Technologia wtykowa Push-in: gdy liczy się czas i niezawodność

Czas odgrywa ważną rolę podczas prac elektroinstalacyjnych. Dłuższy etap prac związanych z okablowaniem podnosi ostateczną cenę całego przedsięwzięcia. Koszty i efektywność prac elektroinstalacyjnych mają szczególne znaczenie w budownictwie komercyjnym, budowie paneli czy w automatyce. <br><br> Nowa technologia wtykowa Push-in umożliwia szybkie i proste połączenie kabla z zaciskiem bez użycia narzędzi, tylko za pomocą jednego wciśnięcia! Pozwala to skrócić do minimum etap instalacji i uruchomienia urządzenia, zmniejszając dzięki temu koszty całej operacji, zaś sprawdzona niezawodność proponowanego rozwiązania wpływa na bezproblemową eksploatację całego urządzenia.

Data:
zobacz więcej

Okiem eksperta: Jak ochronić instalację fotowoltaiczną przed pożarem?

Aby zadbać o bezpieczeństwo paneli fotowoltaicznych, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, m.in. na wykorzystanie odpowiednich materiałów i wysokiej jakości zabezpieczeń, rzetelnie przygotowany projekt oraz poprawny montaż. Pomimo że statystycznie do awarii instalacji PV nie dochodzi często, to jeśli nie spełni się powyższych warunków, zwiększy się ryzyko wybuchu pożaru fotowoltaiki, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Data:
zobacz więcej

Ładowarki do samochodów elektrycznych - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W dobie kryzysu energetycznego oraz nieustających wzrostów cen paliw obserwujemy rosnący popyt na samochody z napędem hybrydowym lub elektrycznym. Wiele osób przed kupnem tak zwanego elektryka nurtuje pytanie, jak w praktyce będą wyglądały możliwości ładowania nowego auta oraz w jakie niezbędne urządzenia i akcesoria należy się wyposażyć. DOKTORVOLT - polski producent stacji ładowania samochodów elektrycznych odpowiada na najważniejsze pytania.

Data:
zobacz więcej

Dlaczego warto wybrać przekaźniki półprzewodnikowe?

Przekaźniki są prostymi urządzeniami przełączającymi, które sterują urządzeniami elektrycznymi dużej mocy za pośrednictwem sygnałów małej mocy. Pod względem funkcjonalnym przekaźniki elektromechaniczne i przekaźniki półprzewodnikowe zachowują się podobnie. Różnica polega na tym, że przekaźniki półprzewodnikowe nie potrzebują ruchomych części aby otworzyć lub zamknąć styki w obwodzie. <br><br> Przekaźniki półprzewodnikowe są często postrzegane jako produkt reklamowy przemysłu półprzewodnikowego. Wykorzystują one elektryczne i optyczne właściwości półprzewodników, takich jak prostowniki sterowane silikonem (SCR), triody dla prądu zmiennego (TRIAC) oraz przełączające wyjścia tranzystorowe, do realizacji funkcji izolowania i przełączania między wejściem a wyjściem.

Data:
zobacz więcej

SUNO - nowa seria gniazd i łączników ściennych marki Legrand

Seria gniazd i łączników SUNO marki Legrand łączy ze sobą zarówno tradycyjne, jak i unikalne rozwiązania. Ich budowa jest prosta i minimalistyczna, dzięki czemu idealnie komponuje się z estetyką każdego wnętrza. Seria SUNO zapewnia szeroki wybór kolorów i wzorów. W ofercie znajdują się między innymi gniazda telefoniczne i przesyłu danych, łączniki sterowania roletami i wiele innych produktów o innowacyjnych funkcjach.

Data:
zobacz więcej

Seria 7M - Inteligentne wielofunkcyjne liczniki energii elektrycznej

Nowa seria wielofunkcyjnych inteligentnych liczników serii 7M to nie tylko innowacyjny desgin oraz różnorodność dostępnych funkcji. Liczniki wyposażone zostały w możliwość odczytu oraz programowania za pomocą smartfona za pomocą technologii NFC, natomiast certyfikat MID oraz protokoły komunikacyjne M-Bus oraz Modbus RS485 sprawiają, że liczniki energii serii 7M mogą zostać zastosowane w wielu aplikacjach.

Data:
zobacz więcej

Antybakteryjne przyciski Schneider Electric odpowiedzią na oczekiwania przemysłu

Pandemia COVID 19 zmieniła postrzeganie dbania o higienę w wielu obszarach życia. W 2020 roku tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% w stosunku do poprzedniego roku . Podobny wzrost zapotrzebowania na tego typu środki odnotowano także w Polsce. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży produkcyjnej i wprowadza na rynek antybakteryjne przyciski Harmony. Rozwiązanie ułatwia pracę w dużych zakładach, ograniczając ryzyko zachorowalności.

Data:
zobacz więcej

Okiem eksperta: przeglądy i pomiary instalacji elektrycznych – aspekty praktyczne i prawne

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego kontakt z prądem elektrycznym był 6. najczęstszym wydarzeniem powodującym wypadek przy pracy w 2021 roku. Jednocześnie wśród przyczyn wypadków przy pracy w 2021 r. aż na drugim miejscu znalazł się niewłaściwy stan czynnika materialnego. Regularne przeglądy i przeprowadzenie pomiarów to sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, uniknięcie nie tylko wypadków ludzi, ale też pożaru, awarii czy kosztownych przestojów. Przy czym kluczowe jest, aby takie działania profilaktyczne przeprowadzać prawidłowo – mając na względzie, że przepisy systematycznie ulegają zmianom. Zachęcamy do obejrzenia trzech wywiadów z ekspertem firmy Eaton – doktorem Tomaszem Karwatem, jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie elektroenergetyki. W każdym z nich omawiane są najnowsze wymogi prawne, błędy i dobre praktyki, oraz kluczowe informacje w obszarze przeglądów i pomiarów instalacji.

Data:
zobacz więcej