Podziel się wiedzą:

SUNO - nowa seria gniazd i łączników ściennych marki Legrand

SUNO - nowa seria gniazd i łączników ściennych marki Legrand

Seria gniazd i łączników SUNO marki Legrand łączy ze sobą zarówno tradycyjne, jak i unikalne rozwiązania. Ich budowa jest prosta i minimalistyczna, dzięki czemu idealnie komponuje się z estetyką każdego wnętrza. Seria SUNO zapewnia szeroki wybór kolorów i wzorów. W ofercie znajdują się między innymi gniazda telefoniczne i przesyłu danych, łączniki sterowania roletami i wiele innych produktów o innowacyjnych funkcjach.

Spis treści:

 1. Ponadczasowy design SUNO
 2. Różne funkcje i ich zastosowanie – nowa oferta SUNO
 3. Montaż i instalacja połączona z bezpieczeństwem
 4. Innowacyjna funkcja Smart Home

Ponadczasowy design SUNO

Gniazda i łączniki SUNO zostały starannie zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym wzornictwem - mają kwadratowy kształt połączony z dyskretnym załamaniem powierzchni. Na uwagę zasługuje możliwość personalizacji. Producent stworzył trzy podstawowe kolory wykończenia łączników: biały, czarny oraz aluminium. Istnieje możliwość wyboru spośród pięciu odcieni ramek. Dodatkowo wszystkie łączniki i ramki dostępne są w wersji matowej lub błyszczącej. Klient może tworzyć własne kombinacje, co umożliwia dostosowanie produktu do każdej aranżacji, a także nadanie wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu. Do wyboru są także dwie tekstury ramek: szczotkowane aluminium i wzorzysta czerń. Mat natomiast występuje w kolorze ciemnoszarym, podczas gdy połysk znajdziemy w kolorach piaskowym i cementowym. Trzeba podkreślić, że materiał użyty do produkcji to plastik barwiony w masie, a nie nawierzchniowo, co zwiększa odporność na zarysowania i trwałość wszystkich produktów z serii SUNO.

Łącznik pojedynczy czarny, ramka wzorzysta czerń SUNO Legrand

Różne funkcje i ich zastosowanie – nowa oferta SUNO

Seria SUNO jest bardzo szeroka i zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów finalnych i architektów. Oto przegląd produktów:

 • Łączniki tradycyjne utrzymane są w tradycyjnej formie. Kwadratowy kształt przycisków i ramek nadaje im ponadczasowy wygląd. Posiadają także opcję podświetlania w ciemności oraz sygnalizacji diodą LED stanu włączenia oświetlenia w dzień i w nocy. Dodano do tego łącznika dodatkowy tryb. Diodę można tak ustawić, że będzie się włączała jako potwierdzenie włączenia się oświetlenia zewnętrznego domu lub w ogrodzie.
 • Łączniki automatyczne zapewniają włączenie oświetlenia w nocy przez wykrycia ruchu lub zbliżającej się osoby. Zasięg działania można ustawić indywidualnie i dopasować do własnych potrzeb.
 • Ściemniacze umożliwiają płynną regulację natężenia oświetlenia. Oferta SUNO posiada dwa dostępne rodzaje ściemniaczy, obrotowy oraz przyciskowy.
 • Gniazda wtyczkowe serii SUNO wyróżnia dostępność gniazd w wersji IP44 przeznaczonych do kuchni i łazienek. Gniazda dostępne są w wersji płaskiej, która nie wyróżnia się na tle ściany i dzięki temu łatwiej jest utrzymać je czystości. Ma wbudowane gniazdo USB C.
 • Gniazda USB zapewniają wysoką wydajność oraz występują w standardach A i C.
 • Łączniki sterowania roletami można stosować do indywidualnego sterowania roletami. Intuicyjne umieszczenie klawiszy podnoszących i opuszczających roletę ułatwia codzienną obsługę urządzenia.
 • Termostaty pokojowe współpracują z systemami grzewczo wentylacyjnymi. Opcja termostatu dedykowanego do ogrzewania podłogowego posiada czujnik zapewniający komfort cieplny temperatury podłogi.
 • Gniazda telefoniczne i przesyłu danych zawierają w swojej ofercie gniazda RJ11 oraz RJ45, kategorii 6A, 6, 5E oraz gniazda światłowodowe.
 • Gniazda telewizyjne w ofercie zawierają gniazda do podłączenia odbiorników telewizyjnych, satelitarnych i radiowych, takie jak gniazdo TV, TV-RD, R-TV-SAT, R-TV-SAT-SAT w wersjach dedykowanych do instalacji typu „gwiazda”.
 • Gniazda multimedialne to gniazdka HDMI oraz głośnikowe.
Gniazdo USB Typ-A+C aluminium SUNO Legrand

Montaż i instalacja połączona z bezpieczeństwem

Łączniki ścienne SUNO są w 100% kompatybilne z wieloma rodzajami puszek, a wszystko dzięki zmniejszonym wymiarom mechanizmów. Produkty wyróżnia szybki montaż, a to dzięki wykorzystaniu złączy automatycznych.

Łączniki posiadają sztywny, metalowy uchwyt montażowy, punkty pomiarowe dla wykonania weryfikacji połączeń, a także schemat połączeń naniesiony na tylną część mechanizmu. Ochronę zapewnia osłona pazurków, która zabezpiecza przed uszkodzeniem izolacji przewodów w czasie instalacji. Bezpieczeństwo zapewnia również zabezpieczenie IP20 separujące obszar instalacji od części frontowej.

Instalacja gniazda jest niezwykle prosta. Należy jedynie umieścić mechanizm w puszcze używając wkrętów oraz pazurków, następnie nałożyć ramkę na mechanizm, a na sam koniec dokręcić plakietkę do mechanizmu dociskając równocześnie ramkę do ściany. Instalacja łączników jest jeszcze mniej skomplikowana. Trzeba umieścić mechanizm w puszce używając wkrętów, następnie zatrzasnąć w nim ramkę oraz dokończyć instalację umieszczając klawisz w mechanizmie.

Ściemniacz przyciskowy czarny SUNO Legrand

Innowacyjna funkcja Smart Home

Łączniki ścienne SUNO with Netatmo zapewniają możliwość skorzystania z funkcji Smart Home. Jest to niezwykle szybkie i łatwe rozwiązanie. Pozwala ono na zdalne sterowanie urządzeniami domowymi, co gwarantuje nie tylko wygodę, ale także oszczędność energii. Instalacja systemu jest niezwykle prosta. Nie trzeba instalować go w całym domu, wystarczy zacząć od jednej funkcji – na przykład rolet, czy oświetlenia. Dzięki temu, że tradycyjne gniazda zastępowane są gniazdami connected, rozbudowywanie systemu należy do niezwykle prostych czynności. Dodatkową zaletą jest fakt, że każde nowo dodane urządzenie łatwo zintegruje się z systemem. Oferta SUNO with Netatmo dostępna będzie już w październiku 2022 roku.

Gniazdo HDMI aluminium SUNO Legrand