Znaleziono 592 produktów w kategorii

Przedłużacze elektryczne domowe

EMOSP0311
Cena:
EMOSP0313
Cena:
EMOSP1313
Cena:
EMOSP1413
Cena:
EMOSP0315
Cena:
EMOSPC1311
Cena:
EMOSP1415
Cena:
EMOSP0411
Cena:
EMOSPC1413
Cena:
EMOSP0415
Cena:
EMOSPC0313
Cena:
EMOSPC0415
Cena:
EMOSP0413
Cena:
EMOSP1315
Cena:
EMOSP0515
Cena:
EMOSP1515
Cena:
EMOSP0513
Cena:
EMOSP1513
Cena:
EMOSP13115
Cena:
EMOSPC1313
Cena:
EMOSPC0311
Cena:
LIBOXLB0082-3
Cena:
EMOSP1311
Cena:
EMOSP1312
Cena:

Przedłużacz elektryczny domowy to kabel z wtyczką i gniazdem, służący do wydłużenia zasięgu istniejącego kabla zasilającego w przestrzeniach mieszkalnych. Umożliwia on podłączenie urządzeń domowych w miejscach dalej położonych od standardowego gniazdka elektrycznego.

Jak działa przedłużacz elektryczny?

Przedłużacz elektryczny składa się z następujących elementów:

  • wtyczki - za jej pomocą której podłącza się go do źródła prądu,
  • przewodu - wewnątrz którego znajdują się żyły o określonym przekroju (im większy przekrój, tym większa obciążalność prądowa przedłużacza),
  • gniazdka lub gniazdek - do których podłącza się wtyczkę urządzenia końcowego.

Przedłużacz elektryczny dostarcza prąd w odpowiednie miejsce – do komputera, lampki nocnej, pralki, lodówki czy innych sprzętów domowych i biurowych. Z punktu widzenia funkcjonalności i bezpieczeństwa nie ma znaczenia, czy urządzenie jest podłączone do przedłużacza, czy bezpośrednio do gniazdka w ścianie. Nie ma to wpływu na komfort użytkowania ani na szybkość działania sprzętu elektronicznego.

Do czego możesz wykorzystać przedłużacz elektryczny?

Przedłużacz elektryczny przyda się, gdy chcesz korzystać z wielu urządzeń jednocześnie, a warunki w pomieszczeniu na to nie pozwalają. Zdarza się tak w starszych budynkach, które nie są wyposażone w odpowiednią liczbę gniazdek lub w których gniazdka są rozmieszczone w niekorzystny sposób. Na te kwestie masz ograniczony wpływ – zmiany wiązałyby się z poważną ingerencję w instalację elektryczną w budynku. Możesz natomiast użyć przedłużacza i korzystać z urządzeń elektronicznych bez przeszkód.

Przedłużacze elektryczne dostępne na TIM.pl nadają się do zastosowania zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach biurowych, szkołach, przedszkolach, urzędach. Są przystosowane do obsługi standardowego sprzętu elektronicznego. Możesz podłączyć do nich urządzenia AGD, komputer, drukarkę, a nawet ładowarkę do telefonu. Nie posiadają one jednak ochrony przeciwprzepięciowej, którą zawierają listwy zasilające.

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje przedłużaczy elektrycznych z TIM-u?

Przy zakupie przedłużacza elektrycznego domowego zwróć uwagę na:

  • długość przewodu – pamiętaj o tym, by dopasować ją do swoich potrzeb (zbyt długi, plączący się kabel może powodować powstawanie pola magnetycznego i straty energii),
  • liczbę gniazdek – zależy od niej liczba urządzeń elektrycznych, które możesz podłączyć do przedłużacza,
  • wyłącznik – niektóre modele mają możliwość wyłączania bez konieczności wyjmowania wtyczki z gniazdka w ścianie.

W pomieszczeniach o standardowej wielkości (pokojach, biurach) z powodzeniem wystarczą przedłużacze z przewodem o długości 1,5 metra. Jeśli jednak chcesz doprowadzić prąd w miejsce bardziej oddalone od gniazdka elektrycznego, może Ci się przydać przedłużacz z dłuższym przewodem, np. 3-metrowym. Na tym nie kończą się możliwości przedłużaczy elektrycznych. Jako dostawca rozwiązań dla profesjonalistów oferujemy przedłużacze o długości nawet 50 metrów. Można je zastosować np. w halach przemysłowych czy na placach budowy.

Skorzystaj z oferty TIM.pl – oszczędzamy Twój czas, oferując Ci setki produktów dostępnych od ręki! Zobacz również przedłużacze zwijane dostępne w naszej ofercie.

Jednopixelowy obrazek