Podziel się wiedzą:d="M-2341.3-404.7h1024v1024h-1024z")

Ranking klimatyzatorów ściennych – TOP 10 najcichszych klimatyzatorów ściennych

ranking klimatyzatorów ściennych

Szukasz cichego i sprawnego klimatyzatora ściennego? Nie wiesz, na jakie marki i modele zwrócić uwagę? Przedstawiamy ranking dziesięciu najcichszych klimatyzatorów, które znajdziesz w ofercie TIM.pl.

Spis treści:

 1. Jakie kryteria wzięliśmy pod uwagę, tworząc ranking klimatyzatorów ściennych?
 2. Ranking klimatyzatorów ściennych 3,6 kW - TOP 10 najciszej pracujących klimatyzatorów
 3. Jaki klimatyzator wybrać? Podsumowanie rankingu klimatyzatorów ściennych

Jakie kryteria wzięliśmy pod uwagę, tworząc ranking klimatyzatorów ściennych?

Nasz ranking oparliśmy głównie na kryterium cichej pracy. Kluczowe były dla nas:

 1. Poziom ciśnienia akustycznegoJEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB.): Możliwie jak najcichsza praca jednostki wewnętrznej jest kluczowa, aby zapewnić komfort użytkowania w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, gdzie hałas może zakłócać codzienne funkcjonowanie. Pod uwagę braliśmy deklarowane przez producentów poziomy hałasu (w decybelach) dla ustawień: wysokich, średnich, niskich oraz cichych, przy czym to te ostatnie były najważniejsze.
 2. Poziom ciśnienia akustycznegoJEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB.): Niski poziom emisji hałasu przez jednostkę zewnętrzną jest ważny, aby nie zakłócać spokoju bezpośredniego otoczenia i sąsiedztwa, co jest istotne zwłaszcza w gęsto zaludnionych obszarach. Pod uwagę braliśmy maksymalną głośność deklarowaną przez producenta, mierzoną w decybelach.

  Pozostałe czynniki, które wzięliśmy pod uwagę, tworząc ranking najcichszych klimatyzatorów ściennych, to:

 3. Wydajność nominalna (kW): Określa teoretyczną zdolność klimatyzatora do skutecznego chłodzenia lub ogrzewania przestrzeni.
 4. Wydajność – chłodzenie i grzanie (zakres, W): Szeroki zakres wydajności pozwala urządzeniu działać efektywnie, także w skrajnych warunkach temperaturowych i pogodowych.
 5. Pobór mocy – chłodzenie i grzanie (zakres, W): Efektywność energetyczna, mierzona przez zakres poboru mocy, wpływa istotnie na koszty eksploatacji klimatyzatora.
 6. Temperatura pracy – chłodzenie i grzanie (zakres, C°): Zakres temperatur pracy klimatyzatora determinuje jego zdolność do działania w różnych, zmiennych warunkach klimatycznych.
 7. Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER): Wysoki wskaźnik SEER oznacza, że klimatyzator jest efektywny energetycznie podczas chłodzenia, co przekłada się na niższe zużycie energii i koszty eksploatacji.
 8. Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP): Wysoka wartość SCOP wskazuje z kolei na efektywność klimatyzatora w trybie ogrzewania - jest kluczowa, jeśli mamy zamiar stosować go w takim celu.
 9. Okres gwarancji: Dłuższa gwarancja zapewnia użytkownikom spokój ducha i ochronę przed kosztami napraw oraz świadczy o zaufaniu producenta do jakości swojego produktu.

Ranking klimatyzatorów ściennych 3,6 kW - TOP 10 najciszej pracujących klimatyzatorów

W naszym rankingu znalazły się klimatyzatory następujących marek:

