Znaleziono 808 produktów w kategorii

Listwy przepięciowe i zasilające

HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 3m czarny
Cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 5m czarny
Cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 1,5m czarny
Cena:
PPHU ELGOTECHPSF3-503-2
Cena:
Cena:
JONEX SZCZECINEKPS-470 / 10,0m/3x1,5
Cena:
PPHU ELGOTECHPSF3-501-2
Cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR S8 3m czarny
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
BRENNENSTUHL1153344318
Cena:
Cena:
BRENNENSTUHL1153904314
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
LANBERGPS0-05E-0150-BK
Cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR S8 1,5m czarny
Cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 1,5m szary
Cena:
HSK DATA LTD.SP Z O.O.ACAR F5 3m szary
Cena:
Cena:
PPHU ELGOTECHPSF2-505-2
Cena:
JONEX SZCZECINEKPS-362 P/3,0m
Cena:
PLASTROLT-02224
Cena:
JONEX SZCZECINEKPS-370 / 5,0m/3x1,5
Cena:

Listwy zasilające przepięciowe to urządzenia, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń elektrycznych do jednego źródła zasilania, jednocześnie oferując ochronę przed nieoczekiwanymi przepięciami w sieci elektrycznej. Dostępne na TIM.pl listwy przepięciowe doskonale sprawdzą się w warunkach domowych czy w biurze.

Czym różnią się listwy przepięciowe od zwykłych przedłużaczy elektrycznych?

Podstawowa rola listew zasilających przepięciowych jest taka sama jak przedłużaczy elektrycznych. Ich zadaniem jest dostarczenie prądu do urządzeń oddalonych od gniazdek elektrycznych umieszczonych w ścianie. Listwa zasilająca składa się z: wtyczki, którą umieszcza się w gniazdku, z przewodu odpowiedniej długości oraz gniazdka lub gniazdek przeznaczonych do podłączenia sprzętu elektronicznego.

Standardowy przedłużacz elektryczny nie jest jednak w stanie zapewnić ochrony w przypadku nagłych skoków napięcia w sieci. Taką możliwość mają tylko listwy przepięciowe.

Dlaczego warto korzystać z listwy zasilającej przeciwprzepięciowej?

Wbrew pozorom skoki i wahania napięcia prądu zdarzają się dość często. Jest to spowodowane np. wyładowaniami atmosferycznymi, a także awariami sieci i innymi niezależnymi od Ciebie czynnikami.

Skutki takich problemów mogą być poważne. Jeśli do sieci będą podłączone jest cenne urządzenia (np. telewizor czy sprzęt do odtwarzania muzyki), awaria może dużo kosztować. Skoki napięcia czasem prowadzą również do wyłączenia komputera lub – jeśli stanie się to w firmie – serwerów. Niszczy się nie tylko sprzęt, ale traci się cenne dane.

Właśnie przed tym uchroni Cię listwa przepięciowa. W sytuacji skoku napięcia natychmiast odcina dopływ prądu, dzięki czemu domowy sprzęt RTV i AGD jest niezagrożony.

Listwy zasilające i przepięciowe z oferty TIM.pl – najlepsza ochrona dla Twojego sprzętu elektronicznego

O tym, czy listwa zasilająca przepięciowa będzie właściwie pełniła swoją funkcję, decydują następujące kwestie:

  • maksymalne obciążenie – to maksymalna moc, jaką (łącznie) mogą mieć podłączone do listwy urządzenia – moc nominalna listwy powinna być zawsze większa niż suma mocy podpiętych urządzeń,
  • czas reakcji – liczba nanosekund, których listwa potrzebuje, by odciąć dopływ prądu po wykryciu zmiany napięcia,
  • absorpcja energii – ilość energii elektrycznej, którą listwa jest w stanie przyjąć, by chronić podłączony do niej sprzęt.

Na naszej platformie internetowej dla elektrotechników TIM.pl dbamy o to, by oferować wyłącznie produkty, które spełniają wymagania profesjonalistów. Tak jest również w przypadku listew przepięciowych. W ofercie znajdziesz produkty firm Jonex, Orno Group, Legrand, Elgotech i inne wyróżniające się wysokimi parametrami technicznymi.

Jednopixelowy obrazek