Znaleziono 1452 produktów w kategorii

Gniazda multimedialne

KONTAKT-SIMONDC2USB.01/11
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONCGHDMI.01/11
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGHDMI.01/11
Twoja cena:
LEGRAND764574
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTEC2CA.01/111
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDC2USB.01/49
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONTEC2CA.01/149
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONBMC2USB.01/11
Twoja cena:
SCHNEIDEREPH5700161
Twoja cena:
OSPELMG-HDMI
Twoja cena:
OSPELGPK-1Y/K/m/33
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDC2USB.01/48
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGHDMI.01/49
Twoja cena:
LEGRAND764573
Twoja cena:
SECURITYNETCCAS-KHD-W
Twoja cena:
Twoja cena:
LEGRAND078778
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDGHDMI2.01/11
Twoja cena:
SECURITYNETCCAS-KHD-B
Twoja cena:
Twoja cena:
KONTAKT-SIMONDC2USB.01/43
Twoja cena:
Twoja cena:

Gniazda multimedialne

Gniazda multimedialne to akcesoria, które mocuje się w ścianie lub meblach (np. stołach konferencyjnych). Umożliwiają wygodne podłączanie sprzętu elektronicznego bez nadmiaru kabli na podłodze. Najpopularniejsze gniazda multimedialne to: USB, HDMI oraz RJ45.

Do czego służą gniazda multimedialne?

Gniazda multimedialne to coraz popularniejszy rodzaj osprzętu elektrycznego. Za ich pomocą można wygodnie podłączyć komputer, laptop, projektor czy drukarkę do instalacji elektrycznej. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i wygodne dla użytkowników. Pozwala ograniczyć liczbę kabli wykorzystywanych do ładowania sprzętu czy przesyłania danych, zapewnia stabilne połączenie oraz płynność wyświetlania obrazu.

Gniazda multimedialne podłączone do sieci mogą w zależności od rodzaju służyć do transmisji sygnału telewizyjnego, radiowego, dźwięku lub obrazu.

Urządzenia, które możesz podłączyć do gniazd multimedialnych

Lista sprzętów, które możesz zasilać za pomocą gniazda multimedialnego, jest dość długa, wystarczy zatroszczyć się jedynie o to, by urządzenie było wyposażone w kabel z odpowiednim wtykiem.

Do poszczególnych rodzajów gniazd multimedialnych możesz podłączyć m.in.:

 • komputer stacjonarny,
 • laptop,
 • monitor,
 • klawiaturę,
 • drukarkę,
 • smartfon,
 • telewizor,
 • projektor,
 • głośniki,
 • sprzęt hi-fi.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzą się gniazda multimedialne?

Korzystanie z gniazd multimedialnych to doskonały sposób na uporządkowanie okablowania w pomieszczeniu. Takie gniazda montuje się najczęściej w salach konferencyjnych czy wykładowych oraz w biurach – wszędzie tam, gdzie używa się dużej liczby urządzeń elektronicznych. Jeśli masz taką możliwość, warto zamontować gniazda multimedialne też w domu. Takie rozwiązanie ułatwi Ci korzystanie ze sprzętu audio i video, a także ładowanie telefonu.

Poznaj naszą bogatą ofertę gniazd multimedialnych

W kategorii „gniazda multimedialne” na TIM.pl znajdziesz naprawdę szeroki asortyment produktów – mamy ich dla Ciebie ponad tysiąc! Jakie są najpopularniejsze wśród naszych klientów rodzaje gniazd? Szczególnie polecamy:

 • gniazda USB, które możesz zainstalować w domu lub biurze i wykorzystywać je jako ładowarki do smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych;
 • gniazda HDMI, za pomocą których połączysz nowoczesne telewizory i projektory ze sprzętem komputerowym oraz umożliwisz pokazywanie filmów czy prezentacji szerokiej grupie odbiorców;
 • gniazda głośnikowe, zapewniające doskonałą jakość sygnału audio;
 • gniazda RJ45 służące do podłączania sprzętu komputerowego do sieci internetowej;
 • ładowarki indukcyjne – innowacyjne urządzenia umożliwiające bezprzewodowe ładowanie telefonów.

Większość z dostępnych w naszej ofercie produktów jest przeznaczona do montażu podtynkowego, dzięki którym unikniesz wystających elementów. Znajdziesz jednak także gniazda hermetyczne natynkowe. Oprócz standardowych białych gniazd są również takie w kolorach srebra, złota, czerni czy antracytu, które szczególnie dobrze wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu możesz zachować wysoką estetykę w pomieszczeniu i dopasować gniazda do stylu, w jakim jest urządzone wnętrze.

Jakie gniazdo multimedialne wybrać? Pomożemy Ci w zakupie – w ofercie TIM-u znajdziesz wyłącznie gniazda cenionych na rynku producentów, m.in. polskiej firmy Kontakt-Simon, a także Legrand, Hager Polo czy Schneider. To marki, którym możesz zaufać!

Jednopixelowy obrazek