 • HAIER: Ta chińska firma jest jednym z największych producentów urządzeń gospodarstwa domowego na świecie i posiada obecnie ponad 10% udziału w globalnym rynku AGD.
 • HEIKO: Marka należąca do grupy Haier; znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, często stosuje w swoich klimatyzatorach zaawansowane systemy inwerterowe.
 • Bosch: założony w 1886 roku, jest pionierem w dziedzinie technologii inżynieryjnych, a ich klimatyzatory są cenione na świecie za solidną jakość i niezawodność. Firma inwestuje znaczne środki w technologie redukujące emisję CO2 i zwiększające energooszczędność.
 • Ariston: Ten włoski producent działa od 1960 roku i jest znany z produkcji wysokiej jakości systemów ogrzewania i klimatyzacji. Ariston również kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój, stosując w swoich produktach ekologiczne czynniki chłodnicze i technologie redukujące zużycie energii.
 • Hyundai: znany przede wszystkim jako gigant motoryzacyjny, rozszerzył w pewnym momencie swoją działalność także na produkcję urządzeń klimatyzacyjnych, wykorzystując swoje ogromne zaplecze i doświadczenie inżynieryjne z sektora automotive.

1. Klimatyzator ścienny Haier Nordic Flexis Plus Black Matt 3,5kW

ranking klimatyzatorów ściennych haier

Zalety:

 • wyjątkowo cicha praca, szczególnie na najniższym ustawieniu (17 dB.),
 • zaawansowane systemy filtracji, w tym filtr antybakteryjny i filtr HEPA, sterylizacja powietrza za pomocą UV-C, czujnik ruchu ECO, automatyczne czyszczenie Self Clean, i funkcja 56°C Steri Clean do neutralizacji zanieczyszczeń,
 • obudowa z wysokiej jakości materiałów,
 • przystosowany do pracy nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych,
 • wysoka wydajność i efektywność energetyczna, zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania,
 • długi okres gwarancji (do 5 lat).

Wady:

 • stosunkowo wysoki poziom hałasu jednostki zewnętrznej (61 dB),
 • brak funkcji jonizacji powietrza.

Haier Nordic Flexis Plus Black Matt 3,5kW to zdecydowany zwycięzca rankingu klimatyzatorów ściennych. Wyróżnia się bezkonkurencyjnie cichą pracą jednostki wewnętrznej na poziomie 17 dB na najniższym ustawieniu. Jest to model o wysokiej wydajności energetycznej (A+++/A++) i szerokim zakresie temperatur pracy. To sprawia, że jest idealny do zastosowania w zmiennych warunkach klimatycznych. Zaawansowane systemy filtracji i sterylizacji powietrza dodatkowo podnoszą komfort użytkownika. Długi okres gwarancji (aż do 5 lat) tylko potwierdza klasę tego urządzenia.

Jedyne, co naprawdę można mu zarzucić, to stosunkowo głośna jednostka zewnętrzna.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,58.5/A+++4,6/A++39/33/26/1761do 5 lat

2. Klimatyzator ścienny HEIKO QIRA 3,5kW SPLIT zestaw JS035‑QW2 / JZ035‑Q2

ranking klimatyzatorów ściennych heiko

Zalety:

 • bardzo cicha praca na najniższym ustawieniu (19 dB.),
 • funkcja jonizacji powietrza – zmniejsza ryzyko alergii i infekcji, oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy,
 • oferuje funkcję nawiewu 4D, pozwalającą na kontrolowanie przepływu powietrza w różnych kierunkach, a tryb SMART optymalizuje kierunek nawiewu,
 • funkcja sterowania Wi-Fi – zdalne zarządzanie klimatyzatorem za pomocą aplikacji​,
 • intuicyjny panel sterowania,
 • relatywnie cicha jednostka zewnętrzna,
 • długi okres gwarancji (5 lat).

Wady:

 • brak funkcji autooczyszczania,
 • sterowanie nawiewem w poziomie odbywa się ręcznie,
 • brak czujnika ruchu.

Klimatyzator ścienny HEIKO QIRA 3,5kW plasuje się na drugim miejscu w naszym rankingu dzięki bardzo cichej pracy jednostki wewnętrznej, osiągającej tylko 19 decybeli na najniższym ustawieniu. Model ten jest wyposażony w funkcję jonizacji powietrza oraz nawiew 4D. Intuicyjny panel sterowania oraz możliwość zdalnego zarządzania poprzez Wi-Fi oznaczają wysoką funkcjonalność. Długa gwarancja do 5 lat i cicha praca jednostki zewnętrznej (50 dB.) są dodatkowymi atutami, które wpłynęły na wysoką pozycję tego sprzętu w rankingu. Brak czujnika ruchu i ręczne sterowanie nawiewem w poziomie to niewielkie wady w obliczu licznych zalet tego klimatyzatora.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,56,1/A++4.0/A+37/33/29/19505 lat

