Znaleziono 546 produktów w kategorii

Puszki natynkowe

Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
LEGRAND069651
Cena:
LEGRAND069672
Cena:
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
OSPELPNP-1Y/00
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
  • Indeks producenta:PNP-1G/00
  • Indeks TIM:0001-00001-04441
  • Ocena:Dodaj opinię
OSPELPNP-1G/00
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
OSPELPNP-2Y/00
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:

Puszki natynkowe są rodzajem puszek elektrycznych. Umieszcza się w nich i łączy przewody instalacyjne. Zaletą puszek natynkowych jest wygodny montaż – łatwo można je zainstalować na powierzchni ściany.

Kiedy warto wybrać puszki natynkowe do instalacji elektrycznej?

Obowiązujące w Polsce przepisy nakazują stosowanie puszek elektrycznych do łączenia przewodów w instalacji. Zapewnia to bezpieczeństwo i chroni kable przed działaniem czynników zewnętrznych. To, jaki rodzaj puszki wybierzesz – podtynkowy czy natynkowy, nie jest już jednak precyzyjnie określone. Możesz zdecydować o tym samodzielnie, uwzględniając warunki na miejscu.

Gdzie najczęściej montuje się puszki natynkowe? Takie elementy do łączenia przewodów elektrycznych doskonale sprawdzą się w miejscach, w których estetyka wykonania instalacji nie ma dużego znaczenia: w korytarzach, piwnicach czy budynkach przemysłowych. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, by taką puszkę przymocować do ściany w domu, trzeba jednak pamiętać, że będzie wówczas dobrze widoczna i może niekorzystnie wpłynąć na wygląd pomieszczenia.

Poznaj zalety puszek natynkowych

Zastanawiasz się, który produkt z oferty TIM-u wybrać: puszkę podtynkową czy puszkę natynkową? Poniżej sprawdzisz, jakimi zaletami wyróżnia się natynkowa puszka elektryczna:

  • wygodny montaż – aby przymocować puszkę natynkową, nie musisz kuć ściany ani wykonywać żadnych innych skomplikowanych prac;
  • łatwiejsze planowanie – nawet jeśli w trakcie pracy nad instalacją elektryczną wprowadzisz zmiany w przygotowanym wcześniej projekcie, nie będzie to kłopot: puszkę łatwo umieścisz w innym miejscu;
  • bezproblemowy dostęp do elementów instalacji elektrycznej – w razie awarii lub gdy będziesz chciał wprowadzić jakieś modyfikacje, puszka natynkowa pozwoli Ci dotrzeć do przewodów bez konieczności kucia w ścianie.

Jakie rodzaje puszek elektrycznych natynkowych oferujemy na TIM.pl?

Gdy szukasz dla siebie puszki natynkowej w naszej ofercie, zastanów się przede wszystkim, jakie kable zamierzasz umieścić w jej wnętrzu. Wybierz puszkę w odpowiednim rozmiarze, by zmieściły się w niej wszystkie elementy, które chcesz ze sobą połączyć. Do wyboru masz standardowe puszki pojedyncze, a także podwójne, potrójne czy puszki kanałowe.

Puszki elektryczne natynkowe są z uwagi na sposób montażu bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych niż natynkowe. To nie musi być jednak problemem – wystarczy, że wybierzesz produkt o odpowiedniej szczelności.

Standardowe puszki mają stopień ochrony IP20. Jeśli chcesz zamontować puszkę na zewnątrz budynku lub w innym miejscu narażonym na zapylenie i wilgoć, wybierz produkt oznaczony co najmniej IP44. Dzięki temu przewody będą odpowiednio chronione przed wodą oraz drobnymi ciałami stałymi. Do wilgotnych i zanieczyszczonych miejsc polecamy również puszki hermetyczne.

Większość puszek natynkowych, które oferujemy w TIM-ie, jest wykonana z tworzywa w standardowym białym kolorze. Jeśli jednak chcesz zadbać o to, by puszka pasowała do pozostałych elementów wystroju wnętrza, możesz wybrać również produkty w kolorze czarnym czy antracytowym.

Zależy Ci na szybkim i wygodnym montażu? Puszki natynkowe z oferty TIM-u na pewno spełnią Twoje oczekiwania!

Najczęściej zadawane pytania

Jednopixelowy obrazek