Znaleziono 783 produktów w kategorii

Listwy przepięciowe i zasilające

z

33

HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 3m czarny
Twoja cena:
ORNO GROUP SP. Z O.O.OR-AE-13163/B/3M
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 5m czarny
Twoja cena:
ELGOTECHPSF3-503
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 1,5m czarny
Twoja cena:
ELGOTECHPSF3-505
Twoja cena:
ELGOTECHPSF3-501
Twoja cena:
ELGOTECHPSF3-501-2
Twoja cena:
ELGOTECHPSF3-503-2
Twoja cena:
ELGOTECHPSF2-505-2
Twoja cena:
JONEX SP. Z O.O. SP. KOM.PS-370 / 1,5m/3x1,5
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR S8 3m czarny
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 3m szary
Twoja cena:
JONEX SP. Z O.O. SP. KOM.PS-370 / 3,0m/3x1,5
Twoja cena:
ELGOTECHPSF2-603
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR S8 1,5m czarny
Twoja cena:
JONEX SP. Z O.O. SP. KOM.PS-470 / 3,0m/3x1,5
Twoja cena:
ELGOTECHPSF2-601
Twoja cena:
BRENNENSTUHL1153904314
Twoja cena:
ELGOTECHPSF2-501
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR S8 3m szary
Twoja cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 1,5m szary
Twoja cena:
ELGOTECHPSF2-605
Twoja cena:
JONEX SP. Z O.O. SP. KOM.PS-470 / 5,0m/3x1,5
Twoja cena:

Listwy zasilające i przepięciowe

Listwy zasilające przepięciowe wyglądem i sposobem działania przypominają przedłużacze elektryczne. Mają jednak dodatkową funkcję – skutecznie chronią podłączone do nich urządzenia elektryczne przed przepięciami, czyli niekontrolowanymi skokami napięcia w sieci. Dostępne na TIM.pl listwy przepięciowe doskonale sprawdzą się w warunkach domowych czy w biurze. Poznaj naszą ofertę – znajdziesz w niej listwy różniące się od siebie długością przewodu i liczbą gniazdek, dzięki czemu łatwo dobierzesz dla siebie idealny produkt.

Czym różnią się listwy przepięciowe od zwykłych przedłużaczy elektrycznych?

Podstawowa rola listew zasilających przepięciowych jest taka sama jak przedłużaczy elektrycznych. Ich zadanie to dostarczenie prądu do urządzeń oddalonych od gniazdek elektrycznych umieszczonych w ścianie. Listwa zasilająca, podobnie jak zwykły przedłużacz, składa się z: wtyczki, którą umieszcza się w gniazdku, z przewodu odpowiedniej długości oraz gniazdka lub gniazdek przeznaczonych do podłączenia sprzętu elektronicznego.

Standardowy przedłużacz elektryczny nie jest jednak w stanie zapewnić ochrony w przypadku nagłych skoków napięcia w sieci. Taką możliwość mają tylko listwy przepięciowe.

Dlaczego warto korzystać z listwy zasilającej przeciwprzepięciowej?

Wbrew pozorom skoki i wahania napięcia prądu zdarzają się dość często. Jest to spowodowane np. wyładowaniami atmosferycznymi, a także awariami sieci i innymi niezależnymi od Ciebie czynnikami.

Skutki takich problemów mogą być bardzo poważne. Jeśli do sieci będą podłączone cenne urządzenia (np. telewizor czy sprzęt do odtwarzania muzyki), awaria może Cię dużo kosztować. Skoki napięcia czasem prowadzą również do wyłączenia komputera lub – jeśli stanie się to w firmie – serwerów. Wówczas możesz nie tylko zniszczyć sprzęt, lecz także utracić cenne dane. Problematyczne bywa też tak banalne zdarzenie jak wyłączenie lodówki i zamrażarki w wyniku nagłych zmian napięcia.

Właśnie przed tym uchroni Cię listwa przepięciowa. W sytuacji skoku napięcia natychmiast odcina ona dopływ prądu, dzięki czemu domowy sprzęt RTV i AGD nie jest niczym zagrożony.

Listwy zasilające i przepięciowe z oferty TIM.pl – najlepsza ochrona dla Twojego sprzętu elektronicznego

O tym, czy listwa zasilająca przepięciowa będzie właściwie pełniła swoją funkcję, decydują następujące kwestie:

  • maksymalne obciążenie – to maksymalna moc, jaką (łącznie) mogą mieć podłączone do listwy urządzenia – moc nominalna listwy powinna być zawsze większa niż suma mocy podpiętych urządzeń;
  • czas reakcji – czyli liczba nanosekund, których listwa potrzebuje, by odciąć dopływ prądu po wykryciu zmiany napięcia;
  • absorpcja energii – ilość energii elektrycznej, którą listwa jest w stanie przyjąć, by chronić podłączony do niej sprzęt.

Na naszej platformie internetowej dla elektrotechników TIM.pl dbamy o to, by oferować wyłącznie produkty, które spełniają wymagania profesjonalistów. Tak jest również w przypadku listew przepięciowych. W naszej ofercie znajdziesz produkty firm Jonex, Orno Group, Legrand, Elgotech i inne wyróżniające się wysokimi parametrami technicznymi.

Listwy zasilające i przepięciowe z TIM-u różnią się od siebie przede wszystkim liczbą gniazdek i długością przewodu. Dzięki temu na pewno znajdziesz wśród nich produkt, jakiego potrzebujesz!

Jednopixelowy obrazek