Znaleziono 12663 produktów w kategorii

Gniazdka elektryczne i gniazda

z

528

KONTAKT-SIMONCGZ2M.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCGZ1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ2MZ.01/11
Cena:
SCHNEIDERNT230H01
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1Z.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCGZ1B.01/11
Cena:
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
SCHNEIDERNT130H01
Cena:
OSPELGP-2AZ/00
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1Z.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONCGZ2M.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ2MZ.01/49
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONBMGZ2M.01/11
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONCGZ1C.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONBMGZ1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1BUZ.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONC51.01/11
Cena:

Gniazdka elektryczne to niezbędny element każdej instalacji, pozwalający podłączać urządzenia do sieci. Warto jednak wiedzieć, że producenci oferują wiele rodzajów gniazdek. Podstawową kwestią różniącą poszczególne modele jest liczba jednostek (wejść) – najpopularniejsze są gniazda pojedyncze i podwójne, ale możesz spotkać się także z takimi, które mają nawet 6 jednostek.

Gniazdka elektryczne różnią się także rodzajem materiału, z jakiego są wykonane, napięciem znamionowym, a także detalami wykonania. W naszym sklepie oferujemy ponad 10 tysięcy modeli gniazdek elektrycznych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Podstawowe parametry gniazdek elektrycznych

Jak wybrać odpowiednie gniazdko elektryczne z bogatej oferty TIM.pl? Jeśli wiesz już, czego szukasz, najlepiej skorzystaj z filtrów dostępnych w lewej części strony. Możesz wybrać tam najważniejsze cechy i parametry produktów, w tym:

  • napięcie znamionowe gniazdka – 230 V, 250 V, 16 V lub inne, niestandardowe;
  • liczbę jednostek znajdujących się w gniazdku;
  • rodzaj połączenia – na zacisk śrubowy, samozaciskowe, z gwintem wewnętrznym i inne;
  • dodatkowe elementy – bolce uziemiające, styki ochronne, pokrywy uchylne i inne;
  • materiał, z jakiego jest wykonane gniazdko i rodzaj zabezpieczenia powierzchni;
  • rodzaj produktu – element podstawowy z plakietką osłonową, pojedynczy element podstawowy, pojedyncze plakietki i inne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy szukasz dla siebie gniazdek elektrycznych?

To, jakie gniazdko elektryczne będzie dla Ciebie odpowiednie, zależy przede wszystkim od tego, w jakim miejscu i do jakich celów zamierzasz go używać. W warunkach domowych z powodzeniem wystarczą standardowe gniazdka – pojedyncze lub podwójne, z bolcem lub bez, przeznaczone do montażu natynkowego lub podtynkowego.

Jeśli zamierzasz zamontować gniazdko w miejscu narażonym na działanie pyłu czy wilgoci, wybierz jeden z modeli hermetycznych z klapką – takie gniazdka elektryczne sprawdzą się w łazienkach, ale także w zakładach produkcyjnych czy magazynach.

Ważnym parametrem w przypadku gniazdek elektrycznych jest stopień ochrony. W zdecydowanej większości przypadków wystarczający będzie stopień IP20, dający minimalną ochronę przed pyłem i wilgocią. Jeśli chcesz podłączyć gniazdko na zewnątrz lub w pomieszczeniu o wysokim zapyleniu i wilgotności, w naszej ofercie masz do wyboru także gniazdka elektryczne o wyższym stopniu ochrony, nawet IP67.

Gniazdko elektryczne jest tym elementem instalacji, który zawsze jest dobrze widoczny na zewnątrz. Z tego względu warto zwrócić uwagę na detale jego wykonania – materiał i kolor. Obecnie nasi klienci nie są już skazani na klasyczną biel. W naszej ofercie znajdziesz również gniazdka czarne, szare, srebrne, złote, w kolorze aluminium i wielu innych wersjach. Dzięki temu łatwo wybierzesz produkt, który będzie pasował do koloru Twoich ścian czy mebli.

Gniazdka elektryczne sprawdzonych producentów w naszej ofercie

Wszystkie gniazdka elektryczne tylko z pozoru wyglądają i działają tak samo. Jeśli chcesz mieć pewność, że będą bezpieczne, odporne na obciążenia i trwałe, postaw na gniazda z oferty znanych producentów, chętnie wybieranych przez profesjonalnych elektryków. Znajdziesz je w naszym sklepie! To m.in. produkty Schneider Electric, Legrand, Hager Polo, Kanlux. Oferujemy także wiele gniazdek elektrycznych polskich producentów – w przypadku tych produktów możesz zawsze liczyć na atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

Szukasz gniazdka elektrycznego do swojego domu lub do użytku profesjonalnego? Szeroki wybór produktów w różnych opcjach cenowych to gwarancja, że znajdziesz to, czego potrzebujesz!

Sprawdź również kategorię: Łączniki instalacyjne

Sprawdź inne rodzaje gniazd elektrycznych: gniazdka głośnikowe, gniazdka antenowe, gniazdka teleinformatyczne, gniazdka multimedialne.

Najczęściej zadawane pytania