Podziel się wiedzą:

Poznaj zalety oferty aparatury silnikowej Tesys Deca od Schneider Electric

Poznaj zalety oferty aparatury silnikowej Tesys Deca od Schneider Electric
Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Poznaj najszerszy na rynku zakres rozwiązań przeznaczonych do zasilania, sterowania i ochrony silników elektrycznych. Styczniki Tesys Deca zapewniają najwyższej jakości sterowanie silnikami w trybie bezpośrednim, gwiazda-trójkąt lub rewersyjnym.

Spis treści:

 1. Dlaczego warto wybrać styczniki mocy Tesys Deca?
 2. Zalety styczników mocy Tesys Deca
 3. Nowoczesna, bezpieczna i łatwa w montażu konstrukcja
 4. Łatwy dostęp do informacji
 5. Niezawodność i uniwersalność
 6. EcoStruxureTM Motor Control Configurator
 7. Akcesoria i cześci zamienne

Dlaczego warto wybrać styczniki mocy Tesys Deca?

Styczniki mocy TeSys Deca charakteryzują się najwyższymi na rynku parametrami technicznymi i wbudowanymi dwoma stykami pomocniczymi 1NO+1NC. Styczniki dostępne są w zakresie prądów znamionowych od 9 do 150A (w kategorii AC-3). Dzięki zastosowaniu w standardzie styków lustrzanych mogą być używane bezpośrednio w obwodach bezpieczeństwa. W ofercie znajdują się również styczniki z cewką na napięcie sterowania DC, z niskim poborem mocy, które można połączyć bezpośrednio pod wyjście tranzystorowe sterownika PLC.

Zalety styczników mocy Tesys Deca

Rozruszniki silnikowe nowej generacji z serii TeSys Deca to niezawodne i wytrzymałe rozwiązanie, które ułatwia budowę oraz eksploatację maszyn.

 • Pełna gama różnorodnych zastosowań: styczniki standardowe lub nawrotne, układy gwiazda/trójkąt, autotransformatory itp. sterowane poprzez prąd przemienny, stały, układ sterowania DC o niskim poborze prądu.
 • Złącza: Śruby wielostandardowe, głowica zaciskowa EverLinkTM, zacisk sprężynowy, zaciski pod końcówki oczkowe.
 • Standardowa oferta w pełni dostosowana do pracy w trudnych warunkach.
 • Łatwy i bezpieczny montaż bezpośredni między stycznikiem i wyłącznikiem silnikowym z użyciem głowicy zaciskowej EverLinkTM (od 40 do 65 A).

Nowoczesna, bezpieczna i łatwa w montażu konstrukcja

Styczniki mocy zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o spełnieniu wymagań zastosowań elektrycznych w instalacjach domowych oraz systemach ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji HVAC (styczniki w standardzie są zgodne z normą IEC60335-1). Urządzenia Tesys Deca wyróżniają się nowoczesnym wyglądem dla wszystkich modeli o charakterystycznym kolorze antracytowym. Kompaktowa budowa oraz w standardzie wbudowane styki pomocnicze 1NO+1NC pozwalają na zaoszczędzenie w instalacjach miejsca, szczególnie przy rozwiązaniach na wyższe prądy. Aparaty dzięki zastosowaniu śrub wielostandardowych są łatwe do zainstalowania i konserwacji.

Łatwy dostęp do informacji

Prąd silnika jest zawarty w ramach numeru katalogowego stycznika, pozwalając na łatwy dobór odpowiedniego rozwiązania. Wszystkie modele aparatów wyposażone są w specjalne kody QR, dzięki którym po zeskanowaniu mamy bezpośredni dostęp do dokumentacji technicznej (karty katalogowe, certyfikaty, instrukcje). Przewodnik konserwacji aparatury Tesys Deca dostępny jest w ramach opartego na chmurze oprogramowania EcoStruxureTM Facility Expert.

Niezawodność i uniwersalność

Styczniki z oferty Tesys Deca charakteryzują się najwyższą na rynku trwałością elektryczną i mechaniczną. Urządzenia posiadają szereg certyfikacji, zapewniając pełną uniwersalność dla wszystkich światowych rynków. Aparaty Tesys Deca są zgodne z normą IEC60335-1, charakteryzując się zwiększoną odpornością na ogień oraz wysoką ochroną przeciwko pyłom.

EcoStruxureTM Motor Control Configurator

Dla rozruszników w trybie bezpośrednim oraz gwiazda-trójkąt, wyłączników oraz przekaźników silnikowych, konfiguracji dla pełnej koordynacji, napędów i softstartów dostępne jest internetowe narzędzie EcoStruxureTM Motor Control Configurator. Pozwalają one szybko i łatwo wybrać optymalną kombinację komponentów, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo silnika, ochronę i czas pracy.

Akcesoria i cześci zamienne

Seria Tesys Deca posiada szeroki asortyment części zamiennych oraz akcesoriów w postaci:

 • Akcesoriów przyłączeniowych.
 • Oznaczników, wsporników oraz blokad i zabezpieczeń.
 • Części zamiennych (np. cewki).
 • Akcesoriów do konfiguracji nawrotnych lub rozruszników gwiazda-trójkąt.

Jednopixelowy obrazek