3. Klimatyzator ścienny Bosch Climate 3000i 3,5kW

ranking klimatyzatorów ściennych bosch

Zalety:

 • cicha praca (21 decybeli na najniższym ustawieniu),
 • zaawansowane systemy filtracji powietrza,
 • zastosowanie ochrony przed korozją i złotych lameli zapewnia długą żywotność urządzenia oraz lepszą wydajność wymiany ciepła,
 • wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji, takich jak i-Clean (samooczyszczanie), tryb Turbo, tryb snu, sterowanie Wi-Fi, i funkcja Follow Me, która dostosowuje temperaturę do położenia użytkownika​.

Wady:

 • konieczne jest dokupienie dodatkowych akcesoriów, aby w pełni korzystać z funkcji zdalnego sterowania,
 • brak zaawansowanej filtracji powietrza.

Trzecie miejsce zajmuje Bosch Climate 3000i 3,5kW: solidny i wszechstronny produkt europejskiego producenta o świetnej opinii. Klimatyzator ten charakteryzuje się cichą pracą zarówno na najniższym (21 dB.), jak i niskim ustawieniu (22 dB.), co czyni go idealnym do zastosowań domowych i biurowych. Wyposażono go także liczne dodatkowe funkcje, takie jak m.in. tryb nocny i możliwość zdalnego sterowania.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,57,0/A++4,2/A+37/32/22/21553 lata

4. Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12SEPI Smart Easy PRO 3,6 kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12SEPO Smart Easy PRO 3,6 kW

ranking klimatyzatorów ściennych hyundaiagregat HYUNDAI

Zalety:

 • niski poziom hałasu (21 dB na najniższym ustawieniu),
 • wysoka efektywność energetyczna: A+++ dla chłodzenia i A++ dla ogrzewania,
 • przystosowany do pracy przy niskich temperaturach zewnętrznych,
 • wyposażony w funkcję „Intelligent Eye”, która wykrywa obecność osób w pomieszczeniu i dostosowuje pracę urządzenia,
 • funkcja szybkiego chłodzenia i grzania oraz nawiew 3D,
 • jonizacja powietrza oraz zaawansowane filtry, w tym Jonów Srebra i katalityczny.

Wady:

 • dość wysoki poziom hałasu jednostki zewnętrznej (57.5 dB),
 • w porównaniu do innych modeli, brakuje bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak automatyczne oczyszczanie,

HYUNDAI HRP‑M12SEPI Smart Easy PRO 3,6kW w zestawie jednostką zewnętrzną HYUNDAI HRP‑M12SEPO Smart Easy PRO 3,6 kW uplasował się tuż poza podium, zajmując w rankingu mocne, czwarte miejsce. Jednostka wewnętrzna pracuje przy niskim poziomie hałasu wynoszącym zaledwie 21 dB. Model ten charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną i możliwością pracy w niskich temperaturach zewnętrznych. Zaawansowane funkcje, takie jak tryb SMART i możliwość zdalnego sterowania to kolejne zalety tego modelu.

Chociaż jednostka zewnętrzna jest stosunkowo głośna, to urządzenie jest z pewnością atrakcyjnym wyborem, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i potencjalnym oszczędnościom energetycznym.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,68.5/A+++4.6/A++40/33/22/2157,53 lata

5. Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12ELWI/2 Elite White 3,6 kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12ELWO/2 Elite White 3,6 kW

ranking klimatyzatorów ściennych hyundaiagregat HYUNDAI

Zalety:

 • dzięki zastosowaniu sprężarki Mitsubishi, pompa działa bardzo cicho (na poziomie jedynie 42- 44 dB.),
 • bardzo duży zakres temperatur pracy,
 • wysoki SCOP dla 55°C,
 • kompaktowa konstrukcja oraz dołączony TERMOBOX ułatwiają instalację i obniżają koszty montażu,
 • grzałka wspomagająca (w TERMOBOXIE),
 • system bezprzewodowego sterowania za pomocą WiFi umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie pompą ciepła z dowolnego miejsca.

