Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 12.04.2021

Gniazdka i włączniki elektryczne do pokoju dziecka


Urządzenie pokoju dziecka to niełatwe zadanie. Pomieszczenie ma charakter wielozadaniowy i musi być zarówno kreatywną przestrzenią, która będzie stymulować rozwój dziecka, a jednocześnie miejscem relaksu, w którym dziecko odnajdzie wysieczenie i spokojny sen. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami dziecka modyfikujemy wyposażenie oraz wystrój tego miejsca. Jedno natomiast pozostaje niezmienne – troska o bezpieczeństwo. Niezbędnym elementem każdego pokoju dziecka są bezpieczne i funkcjonalne gniazdka i włączniki elektryczne. Już na etapie projektowania pokoju warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które pozwolą wybrać odpowiedni osprzęt elektroinstalacyjny.

linia
Gniazda elektryczne z przesłonami torów prądowych

Gniazdka elektryczne stanowią szczególne zagrożenie dla naszych dzieci. Jedną z możliwości zabezpieczenia dzieci przed porażeniem prądem jest montaż gniazd z przesłonami torów prądowych. Przesłony torów prądowych, obecne w gniazdach serii DECO i MINI polskiego producenta – firmy Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o. – stanowią integralną część produktu. Dzięki ich zastosowaniu niebezpieczne elementy instalacji elektrycznej są zabezpieczone, a dostęp do nich ograniczony. Zastosowanie gniazd z przesłonami torów prądowych daje nam – rodzicom – poczucie bezpieczeństwa. Zastosowanie tego typu gniazd nie oznacza oczywiście, że maluchy mogą samodzielnie korzystać z urządzeń elektrycznych. Przesłony torów prądowych są dodatkowym elementem zabezpieczającym, z którego na pewno warto skorzystać.

Seria MINI: ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm gniazda podwójnego do ramki
z uziemieniem 2x(2P+Z) (przesłony torów prądowych). Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Podpis zdjęciaSeria MINI: ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm gniazda podwójnego do ramki z uziemieniem 2x(2P+Z) (przesłony torów prądowych). Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Łączniki elektryczne zawsze pod ręką

Na etapie projektowania wnętrza warto zadbać o prawidłowe i funkcjonalne rozmieszczenie gniazd i łączników. Ważne, aby osprzęt był zamontowany w widocznym miejscu na odpowiedniej wysokości. W przypadku budowy domu, w którym sami decydujemy o rozmieszczeniu puszek w ścianach, w pokoju dziecka warto rozważyć lokalizację łączników niżej tj. na wysokości np. ok 80 cm od podłogi. Takie umiejscowienie łączników może być atrakcyjne dla malucha, który samodzielnie będzie mógł korzystać z oświetlenia.

Łączniki mogą być również wyposażone w moduł podświetlający, który ułatwia jego zlokalizowanie. Dzięki temu rozwiązaniu łącznik delikatnie świeci w ciemności, a dziecko z łatwością go odnajdzie i włączy światło, gdy będzie tego potrzebowało. W serii DECO i MINI dostępną są moduły podświetlające w wersji żarowej oraz LED, do wyboru w kolorze białym, zielonym, niebieskim lub czerwonym.

Podpis zdjęcia
Seria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm łącznika świecznikowego
szary mat. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Podpis zdjęciaSeria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa pojedyncza biała + mechanizm łącznika świecznikowego szary mat. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Łączniki w stylu amerykańskim

Ciekawym rozwiązaniem do zastosowania w pokoju nieco starszego dziecka są łączniki w stylu amerykańskim, dostępne w serii DECO oraz MINI. Łączniki z mechanizmem dźwigniowym z pewnością mogą pełnić rolę oryginalnego uzupełnienia wystroju pokoju, podkreślając ekstrawagancję stylu nastolatka. Odpowiednio dobrane połączenie kolorystyczne mechanizmu z ramką, z pewnością podkreśli elementy wyposażenia pomieszczenia.

Seria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa DECO Pastel Matt pojedyncza kanarkowa + mechanizm
łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Podpis zdjęciaSeria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa DECO Pastel Matt pojedyncza kanarkowa + mechanizm łącznika jednobiegunowego w stylu amerykańskim biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Gniazdek nigdy za wiele

Urządzenie pokoju dziecka wymaga przemyślanych decyzji i funkcjonalności. Nieco starsze dziecko, które chodzi już do szkoły i często korzysta z komputera, tabletu czy smartfona, w swoim pokoju powinno mieć nieco większą liczbę gniazd elektrycznych. Gniazda serii DECO oraz MINI firmy Karlik Elektrotechnik warto montować w ramkach wielokrotnych. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w pobliżu biurka i w miejscach, w których dziecko lubi spędzać więcej czasu. Oprócz gniazd pojedynczych i podwójnych w pokoju ucznia mogą przydać się mechanizmy multimedialne jak gniazdo komputerowe, HDMI czy ładowarka USB, służąca np. do ładowania urządzeń mobilnych.

Seria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa potrójna liliowa + mechanizmy gniazda pojedynczego z
uziemieniem 2P+Z biały + mechanizm gniazda komputerowego pojedynczego 1xRJ45, 4-stykowy, kat.
5e, 8-stykowy biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.
Podpis zdjęciaSeria DECO: ramka uniwersalna z tworzywa potrójna liliowa + mechanizmy gniazda pojedynczego z uziemieniem 2P+Z biały + mechanizm gniazda komputerowego pojedynczego 1xRJ45, 4-stykowy, kat. 5e, 8-stykowy biały. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.

Estetyczny i niezawodny osprzęt

Serie osprzętu podtynkowego DECO i MINI to produkty, które warto zastosować zarówno w pokoju dziecka, jak i całym domu. Ich zaletą jest nie tylko nowoczesny wygląd i możliwość wyboru kolorystyki pasującej do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, ale przede wszystkim niezawodność, która w pomieszczeniach, z których korzystają nie tylko dorośli, ale zwłaszcza dzieci, jest niezwykle ważna. Z pełną ofertą mechanizmów gniazd i łączników można zapoznać się na stronie internetowej producenta: https://www.karlik.pl.

Przykładowe połączenia kolorystyczne produktów serii DECO i MINI. Producent: Karlik Elektrotechnik
Sp. z o.o.
Podpis zdjęciaPrzykładowe połączenia kolorystyczne produktów serii DECO i MINI. Producent: Karlik Elektrotechnik Sp. z o.o.


Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: