Podziel się wiedzą:
Oświetlenie LED – zalety i wykorzystanie
Podpis zdjęcia
Oświetlenie ledowe ma wiele zalet. Jest energooszczędne, bardzo wydajne i trwałe, a przy tym daje dużo możliwości, jeśli chodzi o ciekawą aranżację wnętrz. Lampy i świetlówki LED mogą pełnić dekoracyjną rolę we wszystkich typach pomieszczeń. Z ich wykorzystaniem można stworzyć też przytulny nastrój w ogrodzie czy na tarasie. Wystarczy tylko umiejętnie dobrać odpowiedni model, co nie będzie trudne zważywszy na to, jak duży wybór oświetlenia ledowego można znaleźć na rynku.
linia
Żarówki typu „Edison”

Duże lampy diodowe LED z gwintem Edisona i pionowymi włóknami pokrytymi luminoforem, zwane potoczne żarówkami Edisona, zyskały szaloną popularność. Można je spotkać niemal wszędzie – w restauracjach, centrach handlowych, salonach usługowych, pracowniach i mieszkaniach. Nic dziwnego – prezentują się naprawdę ciekawie. Dostępne są w wielu kolorach – począwszy od wersji z przezroczystą bańką, a na takich z obudową w szlachetnych odcieniach brązu skończywszy. Ich surowość doskonale wpisuje się we wnętrza utrzymane w industrialnym stylu, ale może też stanowić ciekawy kontrapunkt w pomieszczeniach wyróżniających się klasycznym lub skandynawskim charakterem. Ich ogromną zaletą jest też to, że mogą występować absolutnie solo – nie potrzebne są im abażury, klosze ani innego rodzaju obudowy. Ciekawym i często spotykanym sposobem na aranżację świetlną z wykorzystaniem „gołych” świetlówek ledowych jest tak zwany „pająk”. Kable doprowadzające prąd do żarówek można podpiąć pod sufit w taki sposób, by rozchodziły się promieniście lub stworzyć jakiś inny układ.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaŻarówka Dekoracyjna LED FILAMENT VT-2132-P 2W E27 G45 RÓŻOWY 60lm A+ 300st. 7410

Eleganckie oświetlenie LED do biura

W biurze lub innym pomieszczeniu pełniącym funkcję miejsca do pracy odpowiednie oświetlenie ma duże znaczenie. Musi być na tyle mocne, by zapewniło odpowiednie warunki do wykonywania obowiązków zawodowych, a jednocześnie nie powinno być zbyt agresywne, aby nie powodowało irytacji i zmęczenia. Oświetlenie LED jest w takim wypadku idealnym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w pomieszczeniach biurowych paneli LED, które montuje się w suficie lub na ścianie. Mają dużą powierzchnię, a oprawa w kolorze mlecznego szkła przyjemnie rozprowadza światło. W zależności od potrzeb, można ich zamontować od kilku do nawet kilkunastu sztuk i umieścić w strategicznych punktach, tworząc w ten sposób aranżację świetlną skrojoną na miarę indywidualnych potrzeb. W pomieszczeniach przeznaczonych do pracy sprawdzą się również różnego rodzaju świetlówki. Zazwyczaj umieszcza się je na suficie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by montować je pionowo na ścianach. Można w ten sposób uzyskać bardzo ciekawy, nowoczesny efekt a przy okazji doświetlić trudno dostępne kąty. Zawsze dobrym rozwiązaniem będzie też zastosowanie lamp stojących i biurkowych, w których zastosowano technologię LED. Dają one precyzyjne, punktowe oświetlenie, idealne do pracy w późnych godzinach popołudniowych.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaŚwietlówka LED VT-1277 18W T8 G13 4000K 1700lm 120cm A+ 3 lata Gwarancji 6273

Ciekawa aranżacja świetlna w ogrodzie i na tarasie

Chwile wieczornego relaksu na świeżym powietrzu będą jeszcze przyjemniejsze, jeśli ogród lub taras, na których wypoczywamy, będą stylowo i nastrojowo oświetlone. Lampy LED są pod tym względem o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie emitują promieniowania UV, dzięki czemu nie przyciągają owadów. Oświetlenie stosowane na zewnątrz musi być oczywiście dostosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. Powinno posiadać wodoszczelną obudowę o solidnej konstrukcji, tak aby nie uległo uszkodzeniu nawet podczas gwałtownych wiatrów i burz. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie oświetlenia LED na zewnątrz jest zamontowanie listew ledowych w małej architekturze ogrodowej, czyli wszelkiego rodzaju siedziskach, ławkach, regałach czy altanach. Dobrze sprawdzą się również plafony i kinkiety montowane do elewacji. Dają one przyjemne, miękkie światło i dobrze oświetlają przydomową przestrzeń.

Oświetlenie ledowe stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych żarówek. Każdy, kto zdecyduje się na korzystanie z tej technologii, w dłuższej perspektywie z pewnością zauważy zmniejszenie wysokości rachunków za prąd. Ich trwałość również sprzyja oszczędnościom w domowym budżecie. Ponieważ mogą pracować bardzo długo, to i wydatki związane z zakupem nowych egzemplarzy są odczuwalnie niższe i rzadsze. Intensywność i barwę światła można dowolnie regulować i dobierać produkty najbardziej odpowiednie dla swoich potrzeb. Tyle zalet i właściwie żadnych wad – wybór jest prosty!


Dekoracyjne żarówki w ofercie V-TAC

W ofercie V-TAC dostępne są dekoracyjne żarówki w wielu kształtach, rozmiarach i barwach. Podstawowe dostępne wersje kolorystyczne to amber, charakteryzująca się ciepłym, bursztynowym odcieniem, klasyczna przezroczysta oraz frost, czyli ciepłe, mleczne szkło, zapewniające ambientowy, przyjemny efekt. Będą doskonale wyglądać solo, podłączone do długiego kabla, który można dowolnie układać i przeplatać na przykład przez podwieszone na suficie haki lub przelotki znajdujące się w meblach lub nad blatem kuchennym. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z ciekawymi abażurami. Mamy modele odpowiednie zarówno do nowoczesnych obudów, jak i te stworzone z myślą o klasycznych dekoracyjnych żyrandolach. Niezależnie od tego, w jaki sposób są eksponowane, ich prostota i czysta forma zawsze się obronią.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęciaPanel LED VT-6129-6 29W 3600lm 600x600mm 4000K 62416 /6szt./

Jakość żarówek dekoracyjnych na pierwszym miejscu

Dodatki utrzymane w minimalistycznym stylu nie tracą na popularności między innymi dlatego, że łatwo je zaadaptować do wnętrz utrzymanych w różnym stylu. Często są to artykuły, które wytrzymają każdą próbę czasu, bo dzięki swej prostocie są uniwersalne i po prostu się nie nudzą. Nasze żarówki są na to najlepszym dowodem. Na równi z atrakcyjnym wyglądem stawiamy jakość oferowanych przez nas produktów. Dekoracyjne żarówki, podobnie jak pozostałe artykuły oświetleniowe dostępne w naszej ofercie, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające ich zgodność z europejskimi dyrektywami i normami. Pobierają niewiele energii i wyróżniają się długą żywotnością, która wynosi średnio 20 000 godzin. Eksploatowane zgodnie z zaleceniami producenta, zapewniają komfortowe i bezusterkowe użytkowanie.

Podpis zdjęcia

 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Jednopixelowy obrazek