Znaleziono 1899 produktów w kategorii

Maty i Kable grzejne

Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDRT10W.02/11
Twoja cena:
ZAMELMTC10000229
Twoja cena:
ZAMELEXT10000059
Twoja cena:
F&FRT-824
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONBMRT10W.02/11
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
ZAMELMTC10000210
Twoja cena:
Twoja cena:
ZAMELMTC10000213
Twoja cena:
ZAMELMTC10000402
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDRT10Z.02/11
Twoja cena:
ZAMELMTC10000354
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDRT10W.02/49
Twoja cena:
Twoja cena:
ZAMELMTC10000356
Twoja cena:
ZAMELMTC10000214
Twoja cena:
Twoja cena:

Maty i Kable grzejne

Wbrew pozorom ogrzewanie podłogowe może być łatwe w montażu. Wykorzystaj maty i kable grzejne z oferty TIM.pl, aby stworzyć sprawnie działający system ogrzewania elektrycznego i zapewnić efekt ciepłej podłogi. Znajdziesz u nas elementy przeznaczone do montażu pod podłogą z płytek lub paneli oraz kable do ogrzewania rynien. Wszystkie produkty są dostępne w wielu wersjach, różniących się długością lub powierzchnią, a także mocą. Dzięki temu łatwo dobierzesz odpowiednią matę grzejną lub kabel do wielkości pomieszczenia.

Maty grzejne – nowoczesne i wydajne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w postaci mat grzejnych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są na etapie budowy nowego domu. Okazują się łatwe w montażu – umieszcza się je w wylewkach podłóg ceramicznych lub kamiennych. Wystarczy podłączyć je do prądu, a będą efektywnie ogrzewać pomieszczenie, nie potrzebując do tego żadnego innego paliwa. To duża zaleta w stosunku do innych systemów ogrzewania, np. kotłów na gaz czy paliwa stałe.

Oznacza to, że maty grzejne możesz zainstalować w dowolnym budynku z dostępem do zasilania. Warto postawić na takie ogrzewanie również wtedy, gdy zależy Ci na ekologii – wytwarzanie ciepła przez maty grzejne nie wiąże się z emisją żadnych spalin.

W naszej ofercie znajdziesz maty grzejne zasilane jednostronnie i dwustronnie. Oba rodzaje mają swoje zalety:

  • maty jednostronnie zasilane – ze względu na to, że mają tylko jeden przewód, są łatwiejsze w montażu, często wybiera się je do ogrzewania dużych pomieszczeń;
  • maty dwustronnie zasilane – są cieńsze, dobrze sprawdzą się do ogrzewania niewielkich powierzchni.

Na TIM.pl masz do wyboru setki modeli mat grzejnych. Jak wybrać spośród nich ten odpowiedni? Zwróć uwagę przede wszystkim na powierzchnię maty i jej moc. W budynkach mieszkalnych zazwyczaj wystarczą maty o mocy 150 W/m2. Powierzchnię należy dobrać tak, by mata pokrywała około 80% podłogi. Mat grzejnych użyjesz także jako ogrzewanie dodatkowe – wówczas ich powierzchnia może być mniejsza.

Folie grzejne – idealne ogrzewanie podłogowe pod panele

Chcesz korzystać z zalet ogrzewania podłogowego w pokoju, w którym ułożone są panele? Wybierz z naszej oferty folie grzejne. Umieszczone w urządzeniu grzałki wytwarzają pod wpływem energii elektrycznej promieniowanie podczerwone. Takie ciepło jest bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla domowego wyposażenia – folie nie rozgrzewają się nadmiernie, dzięki czemu nie uszkadzają paneli lub innych podłóg z drewna.

Czym różnią się kable grzejne od mat grzejnych?

Oprócz mat grzejnych w ogrzewaniu podłogowym możesz wykorzystać również dostępne na TIM.pl elastyczne kable grzejne. Umieszcza się je w wylewce betonowej pod płytkami, zachowując odpowiednią gęstość rozmieszczenia. To odróżnia je od mat, w których elementy grzejne są na stałe przymocowane do siatki.

Oba rozwiązania mają swoje zalety: maty grzewcze są łatwiejsze w montażu (wystarczy je przykleić), za to kable dają większą swobodę, jeśli chodzi o dostosowanie ich ułożenia.

Oprócz tradycyjnych kabli grzejnych do ogrzewania podłogowego w naszej ofercie znajdziesz kable do ogrzewania rurociągów czy rynien. Dzięki nim zapobiegniesz oblodzeniu rynny czy zamarznięciu płynącego medium. Unikniesz sytuacji, gdy pod wpływem ciężaru lodu zerwie się jedna z jej części.

Znajdź na TIM.pl wszystko, czego potrzebujesz do montażu mat i kabli grzejnych

Zajmujesz się montażem mat i kabli grzejnych u klientów? W TIM-ie oszczędzamy czas profesjonalistom! Znajdziesz u nas akcesoria niezbędne podczas prac montażowych: łączniki, uchwyty, puszki podłączeniowe, zestawy podłączeniowe i naprawcze, taśmy stalowe, aluminiowe, miedziane oraz wiele innych produktów. Szeroki wybór i duża dostępność towaru to dla Ciebie duże ułatwienie – dzięki temu zadbasz o profesjonalne, a także terminowe wykonanie zlecenia.

Jednopixelowy obrazek