Znaleziono 656 produktów w kategorii

Łaczniki żaluzjowe

KONTAKT-SIMONDZW1K.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONCZW1.01/11
Cena:
OSPELŁP-7Y/m/00
Cena:
KONTAKT-SIMONDZW1K.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONTZW1K.01/111
Cena:
KONTAKT-SIMONTZW1K.01/149
Cena:
KONTAKT-SIMONBMZW1K.01/11
Cena:
OSPELŁP-7R/m/00
Cena:
KONTAKT-SIMONTZW2.01/111
Cena:
HAGER POLO53303520
Cena:
  • Indeks producenta:ŁP-7G/m/00
  • Indeks TIM:0001-00001-04396
  • Ocena:Dodaj opinię
OSPELŁP-7G/m/00
Cena:
KONTAKT-SIMONCZW1.01/49
Cena:
OSPELŁP-7R/m/33
Cena:
OSPELŁP-7U/m/33
Cena:
OSPELŁP-7U/m/00
Cena:
KONTAKT-SIMONDZW1K.01/43
Cena:
KONTAKT-SIMONDZW1K.01/41
Cena:
OSPELŁP-7YB/m/00
Cena:
SCHNEIDEREPH1300521
Cena:
KONTAKT-SIMONDZW2.01/49
Cena:
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDZW2.01/43
Cena:
Cena:

Łączniki żaluzjowe to akcesoria, dzięki którym nie trzeba obsługiwać rolet i żaluzji ręcznie. Mają formę przycisków z jednym lub dwoma klawiszami. Za pomocą łączników żaluzjowych można całkowicie podnieść lub opuścić rolety, a także ustawić je w odpowiedniej pozycji.

Poznaj zasadę działania łączników żaluzjowych

Wyglądem przypominają łączniki świecznikowe do sterowania oświetleniem – są wyposażone w dwa ustawione obok siebie przyciski (lub jeden przycisk dwubiegunowy), natomiast sposób działania łączników żaluzjowych jest nieco inny.

Włączniki, które znajdziesz w tej kategorii, służą do sterowania pracą żaluzji. Używa się do tego odpowiedniego przycisku – do podnoszenia lub do opuszczania. Puszczając przycisk w odpowiednim momencie, możesz również zatrzymać ruch żaluzji lub rolet i ustawić je we właściwym miejscu na oknie.

Szczególnym rodzajem łączników żaluzjowych, które znajdziesz w ofercie TIM-u, są łączniki trójpozycyjne, tzw. 1-0-2. Za ich pomocą swobodnie wybierzesz kierunek, w którym porusza się żaluzja, a także zatrzymasz ją w odpowiednim miejscu.

Do czego wykorzystasz łącznik żaluzjowy?

Łączniki żaluzjowe wykorzystuje się najczęściej do sterowania systemami umieszczonymi na zewnątrz okna – żaluzjami lub roletami zewnętrznymi (także antywłamaniowymi) lub moskitierami. Za ich pomocą możesz podnosić i opuszczać żaluzje, rolety czy moskitiery wyposażone w mechanizm silnikowy.

Skorzystaj z bogatej oferty TIM-u i dopasuj łącznik żaluzjowy do wystroju wnętrza

Wybierając łącznik żaluzjowy z naszej oferty, możesz zdecydować się na uniwersalny biały kolor, pasujący do większości wnętrz. Jest to jednak tylko jedna z wielu możliwości – do wyboru masz również łączniki w innych modnych barwach, błyszczące i matowe: czarne, antracytowe, szare, kremowe czy srebrne.

Jeśli zależy Ci na szybkim i łatwym montażu, najlepiej zdecydować się na zakup łącznika z ramką. Takie elementy wystarczy podłączyć do instalacji i zamocować w ścianie (większość z nich jest przeznaczona do montażu podtynkowego). Łącznik żaluzjowy może być także częścią większej całości – gdy wybierzesz wersję bez ramki, będziesz mógł umieścić urządzenie w ramce wielokrotnej, np. obok włącznika światła, łącznika schodowego i gniazdka elektrycznego.

W naszej ofercie mamy dla Ciebie łączniki żaluzjowe przeznaczone do montażu w różnych warunkach, także w tych bardziej wymagających. Do miejsc o podwyższonej wilgotności lub zapyleniu polecamy szczelne łączniki z klasą szczelności IP44 i wyższą. W miejscach o podwyższonym zagrożeniu pożarem (np. w zakładach przemysłowych) sprawdzą się dostępne w naszej ofercie łączniki bezhalogenowe.

Wykonujesz zlecenie u klienta, a może szukasz łącznika żaluzjowego na własne potrzeby? Bogaty asortyment to nasz atut – znajdziesz u nas cenione przez elektryków produkty takich firm jak Legrand, Schneider, Hager Polo, Kontakt-Simon i inne. Dbamy o to, by oszczędzać Twój czas. Jeśli chcesz szybko zamontować przycisk żaluzjowy i zacząć korzystać z rolet lub żaluzji zewnętrznych, pamiętaj, że wybrane produkty wysyłamy już w 24 godziny!

Jednopixelowy obrazek