Znaleziono 61 produktów w kategorii

Grzałki mikanitowe opaskowe i płaskie

Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:

Grzałki mikanitowe są elementami grzejnymi z izolacją wykonaną z mikanitu – wytrzymałego i odpornego na wysokie temperatury połączenia miki naturalnej oraz syntetycznej. Wykorzystuje się je w matach grzewczych, a także do ogrzewania elementów instalacji przemysłowych. Grzałki mikanitowe mogą mieć kształt opasek lub płaskich mat.

Do czego wykorzystuje się grzałki mikanitowe płaskie?

Grzałki mikanitowe płaskie można wykorzystać do ogrzewania elementów maszyn produkcyjnych, np. form grzewczych czy naczyń do podgrzewania cieczy. Sprawdzają się w przemyśle jako elementy nagrzewnic powietrza czy stanowisk do pakowania, a także w laboratoriach.

Aby zadbać o bezpieczeństwo budynków, zobacz też na detektory iskrzenia.

Do czego wykorzystuje się grzałki mikanitowe opaskowe?

Grzałki mikanitowe opaskowe można wykorzystać do podgrzewania elementów o okrągłym lub owalnym przekroju. W przypadku instalacji przemysłowych mogą to być np. wtryskarki. Są popularnym źródłem ciepła w urządzeniach stosowanych w branży farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej czy dotyczącej tworzyw sztucznych. Grzałki opaskowe umieszcza się wokół podgrzewanego elementu. Dzięki temu działają równomiernie na całej powierzchni.

Jednopixelowy obrazek

filtry