Znaleziono 252 produktów w kategorii

Przedłużacze jednogniazdowe

EMOSP0113
Twoja cena:
EMOSP0115
Twoja cena:
EMOSP0111
Twoja cena:
EMOSP0112
Twoja cena:
EMOSP01710
Twoja cena:
EMOSP0110
Twoja cena:
EMOSP0117
Twoja cena:
ELGOTECHEPS-105-2
Twoja cena:
Twoja cena:
EMOSP01720
Twoja cena:
KELW-97288
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
ELGOTECHEPS-102
Twoja cena:
Twoja cena:
ELCANPM-BW-1G-15
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
ELCANPM-BW-1G-30
Twoja cena:
JONEX SP. Z O.O. SP. KOM.PS-171 / 2,0m/3x1
Twoja cena:
Twoja cena:
JONEX SP. Z O.O. SP. KOM.PS-171 / 3,0m/3x1
Twoja cena:
MANHATTANICOC 15-NC
Twoja cena:
MANHATTANICOC 066-NC
Twoja cena:

Przedłużacze jednogniazdowe

Przedłużacz jednogniazdowy to proste akcesorium, za pomocą którego można doprowadzić prąd z gniazdka do urządzenia. Sprawdza się on przede wszystkim tam, gdzie w pomieszczeniach znajduje się niewystarczająca liczba gniazd lub gdy są one rozmieszczone w nieodpowiednich miejscach. Przedłużacz jednogniazdowy zapewni komfortowe i bezproblemowe korzystanie z urządzeń RTV i AGD.

Czym są przedłużacze jednogniazdowe?

Masz tu do czynienia najprostszym rodzajem przedłużaczy wyposażonych we wtyczkę, którą podłączasz do gniazda w ścianie lub innego przedłużacza oraz gniazdo, do którego podłączasz przewód elektryczny. W ten sposób możesz bez problemu doprowadzać prąd także do sprzętów znajdujących się daleko od źródła zasilania. Bardziej rozbudowaną wersją są przedłużacze wielogniazdowe.

Do czego wykorzystasz przedłużacz jednogniazdowy?

Przedłużacze jednogniazdowe mają praktycznie nieograniczone zastosowanie. Jeśli tylko odpowiednio dobierzesz długość kabla i parametry techniczne, możesz zasilać za ich pomocą zarówno proste urządzenia elektryczne, jak i zaawansowany sprzęt warsztatowy.

To praktyczne rozwiązanie w przypadku, gdy pracujesz z dużą ilością sprzętu i masz zbyt mało gniazdek elektrycznych. Taki przedłużać przyda Ci się również wówczas, gdy zechcesz funkcjonalnie zaprojektować kuchnię czy pokój i odpowiednio zaplanować rozmieszczenie domowych urządzeń.

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz przedłużacz jednogniazdowy?

Poszczególne modele przedłużaczy jednogniazdowych różnią się od siebie tylko w niewielkim stopniu. Najczęściej są skonstruowane w podobny sposób. Podstawową różnicą w ich przypadku jest długość kabla. To właśnie na nią warto zwrócić uwagę, gdy szukasz dla siebie idealnego przedłużacza jednogniazdowego.

W ofercie TIM-u znajdziesz szeroki wybór przedłużaczy różnej długości, od 1 do nawet 30 metrów. Dzięki temu możesz rozprowadzić prąd w pomieszczeniu dokładnie tak, jak tego potrzebujesz. Dłuższy kabel pozwoli Ci rozprowadzić energię potrzebną do działania urządzeń bez konieczności łączenia ze sobą kilku przedłużaczy.

Warto przy tym pamiętać, że nie zawsze będziesz potrzebować jak najdłuższego przedłużacza. W warunkach domowych, w pomieszczeniach o standardowej wielkości, lepiej sprawdzą się przedłużacze jednogniazdowe o długości maksymalnie kilku metrów. Unikniesz w ten sposób ciągnącego się w nieskończoność kabla na podłodze i gromadzenia się kurzu.

Gdy wybierasz dla siebie przedłużacz jednogniazdowy, upewnij się, że jest on wyposażony w odpowiednie gniazdo i wtyczkę – takie, które będą pasowały do Twojego sprzętu oraz gniazdek elektrycznych w domu czy zakładzie. Do wyboru masz gniazda z bolcem i bez bolca, a także modele z gniazdem typu euro lub odwróconą wtyczką centralną.

Przedłużacze jednogniazdowe przeznaczone do domu i warsztatu mają także inne parametry prądu. Przykładem mogą być przedłużacze siłowe. We wnętrzu kabla znajduje się różna liczba żył o zróżnicowanym przekroju. Wpływa to na maksymalne natężenie prądu, jaki może przepływać przez przedłużacz. W przypadku standardowych przedłużaczy jest to najczęściej 2,5 A, a w przedłużaczach warsztatowych obciążenie wynosi nawet 16 A.

Szukasz przedłużacza jednogniazdowego, który ułatwi Ci pracę lub korzystanie z domowego sprzętu? U nas znajdziesz idealnie pasujący model. Wyślemy go do Ciebie już w 24 godziny!

Jednopixelowy obrazek