Wady:

 • ponadprzeciętna cena,
 • rzeciętny SCOP dla 35°C,
 • krótszy okres gwarancji w porównaniu do konkurentów,
 • pracuje tylko do -15°C,
 • pompa ciepła wymaga podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania poprzez zbiornik buforowy, co może zwiększać koszty instalacji.

W samym środku stawki znalazł się klimatyzator HYUNDAI HRP‑M12ELWI/2 Elite White 3,6 kW z agregatem HYUNDAI HRP‑M12ELWO/2 Elite White 3,6 kW. Model ten charakteryzuje się cichą pracą jednostki wewnętrznej, na poziomie 21 dB w trybie cichym i 25 dB w trybie niskim, w czym nie ustępuje najlepszym modelom. Oferuje zaawansowane funkcje, takie jak tryb ECO, który dodatkowo zwiększa efektywność energetyczną klimatyzacji. Elegancki design, solidna konstrukcja i wysoka funkcjonalność, w tym zdalne sterowanie, czynią go atrakcyjnym wyborem, nawet dla wymagających użytkowników.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,68,5/A+++4,6/A++39.5/33/25/2154.53 lata

6. Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12CGI Carbon Grey 3,6 kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12CGO Carbon Grey 3,6 kW

ranking klimatyzatorów ściennych hyundaiagregat hyundai

Zalety:

 • cichy tryb pracy (21 dB na najniższym ustawieniu),
 • wysoka efektywność energetyczna: A+++ dla chłodzenia i A++ dla ogrzewania,
 • przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperatur,
 • wyposażony w nowoczesne funkcje, takie jak sterowanie Wi-Fi, filtry jonów srebra, katalityczny i z aktywnym węglem, oraz jonizator powietrza,
 • nowoczesna obudowa stylizowana na włókno węglowe.

Wady:

 • dość wysoki poziom hałasu jednostki zewnętrznej (54.5 dB.),
 • brak niektórych zaawansowanych funkcji, takich jak automatyczne oczyszczanie lub bardziej zaawansowane technologie filtracji powietrza.

Na szóstym miejscu kolejny Hyundai. Model HRP‑M12CGI Carbon Grey 3,6 kW wraz z jednostką zewnętrzną HRP‑M12CGO Carbon Grey 3,6 kW, łączy cichą pracę jednostki wewnętrznej (21 dB na najcichszym ustawieniu) z niebanalnym designem w kolorze grafitu. Model ten oferuje wysoką efektywność energetyczną (SEER 8.5, SCOP 4.6) i solidne wykończenie. Funkcja TURBO zapewnia szybkie chłodzenie, a możliwość zdalnego sterowania zwiększa dodatkowo komfort użytkowania. Szeroki zakres temperatur pracy od -15°C do 50°C przy chłodzeniu i od -25°C do 30°C przy grzaniu czyni go wszechstronnym wyborem. To cichy i solidny klimatyzator, który w dodatku doskonale się prezentuje!

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,68,5/A+++4,6/A++39.5/33/25/2154,53 lata

7. Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12RI Revolution 3,6kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12RO/2 Revolution 3,6kW

ranking klimatyzatorów ściennych hyundaiagregat hyundai ranking

Zalety:

 • cichy tryb pracy (25 dB na najniższym ustawieniu),
 • przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperatur,
 • sterowanie Wi-Fi, automatyczne czyszczenie oraz jonizator powietrza,
 • filtry jonów srebra i katalityczny,
 • funkcja utrzymywania stałej temperatury 8°C,
 • funkcja turbo dla szybkiego chłodzenia i grzania,
 • urządzenie jest kompatybilne z systemem Multi Split, co umożliwia zastosowanie w różnych konfiguracjach.

Wady:

 • wysoki poziom hałasu jednostki zewnętrznej (55 dB).

