Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")

Piecyk elektryczny do ogrzewania domu – jaki wybrać, by był energooszczędny, a jednocześnie wydajny?

energooszczędne ogrzewanie elektryczne

Jaki grzejnik elektryczny jest energooszczędny? Co wybrać, by urządzenie trafiało w Twoje potrzeby? Sięgnij po dużą dawkę wiedzy od naszych ekspertów. Poznaj zalety ogrzewania elektrycznego i dowiedz się, jak znaleźć energooszczędny grzejnik elektryczny, który skutecznie ogrzeje Twój salon, sypialnię, kuchnię, łazienkę lub inne pomieszczenie.

Spis treści:

 1. Czym jest piecyk elektryczny?
 2. Czy piecyk elektryczny do ogrzewania domu to dobre rozwiązanie?
 3. Jaki grzejnik elektryczny wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie
 4. Jak wybrać grzejnik elektryczny, który będzie jednocześnie energooszczędny i wydajny?
 5. Skoro już wiesz, jak wybrać energooszczędny grzejnik elektryczny…

Czym jest piecyk elektryczny?

Piecyk grzewczy elektryczny, grzejnik, elektryczny kaloryfer lub konwektor – możesz spotkać się z wieloma określeniami. Tak naprawdę chodzi jednak o ten sam rodzaj urządzeń grzewczych, które wytwarzają ciepło dzięki dostarczanej im energii elektrycznej. Nowoczesne piecyki elektryczne mogą być głównym lub dodatkowym źródłem ciepła w Twoim domu.

Czy piecyk elektryczny do ogrzewania domu to dobre rozwiązanie?

Za wykorzystaniem piecyków elektrycznych do ogrzewania pomieszczeń przemawiają co najmniej 3 argumenty. Są to:

 • Niskie koszty. Piecyki grzewcze elektryczne pobierają dużo prądu? To mit pochodzący z czasów, gdy takie piecyki nie były jeszcze zaawansowane technologicznie!

  Nowoczesne urządzenia grzewcze są wydajne i energooszczędne. Sprawdźmy to na przykładzie – w warunkach domowych doskonale funkcjonują grzejniki elektryczne o mocy około 2000 W. Jeśli taki grzejnik będzie działał przez godzinę, zużyje 2 kWh energii, co w przeliczeniu na obowiązujące obecnie stawki będzie kosztowało zaledwie około 1,40 zł. Dzięki niskiemu zużyciu energii nie musisz przejmować się podwyżkami cen prądu. Piecyk elektryczny pozwoli Ci za to uniknąć kosztów związanych z zakupem coraz droższego gazu czy trudno dostępnych paliw stałych.


 • Wygoda. Piecyki elektryczne do ogrzewania domu wystarczy ustawić w odpowiednim miejscu i podłączyć do gniazdka.

  Nie musisz przebudowywać całej instalacji lub doprowadzać nowych przyłączy. Grzejnik elektryczny to także doskonałe rozwiązanie tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona – nie trzeba przeznaczać dodatkowej przestrzeni na kotłownię czy rury.


 • Uniwersalne zastosowanie. Piecyk grzewczy elektryczny może być zarówno głównym, jak i dodatkowym źródłem ciepła.

  Możesz zrezygnować z innych systemów grzewczych lub traktować piecyk jako „plan B”. Takie źródło ciepła przyda Ci się na wypadek, gdyby piec lub kocioł nie działały albo pracowały z niedostateczną wydajnością.


Szukasz alternatywnego rozwiązania w zakresie ogrzewania domu? Dowiedz się więcej na temat wad i zalet ogrzewania sufitowego.

Jaki piecyk elektryczny wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wiesz już, że piecyk elektryczny to rozwiązanie, którego szukasz? Pora wybrać odpowiednie urządzenie! Co zrobić, aby mieć pewność, że decydujesz właściwie?

Z pomocą przychodzą nasi specjaliści, którzy chętnie doradzą Ci na etapie wyboru piecyka energooszczędnego. Wiemy, że cenisz swój czas – dlatego poniżej zebraliśmy dla Ciebie kilka pytań, które warto sobie zadać przed zakupem.

A jeśli nie chcesz czekać, to… wiesz, co robić: sprawdź dostępne w naszej ofercie grzejniki elektryczne.

Do czego potrzebujesz piecyka elektrycznego?

Gdy określisz swoje potrzeby, będzie Ci łatwiej dobrać odpowiednie parametry piecyka – przede wszystkim jego moc i rozmiar. Na rynku znajdziesz wiele produktów o określonych zastosowaniach, różniących się także ceną (dzięki temu dopasujesz je do swoich możliwości).

Oto kilka pytań, na które warto sobie odpowiedzieć:

 • Dlaczego poszukujesz piecyka elektrycznego? Czy rozglądasz się za alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania domu lub mieszkania (węgla, gazu, oleju itp.)? Zamierzasz zrezygnować z dotychczasowego systemu grzewczego lub szukasz rozwiązania do nowego domu?
 • Do czego ma Ci służyć elektryczny piecyk grzewczy? Chcesz wyposażyć się w poręczny sprzęt, którym od czasu do czasu podniesiesz temperaturę w miejscu pozbawionym stałego dostępu do ciepła (garaż, komórka, warsztat itd.)? Poszukujesz urządzenia, które w razie potrzeby (np. awarii lub szczególnie niskich temperatur) uzupełni pracę głównego systemu grzewczego?

