Znaleziono 381 produktów w kategorii

Przekaźniki instalacyjne

F&FPK-1P-230V
Cena:
F&FPK-2P-230V
Cena:
F&FPK-1P-12V
Cena:
F&FPK-1P-24V
Cena:
F&FPK-2P-24V
Cena:
F&FPK-2P-12V
Cena:
RELPOL863360
Cena:
EATONICS-R16A230B100
Cena:
EATONICS-R16A230B200
Cena:
F&FPP-1P-230V
Cena:
F&FPK-3P-230V
Cena:
RELPOL863356
Cena:
Cena:
ZAMELEXT10000256
Cena:
ZAMELEXT10000090
Cena:
EATON148598
Cena:
EATONICS-R16D024B100
Cena:
RELPOL863355
Cena:
ZAMELEXT10000100
Cena:
F&FPK-1Z-LED-230
Cena:
Powiadom o dostępności
EATON265574
Cena:
F&FPK-3P-24V
Cena:
RELPOL863377
Cena:
F&FBIS-411-LED-24V
Cena:

Przekaźniki instalacyjne to niewielkie urządzenia, które umożliwiają bezpieczne i wygodne sterowanie pracą obwodów elektrycznych. Są zamknięte w praktycznej obudowie, dzięki której można je zamontować na szynie DIN w szafie rozdzielczej.

Dostępne na TIM.pl przekaźniki instalacyjne możesz wykorzystać zgodnie ze swoimi potrzebami – do systemów automatyki budynkowej, przemysłowej, sterowania oświetleniem i innych celów. Ważne jest jedynie, by odpowiednio dobrać parametry urządzenia. Sprawdź, jakie przekaźniki mamy w ofercie i jak wybrać najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu!

Jak działają przekaźniki instalacyjne dostępne na TIM.pl?

To nic innego jak zwykłe przekaźniki elektromagnetyczne, zamknięte w specjalnej obudowie. Jej kształt i rozmiar pozwalają łatwo zamontować urządzenie na szynie w szafie rozdzielczej.

Podstawową funkcją przekaźników instalacyjnych jest rozłączanie i załączanie obwodu elektrycznego. Jest to możliwe dzięki cewce, która pod wpływem napięcia wytwarza pole elektromagnetyczne. Prowadzi to do zamknięcia odpowiedniego styku – w ten sposób załącza się cały obwód, a prąd jest dostarczany do urządzenia. Gdy napięcie przestanie być podawane na cewkę, sprężyna zwrotna spowoduje, że styki rozsuną się, a obwód zostanie otwarty.

Gdzie możesz zamontować przekaźnik instalacyjny?

Przekaźniki elektromagnetyczne, w tym przekaźniki instalacyjne, to jedne z najpopularniejszych elementów wykorzystywanych do sterowania pracą urządzeń i całych układów. Możesz je zastosować m.in. w systemach sterujących oświetleniem, pracą żaluzji, pomp ciepła i innych urządzeń grzewczych, a nawet niewielkich silnikach elektrycznych. Przekaźniki instalacyjne łączy się często z zegarami sterującymi, wyłącznikami czy przyciskami sterowniczymi – to wszystko pozwala stworzyć wydajny, sprawnie działający i niezawodny system.

Odpowiednio dobrany przekaźnik instalacyjny wykorzystasz zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych czy obiektach użyteczności publicznej.

Planujesz zakup? Sprawdź parametry wybranego przez siebie przekaźnika instalacyjnego

Czym różnią się od siebie poszczególne modele przekaźników instalacyjnych dostępne na TIM.pl? Jeśli chcesz, by urządzenie współpracowało z całą instalacją, było bezpieczne i efektywne, zwróć uwagę przede wszystkim na wartości prądu. W naszej ofercie znajdziesz przekaźniki przystosowane do pracy w obwodach o różnych:

  • rodzajach napięcia prądu zasilania i sterowania (AC, DC, AC/DC);
  • wartościach napięcia – 12 V lub 230 V;
  • natężeniach prądu przepływającego przez obwód.

Aby mieć pewność, że element aparatury modułowej będzie pasował zarówno do szafy rozdzielczej, jak i do całego systemu sterowania, weź pod uwagę także liczbę styków zwiernych, rozwiernych i przełącznych.

W ofercie TIM-u znajdziesz przekaźniki instalacyjne wyposażone w diody LED. Diody pomagają określić, czy prąd prawidłowo przepływa przez obwód. Jeśli nie ma zakłóceń, diody LED świecą światłem ciągłym. To dobry sposób, by na bieżąco monitorować pracę układu i szybko wykrywać ewentualne nieprawidłowości.

Wysokiej klasy sprzęt od liderów w dziedzinie automatyki budynkowej i przemysłowej: Schneider, Finder, Hager Polo, Siemens i innych? U nas jest dla Ciebie dostępny od ręki. Zamów już dziś i skorzystaj z szybkiej, bezproblemowej dostawy!

Jednopixelowy obrazek

filtry