Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 14.06.2021

Jak wybrać listwę zasilającą? Sprawdź listwy zasilające Qoltec.


Gdy kupujesz sprzęt elektroniczny, przeważnie myślisz o jego parametrach i możliwościach, które zaoferuje Ci w zakresie oglądania filmów, grania w gry komputerowe czy w trakcie oddawania się innym formom rozrywki. Często jednak zapominasz o bardzo ważnej kwestii, czyli o bezpieczeństwie, a to pozwoli Ci zapewnić jedynie dostosowana do Twoich indywidualnych wymagań listwa zasilająca. Co powinieneś wziąć pod uwagę przy jej wyborze?

linia
LICZBA GNIAZD

W zależności od liczby urządzeń, które chcesz podłączyć do listwy zasilającej, musisz wybrać sprzęt, który będzie spełniał Twoje potrzeby pod względem dostępności gniazd. Najczęściej spotykaną wersją jest ta, która posiada 5 kontaktów, ale swobodnie możesz znaleźć również bardziej rozbudowane opcje, chociażby w wersji dwurzędowej, jeśli takiej potrzebujesz.

50271 Qoltec Listwa antyprzepięciowa 5 gniazd 3m
Podpis zdjęcia50271 Qoltec Listwa antyprzepięciowa 5 gniazd 3m

DODATKOWE FILTRY ZABEZPIECZAJĄCE

Dbałości o bezpieczeństwo nigdy za wiele, dlatego chyba warto stosować listy zasilające, które pozwolą uchronić Twój sprzęt przed zniszczeniem? Taką pomoc mogą Ci zapewnić filtry, w tym chociażby przeciwprzepięciowy, zabezpieczający przed skokami napięcia szczególnie w trakcie burzy, telefoniczny, a także chroniący przed zakłóceniami filtr RFI/EMI. Zależy Ci na jakości kupowanego produktu, dlatego nasze projekty i rozwiązania nastawione są na spełnienie Twoich oczekiwań. Każda oferowana przez nas listwa zasilająca spełnia wymogi Zarządzenia EU 2002/96/EC.

50172 Listwa antyprzepięciowa Qoltec 6 gniazd 5m
Podpis zdjęcia50172 Listwa antyprzepięciowa Qoltec 6 gniazd 5m

CZAS REAKCJI LISTWY ZASILAJĄCEJ

Cechą, która może Ci powiedzieć wiele o jakości urządzenia, które planujesz zakupić, jest czas reakcji. To parametr, który świadczy o tym, w jakim okresie listwa zasilająca będzie w stanie odłączyć prąd od urządzenia. Przyjmuje się, że maksymalnie powinien on wynosić 25 nanosekund, choć im niższy rezultat, tym świadczy to o lepszej jakości sprzętu.

50264 Qoltec Listwa zasilająca | 6 gniazd | 1.4m
Podpis zdjęcia50264 Qoltec Listwa zasilająca | 6 gniazd | 1.4m

MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE

O tym parametrze musisz pamiętać szczególnie wtedy, gdy zamierzasz do listwy zasilającej podłączać dużą liczbę urządzeń. Maksymalna wartość podawana w watach mówi nam o tym, jak wielką łączną moc mogą mieć urządzenia, które będą do niej podłączone. Większa wartość da Ci możliwość skorzystania z bardziej zaawansowanych sprzętów w tym samym czasie.

50264 Qoltec Listwa zasilająca | 6 gniazd | 1.4m
Podpis zdjęcia50264 Qoltec Listwa zasilająca | 6 gniazd | 1.4m

WIELE INNYCH PARAMETRÓW

W zależności od Twoich potrzeb warto również zwrócić uwagę na inne, dopasowane indywidualnie czynniki, które mogą mieć wpływ na podjętą decyzję. Do kluczowych można zaliczyć przykładowo maksymalny prąd impulsu czy absorpcję energii, ale też zastosowanie dodatkowych funkcji zabezpieczających, które będą dla Ciebie przydatne, gdy w domu przebywają małe dzieci.

50162 Qoltec Listwa antyprzepięciowa 8 gniazd 2.5m
Podpis zdjęcia50162 Qoltec Listwa antyprzepięciowa 8 gniazd 2.5m

QUICK SWITCH I DZIAŁASZ SPRAWNIE

Wśród naszych produktów znajdziesz listwy o różnej ilości gniazdek i długości kabla, a to gwarantuje wybranie tej właściwej. Praktycznym elementem jest wbudowany podświetlany włącznik nożny Quick Switch. Gdy świeci, możesz być pewny, że Twoje urządzenia otrzymają swoją dawkę energii. To również wygoda bez konieczności schylania się. Gdy umieścisz listwę na podłodze przycisk pozwoli Ci na swobodne włączanie i wyłączanie zasilania.

50272 Qoltec Listwa antyprzepięciowa | 5 gniazd | 3m
Podpis zdjęcia50272 Qoltec Listwa antyprzepięciowa | 5 gniazd | 3m

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: