Podziel się wiedzą:
Oświetlenie świąteczne domu: 3 porady, jak ozdobić budynek na nadchodzące święta
Oświetlenie domu na święta

Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sporo czasu – warto pamiętać, że spraw, które trzeba przed nimi załatwić, jest wyjątkowo dużo. Tak wiele, że o część z nich możesz zadbać na długo przed tym, gdy zrobi się naprawdę “gorąco”.

Jeśli posiadasz dom (z ogrodem lub bez) - z pewnością zależy Ci na tym, aby także on oddawał niezwykły klimat i ducha nadchodzącego czasu. W związku z tym, jedną z rzeczy, o których możesz pomyśleć już w tej chwili, jest bożonarodzeniowe oświetlenie montowane na zewnątrz budynku.

linia
Świąteczne oświetlenie domu na zewnątrz - od wyboru, poprzez montaż, aż po uruchomienie

Jak się do tego przygotować? Co z narzędziami i sprzętem potrzebnym do montażu lamp i innych urządzeń? Aż wreszcie – w jakie produkty warto się wyposażyć? Wiemy, brzmi skomplikowanie – na szczęście masz nas! Ze wsparciem od TIM cała operacja pt. „wybór i instalacja świątecznych lampek” nie będzie stanowiła dla Ciebie aż tak dużego wyzwania.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy poradnik związany ze świątecznym oświetleniem domu czy innego budynku. Poznaj 3 zasadnicze kroki, dzięki którym nic nie będzie Cię w stanie zaskoczyć.

Instalacja świątecznych lampek

Po pierwsze – zdecyduj „co” i „jak” chcesz oświetlić na zewnątrz domu

Dach, elewacja, drzwi, okna, choinka lub inne drzewa i krzewy? A może cały ogród wraz z bramą i ogrodzeniem? Zastanów się dobrze, w jaki sposób pragniesz podkreślić świąteczny nastrój w swoim otoczeniu, bowiem ta decyzja przełoży się na kolejne kroki – specyfikę i rozmiar systemu oświetleniowego, jak również to, ile przyjdzie Ci za wszystko zapłacić.

Gotowe? W takim razie pora na krok numer dwa.


Po drugie – wybierz właściwe zewnętrzne oświetlenie bożonarodzeniowe

Lampki ozdobne typu LED, a może tradycyjne? Wielokolorowe, a może też w wersji mono? W klasycznym, podłużnym układzie, czy takie, które swoim kształtem przypominają zwisające sople lodu?
Na platformie TIM znajdziesz szeroki wybór, dekoracji świątecznych którymi przyozdobisz to, co zechcesz.
Podejdź do ich wyboru całkiem poważnie. W końcu jest to jeden z najważniejszych kroków, jakie przyjdzie Ci wykonać na drodze do zadbania o świąteczną prezentację Twojego budynku.

Wybór bożonarodzeniowego oświetlenia. O czym warto pamiętać?

W tym miejscu zwróć uwagę na kilka istotnych aspektów. Mianowicie:

Wybieraj lampki przeznaczone do użytku zewnętrznego. Posiadają one specjalną konstrukcję, która pozwala na sprawne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Są m.in. odporne na kontakt z wodą, a także świetnie radzą sobie z niskimi temperaturami. Stopień ochrony na poziomie minimum IP44

Stawiaj na świąteczne dekoracje, które są trwałe i niezawodne. Tak, aby posłużyły Ci w tym, jak i w wielu przyszłych sezonach.

Ozdabiaj z umiarem i smakiem. Dopilnuj, aby Twoje otoczenie, jak i sam dom były oświetlone w stylowy i schludny sposób. Bez zbędnej „przesady”.

Załóżmy, że decyzję o zakupie odpowiednich produktów masz już za sobą. Co dalej?

Po 3 – przygotuj się do montażu świątecznego oświetlenia domu i ogrodu

Zanim zajmiesz się finalną instalacją zakupionych lampek, jak i całych zestawów oświetleniowych - wyposaż się w niezbędne narzędzia.
Część prac z pewnością odbędzie się na wysokości, dlatego przyda Ci się mocna i stabilna drabina. Jeżeli zamierzasz przyozdobić dach lub elewację domu - niezbędne mogą okazać się również specjalne uchwyty na przewody. W całej operacji nie zaszkodzi mieć przy sobie młotek lub wiertarkę, a także gwoździe albo wkręty. Tutaj znajdziesz uchwyty na przewody.

Jeśli przedmiot oświetlenia znajduje się daleko od źródła prądu - zaopatrz się w niezbędne przewody i przedłużacze.

A skoro o źródłach zasilania mowa – pamiętaj o ich zabezpieczeniu. Najlepiej zrób to tak, aby dostęp do nich był ograniczony lub całkowicie niemożliwy (zwłaszcza dla dzieci i osób trzecich).

Jeżeli wykonałeś wszystkie z przedstawionych powyżej kroków – gratulacje! Właśnie udało Ci się stworzyć coś wyjątkowego.

Szukasz sprawdzonych produktów, które umożliwią Ci łatwe i stylowe oświetlenie Twojego domu na święta?

TIM to miejsce, w którym czekają na Ciebie solidne i nowoczesne lampki, światła i inne rodzaje świątecznego oświetlenia zewnętrznego. Jeżeli chcesz, aby w tym roku Twój dom wraz z ogrodem podkreślały klimat i ducha nadchodzących świąt – już teraz zajrzyj na naszą platformę e-commerce. Zapraszamy na zakupy!