Podziel się wiedzą:

Schneider Electric poszerza gamę produktów z dziedziny automatyki przemysłowej o Easy Altivar 310

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Firma Schneider Electric, będąca liderem cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, poszerza zakres oferty w ramach serii Easy o intuicyjnie konfigurowane przemienniki Easy Altivar 310.

Spis treści:

  1. Produkty na miarę potrzeb - przemienniki częstotliwości Easy Altivar 310
  2. Easy Altivar 310 – prosta obsługa i wytrzymałość
  3. Easy Altivar 310 w praktyce

Produkty na miarę potrzeb - przemienniki częstotliwości Easy Altivar 310

Nowy przemiennik częstotliwości Easy Altivar 310 to urządzenie przeznaczone do trójfazowych silników asynchronicznych o napięciu 380...460 V oraz mocy od 0,37 kW do 22 kW. Jest on szczególnie przydatny w zastosowaniach związanych z maszynami przemysłowymi. Produkt został dostosowany do specyficznych wymagań rynku, cechuje go łatwość obsługi oraz atrakcyjna cena.

Konwerter został zaprojektowany w taki sposób, aby zajmował niewielką przestrzeń montażową, a wszystko to za sprawą małej powierzchni jego podstawy. Konstrukcja umożliwia też instalację kilku urządzeń obok siebie. Co więcej, koncept Plug & Play ułatwia szybką instalację i konserwację sprzętu. Przejrzyste oznaczenia zacisków zasilania, czytelne etykiety przyłączeniowe i schemat elektryczny oraz przyjazny interfejs użytkownika przyczyniają się do zminimalizowania czasu konfiguracji i uproszczenia codziennej obsługi. Sama konfiguracja może być dokonana przy wyłączonym zasilaniu za pomocą konsoli Multi-Loader. Atutem urządzenia jest również możliwość wymiany wentylatora chłodzącego bez konieczności użycia narzędzi.

Produkty na miarę potrzeb

Easy Altivar 310 – prosta obsługa i wytrzymałość

Easy Altivar 310 od Schneider Electric cechuje solidna konstrukcja, która umożliwia pracę w trudnych warunkach i jest odporna na zakłócenia zasilania. Komponenty o długiej żywotności (do 10 lat) oraz system przepływu powietrza zapewniają niezawodność działania. Kolejnym plusem jest poprawiona wydajność silników oraz wbudowana ochrona przed skutkami zwarcia na stopniu mocy.

Nowy przemiennik charakteryzuje się trwałością w różnych warunkach i nawet najbardziej wymagających sytuacjach. W celu ochrony przed kurzem i korozją, napędy dla pomp i wentylatorów wyposażono w innowacyjny system chłodzenia powietrzem oddzielony od układu elektronicznego. Urządzenie posiada również wzmocnioną izolację w części zasilającej i może działać w temperaturze od -10°C do +60°C, w tym do 55°C bez obniżania wydajności.

Easy Altivar 310 w praktyce

Przemiennik Easy Altivar 310 oferuje funkcje dostosowane do najpopularniejszych zastosowań, w tym dla maszyn włókienniczych, obrabiarek, maszyn do drukowania i pakowania, maszyn ceramicznych oraz ogólnego sterowania maszynami. Inne produkty serii Altivar.

Więcej informacji na temat produktu oraz całej serii Easy można znaleźć na stronie Schneider Electric

Produkty na miarę potrzeb

Sprawdź też inne artykuły od Schneider Electric:

  • Pozna zalety oferty aparatury silnikowej Tesys Deca od Schneider Electric
  • Odkryj produky poprawiające efektywność małych i średnich budynków
  • Antybakteryjne przyciski Schneider Electric odpowiedzią na oczekiwania przemysłu
  • Jednopixelowy obrazek