Znaleziono 722 produktów w kategorii

Przedłużacze siłowe

z

31

DOKTORVOLTDV-2636-CEE-32
Cena:
Cena:
DOKTORVOLTDV-2551-D-16-A-32
Cena:
DOKTORVOLTDV-6008-CEE-32
Cena:
F-ELEKTRO14800-48
Cena:
MRS-GROUP223201
Cena:
DOKTORVOLTDV-6466-CEE-32
Cena:
F-ELEKTRO14300-182
Cena:
Cena:
ELGAT30355100
Cena:
DOKTORVOLTDV-2015-D-230
Cena:
DOKTORVOLTDV-6824-CEE-16
Cena:
DOKTORVOLTDV-2643-CEE-32
Cena:
DOKTORVOLTDV-6435-CEE-32
Cena:
DOKTORVOLTDV-2275-3-WS-Y
Cena:
MRS-GROUP231205/S
Cena:
MRS-GROUP243225
Cena:
F-ELEKTRO14300-38
Cena:
F-ELEKTRO14700-71
Cena:
DOKTORVOLTDV-2773-230-A-16
Cena:
DOKTORVOLTDV-6831-CEE-16
Cena:
DOKTORVOLTDV-6510-F-230
Cena:
DOKTORVOLTDV-2629-CEE-32
Cena:
F-ELEKTRO14600-45
Cena:

Przedłużacze siłowe to kable zasilające. Zaprojektowane są do przenoszenia wyższych prądów i napięć. Stosuje się je głównie w przemyśle i budownictwie. Służą do podłączania maszyn i urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na moc w miejscach oddalonych od głównych źródeł zasilania. W naszym sklepie oferujemy wydajne, zapewniające bezpieczną pracę przedłużacze siłowe, które sprawdzą się na placu budowy czy podczas remontu.

Czym różnią się przedłużacze siłowe od zwykłych przedłużaczy?

Zasadnicza różnica pomiędzy przedłużaczami siłowymi a tymi, których używa się zazwyczaj w domach, polega na napięciu wykorzystywanego przez nie prądu. Dzięki przedłużaczom masz pewność, że do urządzeń będzie dostarczany prąd o odpowiednich parametrach. Zapewniasz im w ten sposób też bezpieczną, bezawaryjną pracę.

W tej kategorii znajdziesz przedłużacze przeznaczone do pracy z prądem siłowym, czyli takim o napięciu 400 V (tzw. trójsiłowym). Możesz wykorzystać je do zasilania urządzeń o większej mocy, np. sprzętu budowlanego czy remontowego.

Gdzie sprawdzi się zasilacz siłowy?

Zasilacz siłowy możesz stosować wszędzie, gdzie wykorzystuje się prąd trójfazowy, czyli na budowach i w miejscach wykonywania remontów, a także w zakładach przemysłowych. Z prądu trójfazowego o napięciu do 400 V można korzystać również w domu. Takie zasilanie sprawdzi się, gdy korzystasz z klimatyzacji lub innych energochłonnych urządzeń. Trzeba wtedy pamiętać o tym, by do łączenia sprzętu z gniazdkiem elektrycznym używać wyłącznie bezpiecznego zasilacza siłowego.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, gdy wybierasz zasilacz siłowy z naszej oferty?

Przedłużacze siłowe dostępne w naszej ofercie różnią się następującymi podstawowymi parametrami:

  • maksymalnym obciążeniem przewodu (wyrażanym w amperach – A),
  • maksymalną mocą podłączanych urządzeń (wyrażaną w watach – W),
  • długością przewodu,
  • liczbą wtyków.

Maksymalne obciążenie i moc to dla Ciebie informacja, czy parametry przedłużacza będą odpowiednie w przypadku urządzeń, z których korzystasz. Jeśli zamierzasz podłączać kilka z nich jednocześnie, pamiętaj, by zsumować ich moce znamionowe – dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki przedłużacz siłowy wybrać.

Poszczególne modele przedłużaczy siłowych różnią się od siebie także długością przewodów oraz liczbą gniazd. Warto na to spojrzeć od strony praktycznej – gdy wybierzesz odpowiednio długi kabel i potrzebną liczbę wejść, będziesz mógł korzystać podczas pracy z mniejszej liczby przedłużaczy.

Na wybór przedłużacza siłowego wpływają również warunki, w jakich będziesz go użytkować. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria różniące się od siebie zakresami bezpiecznych dla nich temperatur, a także stopniem ochrony IP. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku przedłużaczy, z których korzysta się na zewnątrz budynków. Warto wówczas zainwestować w sprzęt o wyższym poziomie szczelności, odporny na działanie pyłów i wilgoci. To ważne również w przypadku, gdy pracujesz w miejscach, gdzie panuje duże zapylenie.

Prąd trójfazowy pozwala zapobiec przeciążeniom sieci i awariom sprzętu. Aby jednak w pełni wykorzystać jego możliwości, potrzebujesz odpowiedniego przedłużacza – bezpiecznego, do którego bez problemu podłączysz urządzenia o dużej mocy. Zobacz również przedłużacze wielogniazdkowe dostępne w naszej ofercie.

Jednopixelowy obrazek