Znaleziono 2755 produktów w kategorii

Gniazda komputerowe i teleinformatyczne

KONTAKT-SIMONC51.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMOND61.01/11
Cena:
GOOBAY79474
Cena:
KONTAKT-SIMOND62.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONC52.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMOND61.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONC61.01/11
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
Powiadom o dostępności
KONTAKT-SIMONT61.01/111
Cena:
KONTAKT-SIMOND62.01/49
Cena:
GOOBAY79816
Cena:
GOOBAY95738
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONT61.01/149
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONC62.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONT62.01/111
Cena:
OSPELGPK-1G/K/m/00
Cena:
OSPELGPK-1Y/K/m/00
Cena:
KONTAKT-SIMONT62.01/149
Cena:
SECURITYNETCCAS-K6-STP
Cena:

Mimo że coraz częściej do korzystania z internetu wystarczy sieć WiFi, gniazdo komputerowe nadal jest niezbędnym elementem instalacji w domu lub biurze. Za jego pomocą możesz pracować online bez obaw o zerwanie połączenia w najmniej spodziewanym momencie. Gniazdo komputerowe pozwoli Ci także stworzyć sieć komputerową w biurze. O jego zamontowaniu warto pomyśleć już na etapie remontu lub prac wykończeniowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi gniazd z wejściem RJ45 wykonasz montaż w sposób estetyczny i funkcjonalny. Sprawdź, jakie gniazda mamy dla Ciebie w naszej ofercie!

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje gniazd komputerowych z naszego sklepu?

Gniazda komputerowe mają zazwyczaj formę elementu podstawowego połączonego z centralną plakietką osłonową. Jeśli chcesz samodzielnie skonfigurować gniazdo według własnych potrzeb, możesz także wybrać pojedynczy element podstawowy lub plakietkę. Wyszukiwanie odpowiednich produktów ułatwią Ci filtry widoczne w lewej części naszej strony.

Gniazda komputerowe są najczęściej wyposażone w jeden wtyk, ale nie jest to regułą. Jeśli chcesz podłączyć do sieci dwa komputery lub komputer i inne urządzenie, np. drukarkę, przyda Ci się gniazdo z dwoma wejściami typu RJ45. W naszej ofercie znajdziesz również gniazda z wejściem komputerowym i telefonicznym. Drugi rodzaj może służyć do podłączenia telefonu stacjonarnego lub starszych rodzajów modemów.

Gniazda komputerowe o różnym sposobie montażu

Poszczególne rodzaje gniazd komputerowych mogą być montowane w różny sposób. Do najpopularniejszych należą gniazda komputerowe podtynkowe, które umieszcza się na ścianie i pokrywa warstwą tynku oraz farby. Takie wykończenie jest najbardziej estetyczne, jednak nie zawsze można tak mocno ingerować w konstrukcję ściany. Innym rozwiązaniem jest montaż natynkowy – w takim przypadku gniazdo wystarczy jedynie przykręcić do ściany. Na TIM.pl znajdziesz uniwersalne modele gniazd, które można montować zarówno podtynkowo, jak i natynkowo.

Chętnie wybieranym przez specjalistów rozwiązaniem są gniazda komputerowe przeznaczone do montażu w zabudowie modularnej. Po zamocowaniu takich gniazd w specjalnych adapterach można je umieścić w puszkach, ramkach, kolumnach, listwach czy korytach naściennych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybierasz gniazdo komputerowe?

Każde gniazdo komputerowe jest oznaczone cyfrą lub cyfrą i literą: 5, 5e, 6, 6e, 6ae. Są to oznaczenia standardu jakości. W naszym sklepie znajdziesz głównie gniazda wyższych kategorii, 5e i 6, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą one trwałe i niezawodne.

Gniazda komputerowe są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego. To materiał zapewniający dobrą izolację i stosunkowo elastyczny, co ułatwia mocowanie gniazda do ściany. Poszczególne modele różnią się natomiast kolorem plakietki. Dzięki temu możesz łatwo dopasować je do koloru ścian we wnętrzu i zadbać o estetykę pomieszczenia. A jeśli będziesz chciał pomalować ściany na inny kolor, możesz wybrać nową, pasującą obudowę.

W opisach produktów w naszym sklepie znajdziesz również informację na temat stopnia ochrony IP. Gniazda komputerowe wykorzystuje się najczęściej w pomieszczeniach o niewielkiej wilgotności i standardowych temperaturach. W typowych warunkach (dom, biuro) wystarczą Ci akcesoria o poziomie ochrony IP20 – i właśnie takie gniazda znajdziesz w naszej ofercie.

Gniazda komputerowe to akcesoria, które przydadzą Ci się nie tylko w biurze, ale także w warunkach domowych. Nie musisz ich instalować już podczas urządzania wnętrza czy remontu – dzięki gniazdom natynkowym zrobisz to w dowolnej chwili, bez ingerowania w konstrukcję ściany. Wybierz odpowiednie dla siebie gniazdo spośród produktów dostępnych w TIM-ie! Sprawdź również: gniazda multimedialne

Jednopixelowy obrazek