsce pobytu, może to być dom, biuro czy też wakacyjny kurort. Dzięki odebraniu połącznia na smartfonie, można poprosić kuriera o pozostawienie paczki u sąsiadów albo przywitać gości z innego pomieszczenia domu.

Wideodzwonek dba też o bezpieczeństwo domu. Dzięki funkcji wykrywania osób, wideodzwonek wysyła natychmiastowe powiadomienia na smartfona, gdy ktoś podejrzany pojawia się przed domem. Za pomocą wbudowanego mikrofonu i głośnika można nawet odstraszyć niechcianych gości, mimo że jest się z dala od miejsca zdarzenia.

Wideodzwonek Smart Netatmo PRO - NDB-PRO
Podpis zdjęciaWideodzwonek Smart Netatmo PRO - NDB-PRO

Monitoring posesji z kamerą zewnętrzną

O całkowite bezpieczeństwo posesji zadba Kamera zewnętrzna Netatmo PRO, która wykrywa ruch z odległości aż 20 m, a do tego posiada funkcję noktowizji, na wypadek niebezpiecznych zdarzeń w godzinach nocnych. Kamera zarejestruje ruch w jakości Full HD 1080p z możliwością cyfrowego zoomu x8, co daje gwarancję szybkiej identyfikacji niepożądanych osób. Urządzenie rozpoznaje obiekty na terenie i powiadamia właściciela, gdy coś podejrzanego zostanie wykryte w otoczeniu. Kamera potrafi rozróżniać osoby, zwierzęta, pojazdy czy nieistotne ruchy. Urządzenie zostało również wyposażone w reflektor, który włącza się po wykryciu ruchu, dzięki czemu może oświetlać drogę lub odstraszać nieproszone na posesji osoby.

Dla jeszcze większego bezpieczeństwa powstawała Kamera zewnętrzna z syreną Smart Netatmo PRO, która wykrywa ruch w wyznaczonym obszarze, wysyła na smartfona powiadomienie o nietypowym zdarzeniu, a intruza odstrasza syreną o sile 105 dB.

Kamera zewnętrzna Smart Netatmo PRO - NOC-PRO
Podpis zdjęciaKamera zewnętrzna Smart Netatmo PRO - NOC-PRO

Ochrona domu na najwyższym poziomie z czujnikiem dymu

Na liście domowych zagrożeń znajduje się również pożar. Urządzeniem, które potrafi zabezpieczyć dom przed tak niebezpiecznym zdarzeniem, jest Czujnik dymu Smart Netatmo PRO. W przypadku wykrycia zagrożenia, czujnik dymu emituje głośny sygnał dźwiękowy o sile 85 dB. Równocześnie w czasie rzeczywistym wysyła ostrzeżenie bezpośrednio na smartfony domowników. Dzięki temu można szybko zareagować, zadzwonić po straż pożarną, nawet gdy przebywa się poza domem.

Alarm włączył się z błahego powodu jak przypalony obiad? Nie trzeba wchodzić na krzesło, aby wyłączyć urządzenie, wystarczy wyciszyć alarm smartfonem. Czujnik dymu zapewnia spokój aż na dziesięć lat, dzięki zastosowaniu akumulatora o tak długim okresie eksploatacyjnym.

Czujnik dymu Smart Netatmo PRO - NSA-PRO-EU
Podpis zdjęciaCzujnik dymu Smart Netatmo PRO - NSA-PRO-EU

Oszczędzaj energię w domu zwiększając komfort

Termostat Smart Netatmo PRO zapewnia odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu domu. Dzięki możliwości zdalnego sterowania, pozwala ustawić optymalną temperaturę, zarządzać oszczędzaniem energii, ustalić dobowy harmonogram i zarządzać konserwacją urządzenia z poziomu smartfona. Można użyć termostatu, aby zmienić temperaturę w domu, pozostając w łóżku lub przebywając w odległej części świata. Aby zmienić temperaturę w domu, wystarczy skorzystać z aplikacji lub wypowiedzieć polecenie na głos. Funkcja samodzielnej regulacji (Auto-Adapt) wykorzystuje dane o izolacji termicznej domu i temperaturze na zewnątrz do zaprogramowania czasu uruchomienia ogrzewania. Dzięki temu można uzyskać pożądaną temperaturę we właściwym czasie.

W ofercie Smart Home Legrand Netatmo znajdziemy też Termostat modulowany OpenTherm Smart Netatmo PRO. OpenTherm jest protokołem komunikacyjnym, który umożliwia kotłowi modulacyjnemu i termostatowi wymianę informacji, pozwalając tym samym na sterowanie zarówno ogrzewaniem, jak i ciepłą wodą użytkową.

Termostat Smart Netatmo PRO - NTH-PRO
Podpis zdjęciaTermostat Smart Netatmo PRO - NTH-PRO

Oszczędzaj nawet do 37% na zużyciu energii oraz zredukuj emisję dwutlenku węgla

Dobrym rozwiązaniem jest wybór Zestawu startowego z dwoma głowicami termostatycznymi Smart Netatmo PRO, który daje to możliwość zaoszczędzenia zużycia energii. Zestaw startowy daje możliwość tworzenia harmonogramów. Pozwana wyłączyć ogrzewanie na czas wyjścia do pracy i ustawić harmonogram tak, aby urządzenie włączyło ogrzewanie przed powrotem do domu.

Głowica termostatyczna Smart Netatmo PRO wykrywa otwarte okno, wówczas wyłącza ogrzewanie w pomieszczeniu, aby zapobiec marnowaniu energii. Głowica termostatyczna Smart Netatmo PRO analizuje środowisko pomieszczenia w czasie rzeczywistym i dostosowuje ogrzewanie w zależności od nasłonecznienia i wykorzystania pomieszczenia. Dzięki głowicy można oszczędzać energię podczas snu ogrzewając tylko sypialnię i obniżając temperaturę w pozostałej części domu. Za pomocą głowicy termostatycznej można zdalnie sterować ogrzewaniem poprzez aplikację na smartfonie, ustawić automatyczne tryby działania lub ręcznie zmieniać temperaturę za pomocą pokrętła na głowicy.

Produkty Smart Home Legrand Netatmo z serii PRO charakteryzują się rozszerzoną, czteroletnią gwarancją. To przełomowe, intuicyjne i pięknie zaprojektowane urządzenia. Gwarantują bezproblemową obsługę, która pomaga użytkownikom tworzyć bezpieczniejszy, oszczędniejszy i wygodniejszy dom.

Zestaw startowy z dwoma głowicami termostatycznymi Smart Netatmo PRO - NVP-PRO
Podpis zdjęciaZestaw startowy z dwoma głowicami termostatycznymi Smart Netatmo PRO - NVP-PRO


Łączy nas napięcie