Znaleziono 13890 produktów w kategorii

Gniazdka elektryczne i gniazda

KONTAKT-SIMONCGZ2M.01/11
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGZ2MZ.01/11
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONCGZ1.01/11
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1Z.01/11
Twoja cena:
SCHNEIDERNT230H01
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONCGZ1B.01/11
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONBMGZ2M.01/11
Twoja cena:
OSPELGP-2AZ/00
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1Z.01/49
Twoja cena:
Twoja cena:
SCHNEIDERNT130H01
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGZ2MZ.01/49
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGZ1BUZ.01/11
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONBMGZ1.01/11
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONC51.01/11
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONCGZ2M.01/49
Twoja cena:
SCHNEIDERWDE001043
Twoja cena:

Gniazdka elektryczne i gniazda

Gniazdka elektryczne to niezbędny element każdej instalacji, pozwalający podłączać urządzenia do sieci. Warto jednak wiedzieć, że producenci oferują wiele rodzajów gniazdek. Podstawową kwestią różniącą poszczególne modele jest liczba jednostek (wejść) – najpopularniejsze są gniazda pojedyncze i podwójne, ale możesz spotkać się także z takimi, które mają nawet 6 jednostek.

Gniazdka elektryczne różnią się także rodzajem materiału, z jakiego są wykonane, napięciem znamionowym, a także detalami wykonania. W naszym sklepie oferujemy ponad 10 tysięcy modeli gniazdek elektrycznych. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Podstawowe parametry gniazdek elektrycznych

Jak wybrać odpowiednie gniazdko elektryczne z bogatej oferty TIM.pl? Jeśli wiesz już, czego szukasz, najlepiej skorzystaj z filtrów dostępnych w lewej części strony. Możesz wybrać tam najważniejsze cechy i parametry produktów, w tym:

  • napięcie znamionowe gniazdka – 230 V, 250 V, 16 V lub inne, niestandardowe;
  • liczbę jednostek znajdujących się w gniazdku;
  • rodzaj połączenia – na zacisk śrubowy, samozaciskowe, z gwintem wewnętrznym i inne;
  • dodatkowe elementy – bolce uziemiające, styki ochronne, pokrywy uchylne i inne;
  • materiał, z jakiego jest wykonane gniazdko i rodzaj zabezpieczenia powierzchni;
  • rodzaj produktu – element podstawowy z plakietką osłonową, pojedynczy element podstawowy, pojedyncze plakietki i inne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy szukasz dla siebie gniazdek elektrycznych?

To, jakie gniazdko elektryczne będzie dla Ciebie odpowiednie, zależy przede wszystkim od tego, w jakim miejscu i do jakich celów zamierzasz go używać. W warunkach domowych z powodzeniem wystarczą standardowe gniazdka – pojedyncze lub podwójne, z bolcem lub bez, przeznaczone do montażu natynkowego lub podtynkowego.

Jeśli zamierzasz zamontować gniazdko w miejscu narażonym na działanie pyłu czy wilgoci, wybierz jeden z modeli hermetycznych z klapką – takie gniazdka elektryczne sprawdzą się w łazienkach, ale także w zakładach produkcyjnych czy magazynach.

Ważnym parametrem w przypadku gniazdek elektrycznych jest stopień ochrony. W zdecydowanej większości przypadków wystarczający będzie stopień IP20, dający minimalną ochronę przed pyłem i wilgocią. Jeśli chcesz podłączyć gniazdko na zewnątrz lub w pomieszczeniu o wysokim zapyleniu i wilgotności, w naszej ofercie masz do wyboru także gniazdka elektryczne o wyższym stopniu ochrony, nawet IP67.

Gniazdko elektryczne jest tym elementem instalacji, który zawsze jest dobrze widoczny na zewnątrz. Z tego względu warto zwrócić uwagę na detale jego wykonania – materiał i kolor. Obecnie nasi klienci nie są już skazani na klasyczną biel. W naszej ofercie znajdziesz również gniazdka czarne, szare, srebrne, złote, w kolorze aluminium i wielu innych wersjach. Dzięki temu łatwo wybierzesz produkt, który będzie pasował do koloru Twoich ścian czy mebli.

Gniazdka elektryczne sprawdzonych producentów w naszej ofercie

Wszystkie gniazdka elektryczne tylko z pozoru wyglądają i działają tak samo. Jeśli chcesz mieć pewność, że będą bezpieczne, odporne na obciążenia i trwałe, postaw na gniazda z oferty znanych producentów, chętnie wybieranych przez profesjonalnych elektryków. Znajdziesz je w naszym sklepie! To m.in. produkty Schneider Electric, Legrand, Hager Polo, Kanlux. Oferujemy także wiele gniazdek elektrycznych polskich producentów – w przypadku tych produktów możesz zawsze liczyć na atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

Szukasz gniazdka elektrycznego do swojego domu lub do użytku profesjonalnego? Szeroki wybór produktów w różnych opcjach cenowych to gwarancja, że znajdziesz to, czego potrzebujesz!

Sprawdź również kategorię: Łączniki instalacyjne

Sprawdź inne rodzaje gniazd elektrycznych: Gniazdka głośnikowe, Gniazdka antenowe, Gniazdka teleinformatyczne, Gniazdka multimedialne

Najczęściej zadawane pytania

Jednopixelowy obrazek