Znaleziono 1761 produktóww kategorii

Wyłączniki różnicowoprądowe

EATON194694
Twoja cena:
EATON194691
Twoja cena:
EATON194690
Twoja cena:
SCHNEIDERA9Z05440
Twoja cena:
EATON194693
Twoja cena:
LEGRAND411708
Twoja cena:
HAGER POLOCDC440J
Twoja cena:
ETI-POLAM002061652
Twoja cena:
Twoja cena:
EATON194695
Twoja cena:
SCHNEIDERA9Z05225
Twoja cena:
Twoja cena:
LEGRAND402063
Twoja cena:
LEGRAND411509
Twoja cena:
HAGER POLOCDC225J
Twoja cena:
LEGRAND402024
Twoja cena:
SCHNEIDERA9Z11440
Twoja cena:
ETI-POLAM002061251
Twoja cena:
LEGRAND411510
Twoja cena:
EATON194688
Twoja cena:
SCHNEIDERA9Z11225
Twoja cena:
LEGRAND411709
Twoja cena:
SCHNEIDERA9Z05425
Twoja cena:
Twoja cena:

Wyłącznik różnicowoprądowy, zwany też rozłącznikiem różnicowoprądowym, jest niezbędny w każdej nowoczesnej instalacji elektrycznej. Chroni przed porażeniem, gdy prąd różnicowy pojawia się w instalacji na zewnątrz urządzeń. To także ważny element ochrony przeciwpożarowej w budynku. Wyłączniki różnicowoprądowe stosuje się zarówno w domach, jak i większych obiektach, np. przemysłowych – kluczowe jest jedynie odpowiednie dobranie rodzaju wyłącznika do właściwości instalacji. Sprawdź, jakie wyłączniki różnicowoprądowe oferujemy!

W jaki sposób wyłącznik różnicowoprądowy zapewnia bezpieczeństwo?

Jeszcze niedawno wyłączniki różnicowoprądowe nie były powszechnie używane jako zabezpieczenie przed porażeniem prądem i pożarem. Obecnie stają się coraz popularniejsze i w nowoczesnych instalacjach zastępują często rozłączniki bezpiecznikowe lub izolacyjne.

Rozłącznik różnicowoprądowy jest niezbędny wówczas, gdy w obwodzie pojawia się prąd różnicowy (ujemny). W normalnych warunkach takie zjawisko nie powinno zachodzić – przepływający przez obwód prąd powinien mieć taką samą wartość, jak w kablu zerowym. W przypadku uszkodzenia instalacji prąd różnicowy pojawia się na zewnątrz, np. na obudowach urządzeń elektrycznych. Zadaniem wyłącznika różnicowoprądowego jest wówczas odłączenie instalacji od zasilania. Dzięki temu można szybko zapobiec pożarowi instalacji i dalszym uszkodzeniom, a także uchronić użytkowników przed porażeniem prądem.

Jakie są najważniejsze parametry wyłączników różnicowoprądowych?

Rozłącznik różnicowoprądowy spełni swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio dostosowany do właściwości instalacji elektrycznej. Aby mieć pewność, że tak się stanie, przy zakupie zwróć uwagę na następujące parametry:

  • wartość prądu znamionowego;
  • znamionowy prąd różnicowy;
  • znamionową zdolność zwarciową;
  • znamionową zwarciową zdolność łączeniową.

W przypadku wyłączników różnicowoprądowych szczególnie ważną kwestią jest obsługiwany prąd różnicowy. Urządzenia obsługujące prąd do 30 mA są wysokoczułe i stosuje się je w szczególnie wymagających warunkach – wszędzie tam, gdzie istnieje wysokie ryzyko pożaru spowodowanego uszkodzeniem instalacji (np. w kuchniach, łazienkach, obiektach przemysłowych). Rozłączniki o średniej czułości (od 30 do 500 mA) mają zastosowanie w budynkach mieszkalnych, a także na placach budowy. Najmniej czułe urządzenia wykorzystuje się najczęściej jako główne wyłączniki instalacji elektrycznych.

Co oznacza liczba biegunów w opisach poszczególnych produktów? W różnych rodzajach instalacji stosuje się rozłączniki z różną liczbą biegunów. W przypadku obwodów jednofazowych są to urządzenia dwubiegunowe. Czterobiegunowe rozłączniki wykorzystuje się natomiast w obwodach trójfazowych z przewodem neutralnym, a sześciobiegunowe – w obwodach trójfazowych bez tego przewodu.

Jakie wyłączniki różnicowoprądowe oferujemy w naszym sklepie?

W tej kategorii znajdziesz ponad tysiąc wyłączników i bloków różnicowoprądowych, różniących się od siebie parametrami i możliwościami zastosowania. W każdym przypadku możesz mieć pewność, że otrzymujesz wysokiej jakości produkt, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom lub innym osobom znajdującym się w budynku. Do naszej oferty wybieramy wyłącznie produkty sprawdzonych, cenionych przez profesjonalistów firm. To m.in. producenci tacy jak Siemens, Schneider Electric, Legrand, Hager Polo i inni.

Nie pozwól, by Twoja instalacja elektryczna była narażona na uszkodzenia i pożary! Wybierz jeden z nowoczesnych, bezpiecznych i niezawodnych wyłączników różnicowoprądowych z naszej oferty!

Jednopixelowy obrazek