Znaleziono 6582 produktów w kategorii

Czujniki i wyłączniki krańcowe

SCHNEIDERXCKN2145G11
Twoja cena:
SCHNEIDERZCMD21
Twoja cena:
LAPP KABEL22260649
Twoja cena:
SCHNEIDERXCKN2108G11
Twoja cena:
SCHNEIDERZCKE05
Twoja cena:
SCHNEIDERXUZC50
Twoja cena:
SCHNEIDERXUX1ARCNT16
Twoja cena:
SCHNEIDERXCKN2121G11
Twoja cena:
SCHNEIDERXCSDMC7902
Twoja cena:
Twoja cena:
SCHNEIDERXCKN2110G11
Twoja cena:
Twoja cena:
SCHNEIDERXCKN2118G11
Twoja cena:
Twoja cena:
SCHNEIDERXCKN2121P20
Twoja cena:
SCHNEIDERXCSDMP7005
Twoja cena:
EATON266105
Twoja cena:
EATON266109
Twoja cena:
Twoja cena:
SCHNEIDERXUZB01
Twoja cena:
Twoja cena:
SPAMELLK\208
Twoja cena:
SCHNEIDERCW3C5001
Twoja cena:

Czujniki i wyłączniki krańcowe

Włącznik krańcowy należy do urządzeń elektromechanicznych. Można go spotkać w układach automatyki przemysłowej, maszynach lub nieco prostszych konstrukcjach układów automatyki budynkowej. Sygnalizuje on osiągnięcie położenia skrajnego przez element ruchomy urządzenia. W ten sposób zabezpiecza przed jego zbytnim przemieszczeniem. Ten rodzaj osprzętu jest niezbędny do tworzenia bezpiecznych sieci energetycznych. Służy także zamykaniu obwodu sterowania po osiągnięciu określonej pozycji. Umożliwia on wykonywanie przełączeń w obwodach elektrycznych pod wpływem zmiany położenia obiektu. Sam włącznik krańcowy jednak nie wystarczy. Do pracy potrzebny jest mu specjalny czujnik. Obecnie najczęściej używany jest czujnik indukcyjny, który wykrywa zmianę pola spowodowaną modyfikacją położenia konkretnych elementów. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie czujniki będą pasować do konkretnych włączników. Z tego powodu elementy te zazwyczaj sprzedawane są w kompletach, aby mieć gwarancję niezawodności.

Włączniki krańcowe i czujniki - długoletnie działanie

Zasady działania wyłączników krańcowych polegają na elektromechanicznym przełączeniu położenia styku ruchomego. Następuje ono w wyniku kontaktu fizycznego obiektu zewnętrznego z elementem, który wywiera nacisk na dźwignię styku wyłącznika krańcowego. W czasie obracania lub przemieszczenia elementu wykonawczego, który połączony jest z czujnikiem krańcowym zachodzi zmiana położenia styków elektrycznych. Czujnik krańcowy cechuje wieloletnia żywotność, wysoki poziom precyzji podczas przełączania oraz w czasie niekorzystnych warunków zewnętrznych. Osprzęt ten ma także wysoką umiejętność przełączania obciążeń elektrycznych o dużej mocy.

Obok wyłączników krańcowych w ofercie sklepu TIM S.A. dostępne są także wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa oraz wyłączniki magnetyczne. Mniejszą grupę, jednak równie istotną zajmują wyłączniki awaryjne cięgnowe.

Dużą część asortymentu stanowią także czujniki indukcyjne wykorzystywane głównie w pomiarze prędkości oraz czujniki fotoelektryczne, które przydatne są do zliczania. Z kolei czujniki pojemnościowe wykorzystuje się w zbiornikach, np. mąk lub pasz. Do ich zadań należy sygnalizacja o odpowiednim poziomie granulatu.

Sprawdź również kategorię Automatyka

Jednopixelowy obrazek