Na siódmym miejscu w rankingu również znalazł się klimatyzator marki Hyundai. HRP‑M12RI Revolution 3,6 kW z j. zewnętrzną HRP‑M12RO/2 Revolution 3,6 kW oferuje przede wszystkim cichą pracę na poziomie 21.5 dB przy ustawieniu cichym. Model ten wyróżnia się na tle konkurencji zaawansowanymi funkcjami, a wysokiej jakości filtry dbają o czystość powietrza i zdrowie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu. Model ten jest atrakcyjnym wyborem przede wszystkim dzięki swojej wysokiej efektywności energetycznej i nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, które w nim zastosowano.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,66.5/A++4.1/A+39.5/35.5/25/21.5553 lata

8. Klimatyzator ścienny ARISTON NEVIS EVO R32 35

ranking klimatyzatorów ściennych ariston

Zalety:

 • niski poziom hałasu (22 dB na najniższym ustawieniu),
 • wysoka efektywność energetyczna A+++ w trybie chłodzenia oraz A++ w trybie ogrzewania,
 • urządzenie jest wyposażone w zestaw Wi-Fi do zdalnego sterowania za pomocą aplikacji Ariston Clima, funkcję automatycznego czyszczenia (i-Clean), oraz funkcję Fresh, która zapewnia świeże, oczyszczone powietrze dzięki zaawansowanym filtrom,
 • szeroki zakres temperatur pracy,
 • kompaktowe wymiary, idealny do małych pomieszczeń.

Wady:

 • okres gwarancji - 2 lata,
 • wysoki poziom hałasu jednostki zewnętrznej (59 dB),
 • przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, urządzenie może zużywać więcej energii.

ARISTON NEVIS EVO R32 35, który zajmuje w rankingu ósme miejsce, charakteryzuje się głównie niskim poziomem hałasu jednostki wewnętrznej (21 dB) oraz kompaktowymi wymiarami, co sprawia, że jest idealny do małych przestrzeni. Energooszczędność i szeroki zakres temperatur pracy (od -15°C do 50°C przy chłodzeniu oraz od -15°C do 24°C przy grzaniu) gwarantują wszechstronność urządzenia.

Krótki okres gwarancji to jego główna wada, ale stosunkowo głośna jednostka zewnętrzna także może być problematyczna dla niektórych użytkowników. Mimo to, zaawansowane funkcje i cicha praca jednostki wewnętrznej w dwóch najniższych ustawieniach sprawiają, że to bardzo solidny wybór.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,58,5/A+++4.6/A++41/34/22/21592 lata

9. Klimatyzator ścienny ARISTON ALYS R32 35

ranking klimatyzatorów ściennych ariston

Zalety:

 • cichy tryb pracy (25 dB na najniższym ustawieniu),
 • wyposażony w technologię 2D Inverter, funkcję Follow-Me, funkcję Memory, BOOSTER, samoczyszczenie, osuszacz, turbo oraz tryb cichy,
 • urządzenie kompatybilne z modułem Wi-Fi Ariston Clima, który umożliwia zdalne sterowanie za pomocą aplikacji,
 • funkcja Golden Fin, która zapewnia wysoką trwałość i efektywność w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach,
 • czujnik strat czynnika chłodniczego,
 • kompaktowe wymiary.

Wady:

 • okres gwarancji - 2 lata,
 • wysoki poziom hałasu jednostki zewnętrznej (63 dB),
 • działanie klimatyzatora zależy od czujnika w pilocie, który wykrywa rzeczywistą temperaturę otoczenia, co w niektórych sytuacjach może wpływać na precyzyjność pracy urządzenia (wybór opcjonalny, można używać wbudowanego w jednostkę),
 • brak natychmiastowego chłodzenia.

Przedostatnie miejsce zajmuje klimatyzator ARISTON ALYS R32 35. Oferuje cichą pracę jednostki wewnętrznej na poziomie 21 dB oraz wiele ciekawych funkcji, takich jak tryb AUTO i możliwość zdalnego sterowania. Model ten jest energooszczędny (SEER 6.1, SCOP 4.0) i odporny. Warto zwrócić na niego uwagę przede wszystkim ze względu na liczbę zastosowanych przez producenta nowoczesnych technologii.