Elektryczny piecyk grzewczy stacjonarny czy mobilny?

Wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń grzewczych:

 • Grzejniki przenośne, czyli takie, które możesz łatwo przenieść w dowolne miejsce. Najczęściej mają one formę podłużnych prostokątnych paneli, ustawionych na 4 nogach. Możesz także spotkać się z urządzeniami w kształcie charakterystycznych słupków.
 • Kaloryfery stacjonarne, które montuje się na stałe (zazwyczaj na ścianie).


przenośny grzejnik elektryczny

Jakie dodatkowe funkcje i wyposażenie warto wybrać?

Nowoczesne piecyki elektryczne nie tylko zapewniają ciepło, ale mogą być także elementem wystroju wnętrza Twojego mieszkania! Podczas zakupu urządzenia zwróć uwagę również na jego konstrukcję i wygląd. Do wyboru masz m.in. klasyczne kaloryfery z tzw. żeberkami, ale także smukłe, stylowe panele, które doskonale pasują do minimalistycznych wnętrz. Decyzja należy do Ciebie!

A może jesteś gadżeciarzem i lubisz, gdy urządzenia elektryczne mają dodatkowe funkcje? Chcesz mieć możliwość samodzielnego dopasowania ich pracy do własnych potrzeb? Twój elektryczny piecyk grzewczy może być wyposażony w elementy takie jak dotykowy ekran, inteligentny termostat, opcja programowania, a nawet sterowania za pomocą pilota.

Cena oszczędnego piecyka na prądPodstawowe termowentylatory to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do nie więcej niż 100 - 150 zł. Termowentylator to rodzaj ogrzewania elektrycznego, wyposażonego w grzałki, które nagrzewają powietrze wypuszczane z urządzenia. Działa w taki sam sposób jak tradycyjne „farelki”, ale jest od nich bardziej wydajny i energooszczędny. Termowentylatory sprawdzą się podczas doraźnego dogrzewania niewielkich pomieszczeń.

Kaloryfery elektryczne (w tym panele oraz grzejniki olejowe) mogą wiązać się z wydatkami od 250 do nawet 1000 zł. Takie urządzenia grzewcze najbardziej przypominają grzejniki centralnego ogrzewania. Mogą być przenośne lub mocowane do ściany.

Zaawansowany sprzęt, np. nagrzewnice, może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. To urządzenia do użytku profesjonalnego – można je wykorzystać do ogrzewania dużych przestrzeni, np. hali produkcyjnej, magazynu, warsztatu.

termowentylator elektryczny

Jak wybrać piecyk elektryczny, który będzie jednocześnie energooszczędny i wydajny?

 • Dobierz odpowiednią moc urządzenia. Więcej nie znaczy lepiej. Jeżeli potrzebujesz grzejnika elektrycznego do pokoju o powierzchni 16 m2, to nie kupuj potężnego sprzętu, który z powodzeniem ogrzałby halę produkcyjną. Staraj się wybrać rozwiązanie, które jest ściśle dopasowane do Twoich potrzeb. Zaoszczędzisz nie tylko na jego zakupie, ale przede wszystkim na przyszłych rachunkach za prąd.
 • Staraj się wybierać nowoczesne sprzęty. Producenci mają coraz większą świadomość ekologiczną i ekonomiczną. A co za tym idzie – z roku na rok ich urządzenia są coraz bardziej energooszczędne, jednocześnie zapewniając podobny, a nawet wyższy poziom efektywności.
 • Zwróć uwagę, czy posiada zabezpieczenia i funkcjonalności, które sprawiają, że piecyk elektryczny jest energooszczędny. Chodzi tu przede wszystkim o termostaty, wyłączniki czasowe oraz inne funkcje zapewniające wygodę podczas korzystania i jak najmniejsze zużycie energii elektrycznej.

Skoro już wiesz, jak wybrać energooszczędny piecyk elektryczny…

To pora na kolejny krok, czyli jego zakup! Pamiętaj, że możesz to zrobić bezpośrednio na platformie sprzedażowej TIM.pl. W naszej ofercie czekają na Ciebie energooszczędne grzejniki elektryczne (w tym także olejowe), za pomocą których zadbasz o ciepło w swoim domu lub mieszkaniu. Znajdziesz u nas również profesjonalne nagrzewnice i termowentylatory, które wykorzystasz w warsztatach, zakładach produkcyjnych oraz innych miejscach, gdzie liczy się duża wydajność sprzętu.

Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie, jeśli zdecydujesz się na rozwiązania energooszczędne. Wybierz dla siebie odpowiedni piecyk elektryczny i postaw na wygodę, której potrzebujesz! Funkcjonalność i efektywność otrzymasz w pakiecie.