Znaleziono 929 produktów w kategorii

Wtyczki Elektryczne - Wtyczki do gniazdka

z

39

PCE0521-sr
Cena:
PCE2410-srw
Cena:
TIMEX-ELEKTROWT-16U BI
Cena:
Cena:
PCE2411-srw
Cena:
Cena:
PCE24311-sw
Cena:
Cena:
Cena:
PCE05821-s
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
TIMEX-ELEKTROWT-16U CZ
Cena:
MONTISMT020-B
Cena:
Cena:
PCE0522-sr
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
TIMEX-ELEKTROWT-16UP BI
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Wtyczki elektryczne, gniazda przenośne, rozgałęźniki i inne akcesoria dostępne w tej kategorii to sprzęt, który przydaje się zarówno profesjonalistom zajmującym się elektryką zawodowo, jak i osobom, które potrzebują ich we własnym domu. Wtyczki elektryczne sprawdzą się jako elementy przedłużaczy, a także jako części zamienne do uszkodzonych urządzeń elektrycznych.

Za pomocą odpowiedniego rodzaju wtyczek wygodnie podłączysz urządzenia elektryczne do sieci. Rozgałęźniki i gniazda przenośne pozwolą Ci natomiast zwiększyć liczbę wejść, dzięki czemu będziesz mógł bez przeszkód korzystać z urządzeń elektrycznych dokładnie tam, gdzie potrzebujesz.

Jakie akcesoria znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu?

Nasza oferta w tej kategorii obejmuje ponad 700 produktów. Jak znaleźć pośród nich ten odpowiedni? W zależności od rodzaju urządzenia mogą Ci być potrzebne np.:

 • rozgałęźniki i gniazda do przedłużaczy, zawierające kilka wejść, które pozwalają na podłączenie urządzeń znajdujących się daleko od gniazdka elektrycznego w ścianie;
 • wtyczki płaskie i okrągłe, mocowane na końcach przewodów urządzeń elektrycznych;
 • wtyczki kątowe, umożliwiające wygodne podłączenie sprzętu RTV, AGD i innych urządzeń elektrycznych pod odpowiednim kątem;
 • rozgałęźniki wtyczkowe, składające się najczęściej z trzech gniazdek elektrycznych, które podłącza się do gniazdka w ścianie;
 • gniazda przenośne płaskie i okrągłe, wykorzystywane np. jako element przedłużaczy lub do podłączania niektórych urządzeń elektrycznych.

Gdzie możesz wykorzystać wtyczki elektryczne?

Oferowane w tej kategorii produkty mają uniwersalne zastosowanie. Wtyczki okrągłe wykorzystuje się często jako części zamienne tam, gdzie oryginalna część została uszkodzona. Wymiana wtyczki jest znacznie tańsza i łatwiejsza niż wymiana całego przewodu. Wtyczki płaskie i kątowe pozwalają wygodnie podłączyć sprzęt tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.

Gniazdo przenośne możesz wykorzystać, gdy chcesz podłączyć urządzenie do sieci, ale gniazdko w ścianie znajduje się zbyt daleko. Za jego pomocą możesz stworzyć przedłużacz, także taki wyposażony w kilka wejść. Podobną funkcję pełnią rozgałęźniki, które instaluje się w gnieździe elektrycznym w ścianie – dzięki nim do jednego wejścia można podłączyć aż trzy urządzenia.

Na co zwrócić uwagę, gdy szukasz wtyczki, rozgałęźnika lub gniazda przenośnego?

Poszczególne wtyczki i gniazda sieciowe różnią się od siebie m.in.:

 • liczbą wejść;
 • napięciem – 230 V (jednofazowe) lub 400 V (trójfazowe);
 • rodzajem wejścia – z bolcem lub bez bolca;
 • sposobem łączenia z przewodami;
 • kierunkiem prowadzenia wtyczki – prostym, prostopadłym, kątowym;
 • dodatkowym wyposażeniem w postaci zatyczki lub pokrywy uchylnej;
 • materiałem, z którego są wykonane;
 • sposobem zabezpieczenia powierzchni;
 • poziomem ochrony IP;
 • kolorem.

Wszystkie te właściwości warto wziąć pod uwagę, gdy szuka się gniazda lub wtyczki – zarówno do zastosowania w warunkach domowych, jak i do celów profesjonalnych. Zastanów się, gdzie będziesz z nich korzystać. Dzięki temu będziesz mógł ocenić, czy wystarczy Ci gniazdo z jednym wejściem, czy jednak lepiej kupić takie z kilkoma, pod jakim kątem powinna być ustawiona wtyczka i czy potrzebujesz akcesoriów o podwyższonym poziomie ochrony przed pyłem i wilgocią.

Nasz szeroki asortyment gniazd elektrycznych i wtyczek pozwoli Ci także wybrać akcesoria dopasowane kolorystycznie do elementów wystroju wnętrza. Oferujemy wtyczki, gniazda przenośne i rozgałęźniki nie tylko w klasycznym białym kolorze, ale także czarne, szare czy czerwone.

Wybierz z naszej oferty gniazdo lub wtyczkę, której potrzebujesz. Nie wiesz, na co się zdecydować? Skontaktuj się z nami, a na pewno szybko Ci pomożemy!

Sprawdź również ściemniacze dostępne w naszej ofercie.