Znaleziono 974 produktów w kategorii

Łączniki wielobiegunowe

KONTAKT-SIMONDW31.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDW31.01/49
Cena:
PANASONIC90963602
Cena:
KONTAKT-SIMONBMW31.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONBMP2.01/11
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONTW31.01/111
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONTW31.01/149
Cena:
OSPELŁP-13Y/m/00
Cena:
OSPELŁP-13G/m/00
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDW31.01/43
Cena:
Cena:
OSPELŁP-1Y/m/50
Cena:
KONTAKT-SIMONDW31.01/41
Cena:
OSPELŁP-2Y/m/50
Cena:
OSPELŁP-13U/m/33
Cena:
OSPELŁP-13R/m/33
Cena:
Powiadom o dostępności
Cena:
SCHNEIDERSDD111108
Cena:
SCHNEIDERSDD114108
Cena:
PANASONIC90964668
Cena:
KONTAKT-SIMONDW31.01/48
Cena:

Łączniki wielobiegunowe są bardziej zaawansowanymi akcesoriami do sterowania oświetleniem i innymi elementami instalacji niż łączniki pojedyncze. Po podłączeniu łącznika wielobiegunowego do kilku obwodów (w zależności od liczby klawiszy) możesz wygodnie załączać źródła światła, żaluzje czy wentylację z jednego miejsca.

Kiedy możesz potrzebować łączników wielobiegunowych?

Łączniki wielobiegunowe to takie, do których podłącza się kilka niezależnych obwodów – co najmniej dwa. Ten typ rozwiązania zwiększa możliwości sterowania oświetleniem. W niewielkim pomieszczeniu wystarczy Ci prawdopodobnie standardowy łącznik pojedynczy lub łącznik świecznikowy. Jeśli jednak chcesz np. włączać tylko część żarówek w żyrandolu lub jeden z plafonów umieszczonych na suficie, warto wyposażyć instalację elektryczną w łącznik wielobiegunowy.

Gdzie możesz zastosować łączniki wielobiegunowe z TIM-u?

Zakres zastosowań łączników wielobiegunowych jest bardzo szeroki. Najlepiej sprawdzają się w większych pomieszczeniach, w których, w zależności od pory dnia, wykorzystuje się różną liczbę źródeł światła. Taki łącznik możesz zainstalować zarówno w domu, jak i w budynku biurowym czy przemysłowym.

Dostępne w tej kategorii łączniki wielobiegunowe można wykorzystać nie tylko do sterowania oświetleniem. Po odpowiednim podłączeniu obwodu posłużą również do obsługi napędzanych silnikiem rolet i żaluzji bądź zarządzania pracą systemu wentylacji.

Jakie rodzaje łączników wielobiegunowych oferujemy?

Najpopularniejsze łączniki wielobiegunowe, wyposażone w dwa przyciski, podłącza się do dwóch obwodów. Na tym nie kończą się jednak możliwości, jeśli chodzi o ten rodzaj osprzętu elektrycznego. W ofercie TIM-u znajdziesz również łączniki trójbiegunowe, łączniki świecznikowe (2x1-biegunowe), schodowe i seryjne.

Poszczególne rodzaje łączników wielobiegunowych dostępne na TIM.pl różnią się od siebie także:

  • sposobem działania – oprócz przycisków wahadłowych mogą być wyposażone również w klucz, cięgno, przełącznik, pokrętło lub sensor dotykowy;
  • sposobem montażu – za pomocą zacisków śrubowych lub wtyków samozaciskowych;
  • budową – oferujemy komplety składające się z łącznika i ramki, są także dostępne elementy podstawowe;
  • napięciem znamionowym i maksymalnym natężeniem prądu w obwodzie;
  • materiałem – większość łączników jest wykonana z elastycznego, odpornego na działanie promieniowania UV tworzywa termoplastycznego, ale możesz wybrać również produkty z wysokogatunkowej stali inox;
  • stopniem ochrony – wartość IP pokazuje, w jakim stopniu łącznik jest chroniony przed wilgocią i drobnymi zanieczyszczeniami.

Gdy wybierasz łącznik wielobiegunowy, zwróć uwagę także na jego wzornictwo. Pod tym względem nie musisz się ograniczać! Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów, materiałów wykończeniowych i kształtów idealnie dopasujesz ten element instalacji elektrycznej do wystroju wnętrza.

Chcesz zapewnić wygodną obsługę oświetlenia i innych elementów instalacji? Wykorzystaj łączniki wielobiegunowe z TIM-u!

Jednopixelowy obrazek