Z wad tego modelu należy wymienić najwyższą w zestawieniu głośność jednostki zewnętrznej, a także relatywnie krótki okres gwarancji.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,56,1/A++4.0/A+40,5/34,5/25/21632 lata

10. Klimatyzator ścienny Bosch Climate 8000i Titanum 3,5kW

ranking klimatyzatorów ściennych bosch

Zalety:

 • cicha praca na niskich ustawieniach (23 dB),
 • bardzo wysoka efektywność energetyczna: A+++ zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania,
 • wyposażony w funkcję Plasmacluster, która wykorzystuje jony do oczyszczania powietrza,
 • tryb samooczyszczania (Self Clean Mode),
 • wbudowane sterowanie zdalne Wi-Fi oraz inteligentny czujnik obecności,
 • tryb szerokiego nawiewu powietrza, tryb osuszania, funkcja Full Power Mode do szybkiego chłodzenia lub grzania oraz tryb ECO,
 • wysoka jakość wykonania,
 • relatywnie cicha jednostka zewnętrzna.

Wady:

 • wysoki w porównaniu do konkurentów poziom hałasu na wysokim ustawieniu (46 dB.),
 • mimo że urządzenie ma tryb samooczyszczania, niektóre części mogą wciąż wymagać ręcznego czyszczenia.

Nasz ranking najlepszych klimatyzatorów zamyka Bosch Climate 8000i Titanum 3,5 kW. Model ten charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością energetyczną oraz bardzo cichą pracą jednostki zewnętrznej, co na pewno jest jego dużym atutem. Oferuje szeroki zakres temperatur pracy i wiele ciekawych funkcji.

Choć jednostka wewnętrzna jest nieco głośniejsza niż konkurencja, zwłaszcza na wysokich obrotach, to Bosch Climate 8000i Titanum jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które szukają przede wszystkim efektywności i oszczędności.

Wydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
3,58,5/A+++5,1/A+++46/27/23/23483 lata

Jaki klimatyzator wybrać? Podsumowanie rankingu klimatyzatorów ściennych

Klimatyzatory ścienne w naszym rankingu wyróżniają się na tle innych wyjątkowo cichą pracą, zaawansowaną technologią i wysoką efektywnością energetyczną. Są idealnym wyborem dla osób ceniących komfort i spokój w swoim domu lub biurze. Każdy z nich oferuje też unikalne funkcje, które odpowiadają na różnorodne potrzeby użytkowników.

Niezależnie od tego, czy szukasz klimatyzatora z zaawansowanymi systemami filtracji i eleganckim designem, czy niezawodnego sprzętu z gwarancją pracy w ekstremalnych warunkach, na TIM.pl na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj, że w razie pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w dokonaniu najlepszego wyboru.

ModelWydajność nominalna (kW)Wydajność energetyczna dla chłodzenia (SEER)Wydajność energetyczna dla grzania (SCOP)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA (H/M/L/Q) (dB)Poziom ciśnienia akustycznego - JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA (max.) (dB)Okres gwarancji
Klimatyzator ścienny Haier Nordic Flexis Plus Black Matt 3,5kW3,58.5/A+++4,6/A++39/33/26/1761do 5 lat
Klimatyzator ścienny HEIKO QIRA 3,5kW SPLIT zestaw JS035‑QW2 / JZ035‑Q23,56,1/A++4.0/A+37/33/29/19505 lat
Klimatyzator ścienny Bosch Climate 3000i 3,5kW3,57,0/A++4,2/A+37/32/22/21553 lata
Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12SEPI Smart Easy PRO 3,6kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12SEPO Smart Easy PRO 3,6 kW3,68.5/A+++4.6/A++40/33/22/2157,53 lata
Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12ELWI/2 Elite White 3,6kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12ELWO/2 Elite White 3,6kW3,68,5/A+++4,6/A++39.5/33/25/2154.53 lata
Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12CGI Carbon Grey 3,6kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12CGO Carbon Grey 3,6kW3,68,5/A+++4,6/A++39.5/33/25/2154,53 lata
Klimatyzator ścienny HYUNDAI HRP‑M12RI Revolution 3,6kW + agregat HYUNDAI HRP‑M12RO/2 Revolution 3,6kW3,66.5/A++4.1/A+39.5/35.5/25/21.5553 lata
Klimatyzator ścienny ARISTON NEVIS EVO R32 353,58,5/A+++4.6/A++41/34/22/21592 lata
Klimatyzator ścienny ARISTON ALYS R32 353,56,1/A++4.0/A+40,5/34,5/25/21632 lata
Klimatyzator ścienny Bosch Climate 8000i Titanum 3,5kW3,58,5/A+++5,1/A+++46/27/23/23483 lata

łączy nas napięcie portal dla elektryków