Znaleziono 2102 produktów w kategorii

Przyciski

KONTAKT-SIMONCD1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDZP1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCZP1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDP1.01/11
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDP2.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDD1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCP1.01/11
Cena:
SCHNEIDERWNT101C01
Cena:
KONTAKT-SIMONDZP1.01/49
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONCP2.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCD1.01/49
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONCZP1.01/49
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDD1.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONBMZ1.01/11
Cena:
OSPELŁP-6A/00
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDP1.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONTZP1K.01/111
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONTP1.01/111
Cena:

Przyciski elektryczne są ważnym elementem wykończenia i zamknięcia obwodu każdej instalacji elektrycznej. Stosowane są w budynkach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i publicznych, czyli wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu. W zależności od rodzaju mogą pełnić wiele różnych funkcji. Przyciski elektryczne pozwalają nam na swobodne i bezpieczne sterowanie nie tylko oświetleniem, ale także dzwonkami, żaluzjami czy innymi urządzeniami elektrycznymi.

Przyciski elektryczne – podział ze względu na funkcje

Przyciski elektryczne dzielimy ze względu na ich rodzaj i docelowe przeznaczenie. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych możemy zaliczyć:

Przyciski światło

Przyciski, które spotykasz każdego dnia. Przeznaczone do włączania i wyłączania światła. Dostępne są w różnych wariantach tj. wewnętrzne, zewnętrzne, z podświetleniem lub bez, pojedyncze, podwójne, grupowe i dotykowe. Nasza platforma TIM posiada bardzo szeroki asortyment przycisków światło, więc bez problemu, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

Przyciski dzwonkowe

Przyciski dzwonkowe możesz spotkać praktyczne przed każdymi drzwiami. To typowe rozwiązania zwierne, które po naciśnięciu, wysyłają sygnał elektryczny do zamontowanego w domu dzwonka, uruchamiając go. Przycisk dzwonkowy możemy nazwać chwilowym, bo kiedy go puścisz, zamontowana w nim sprężyna rozłącza obwód elektryczny, wyłączając dzwonek.

Przyciski żaluzjowe

Dzięki przyciskom żaluzjowym możesz bezpośrednio sterować żaluzjami i roletami elektrycznymi zamontowanymi w Twoim domu. Oferujemy przyciski podwójne oraz pojedyncze dwupozycyjne, przystosowane do montażu wewnątrz budynków.

Przyciski hermetyczne natynkowe

Jak sama nazwa wskazuje, przyciski te montujemy bezpośrednio na ścianie, aby je zamontować, niepotrzebna jest puszka elektryczna. Przyciski hermetyczne natynkowe posiadają wysoki stopień ochrony IP, co czyni je wodoodpornymi. Dzięki temu mogą być montowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności oraz na zewnątrz budynków.

Przyciski pojedyncze

Dostępne są pod postacią przycisków światło, żaluzjowych oraz dzwonkowych.

Przyciski wielobiegunowe

Przyciski wielobiegunowe mogą zawierać nawet kilka przycisków w jednym i posiadają kilka punktów sterowania. Możesz podłączyć do nich wiele odbiorników np. oświetlenie, klimatyzację i ogrzewanie, sterując nimi z jednego miejsca.Jako największy dystrybutor w branży elektrotechnicznej oferujemy przyciski znanych marek, o wysokiej jakości, wykonane z wysokiej klasy materiałów. Przyciski elektryczne dostępne są w różnych kolorach i w różnym stopniu ochrony IP. Zobacz również ramki, klawisze, plakietki

Jednopixelowy obrazek