Znaleziono 1263 produktów w kategorii

Łączniki pojedyncze

z

53

KONTAKT-SIMONCW1.01/11
Cena:
KONTAKT-SIMONDW1.01/11
Cena:
SCHNEIDERWNT100C01
Cena:
KONTAKT-SIMONCW1.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONDW1.01/49
Cena:
KONTAKT-SIMONBMW1.01/11
Cena:
OSPELŁP-1A/00
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONTW1.01/111
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONTW1.01/149
Cena:
Cena:
OSPELŁP-1G/m/00
Cena:
Cena:
KONTAKT-SIMONDW1.01/43
Cena:
OSPELŁP-1Y/m/00
Cena:
SCHNEIDERWNT100C05
Cena:
KONTAKT-SIMONDW1.01/48
Cena:
LEGRAND764500
Cena:
SCHNEIDERWDE001010
Cena:
KONTAKT-SIMONDW1.01/41
Cena:
OSPELŁP-1U/m/33
Cena:
OSPELŁP-1U/m/00
Cena:
OSPELŁP-1A/24
Cena:

Łącznik pojedynczy to najprostszy rodzaj osprzętu elektrycznego, który umożliwi Ci wygodne sterowanie oświetleniem w pomieszczeniu. Jest także najpopularniejszym rodzajem łączników – możesz go wykorzystać w dowolnych pomieszczeniach: domowych, biurowych czy przemysłowych. Poszczególne łączniki pojedyncze mogą różnić się od siebie sposobem działania.

Łączniki jednobiegunowe – uniwersalne akcesoria do sterowania oświetleniem

To właśnie łączniki pojedyncze, zwane także jednobiegunowymi, są najpopularniejszymi elementami służącymi do sterowania oświetleniem. Ich sposób działania jest bardzo prosty – naciśnięcie przycisku przez użytkownika powoduje załączenie obwodu i włączenie źródła światła. W odróżnieniu od łączników schodowych czy dzwonkowych łączniki pojedyncze utrzymują włączony obwód, dopóki użytkownik nie naciśnie przycisku ponownie.

Takie podstawowe akcesoria do sterowania oświetleniem mają uniwersalne zastosowanie. Możesz je zainstalować w pokoju, biurze, zakładzie pracy – wszędzie tam, gdzie łącznik ma służyć wyłącznie do załączania i rozłączania pojedynczego obwodu. Ich odpowiednikami o szerszym zastosowaniu są łączniki wielobiegunowe.

Łącznik pojedynczy z ramką czy bez ramki? Wybierz dla siebie odpowiedni produkt

Wśród ponad tysiąca produktów z kategorii „łączniki pojedyncze” na TIM.pl znajdziesz zarówno łączniki pojedyncze wyposażone w ramkę, jak i takie bez ramki. Zastanawiasz się, jaki rodzaj będzie odpowiedni w Twoim przypadku?

Większość elektryków, a także samych użytkowników, decyduje się na zakup łączników z ramką. To kompletny produkt, który wystarczy zamocować na ścianie. Łączniki pojedyncze bez ramki mogą jednak sprawdzić się w przypadku, gdy chcesz umieścić taki element w ramce wielokrotnej, np. obok gniazda elektrycznego czy innych łączników. W TIM-ie oferujemy łączniki jednobiegunowe w szerokim wyborze kolorów, co ułatwi Ci dopasowanie ich do ramki.

Czym różnią się od siebie poszczególne łączniki pojedyncze z oferty TIM-u?

Łącznik to element instalacji elektrycznej o prostej zasadzie działania, pozbawiony dodatkowych funkcji. Nie oznacza to jednak, że to, jaki produkt z wybierzesz, nie ma żadnego znaczenia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu łącznika pojedynczego!

Większość łączników jednobiegunowych jest wyposażona w przyciski wahadłowe. To najczęściej spotykany mechanizm również wśród produktów z naszej oferty. Możesz u nas jednak znaleźć także inne rodzaje łączników, np. takie z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci kluczyka czy z przyciskiem dotykowym.

Jeśli poszukujesz oryginalnych rozwiązań, np. do domu w stylu retro, mogą zainteresować Cię łączniki z cięgnem, czyli rodzajem sznurka, za który pociąga się, by włączyć lub wyłączyć światło.

Gdy wybierasz dla siebie łącznik pojedynczy, uwzględnij także miejsce, w którym będzie on zamontowany. Takie łączniki mocuje się najczęściej podtynkowo – dzięki temu możesz zadbać o estetyczny efekt, ale w budynkach przemysłowych, korytarzach czy piwnicach mogą lepiej sprawdzić się łączniki natynkowe. Są one łatwiejsze w montażu i zapewniają większą wygodę podczas naprawy.

Ważne jest także to, jakie warunki panują w pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku. Sprawdź stopień szczelności oraz dostosuj go do wilgoci i ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli łącznik pojedynczy zostanie zamontowany w miejscu narażonym na pożar lub zwarcie sieci, warto rozważyć zakup produktu wykonanego z materiałów bezhalogenowych. Nie wydzielają one toksycznych substancji w wyniku działania wysokich temperatur.

Chcesz, by wybrany przez Ciebie łącznik był łatwy w montażu, funkcjonalny, a przy tym odporny na uszkodzenia i trwały? Możemy Ci to zagwarantować – w ofercie TIM-u znajdziesz wyłącznie łączniki pojedyncze znanych producentów: Kontakt-Simon, Hager Polo, Legrand, Ospel i innych. To łącznie ponad 1000 produktów – solidnych i niezawodnych!