Znaleziono 79 produktów w kategorii

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem/chłodzeniem

z

4

BLEBOXthermoBox
Cena:
Cena:
Cena:
EMOSP56201UF
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
HITACHIATW-IOT-01
Cena:
Cena:
EATON194372
Cena:
EATON194374
Cena:
Cena:
KENSOL SP. Z O.O.ESTER_X40_NO_ISM
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
Cena:
  • Indeks producenta:049039
  • Indeks TIM:0001-00018-41896
  • Ocena:Dodaj opinię
LEGRAND049039
Cena:
Cena:
  • Indeks producenta:WT100-WH-3A
  • Indeks TIM:0001-00019-24778
  • Ocena:Dodaj opinię
MULTIPROJECTWT100-WH-3A
Cena:
FIBAR GROUP S.A.FGT-001 ZW5 ZWE EU
Cena:
LEGRANDHD4577
Cena:

Urządzenia do inteligentnego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem ułatwiają kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach – nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Są wyposażone w czujniki temperatury, dzięki którym mogą dostosować pracę urządzeń grzewczych do warunków zewnętrznych. Akcesoria do inteligentnego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem to przede wszystkim inteligentne głowice termostatyczne, moduły sterujące ogrzewaniem, sterowniki zaworów i rozdzielaczy, a także inteligentne termostaty.

Czym różni się inteligentne sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem od tradycyjnych rozwiązań?

Podstawowa funkcja urządzeń i akcesoriów wykorzystywanych w systemach inteligentnego ogrzewania i chłodzenia budynków jest taka sama jak w przypadku tradycyjnie sterowanych systemów grzewczych i klimatyzacji. Dzięki głowicom, termostatom i modułom sterującym jest możliwe regulowanie temperatury i utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie.

Wyposażone w zaawansowane czujniki temperatury i moduły WiFi urządzenia zapewniają znacznie więcej możliwości niż tradycyjne rozwiązania. Dzięki nim możesz sterować pracą urządzeń grzewczych także zdalnie – służą do tego udostępniane przez producentów aplikacje mobilne.

Elementy systemu inteligentnego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem pozwalają także na zautomatyzowanie pracy instalacji grzewczej. Możesz wybrać jeden z gotowych trybów, np. tygodniowy lub dzień/noc, a system samodzielnie ustawi odpowiednią temperaturę o wybranej porze.

Charakterystyczne dla inteligentnych elementów instalacji grzewczej jest to, że możesz łączyć je z innymi urządzeniami wykorzystywanymi w systemach smart home. To np. oświetlenie, czujniki ruchu, a nawet głośniki obsługujące polecenia głosowe wydawane asystentom.

Jeśli chcesz zadbać o to, aby twój dom był smart, zaopatrz się w moduły sterujące ogrzewaniem, termostaty, czy w głowice termostatyczne.

Co zyskasz, wykorzystując urządzenia do inteligentnego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem budynków?

Korzyści płynące z wykorzystania urządzeń i akcesoriów do inteligentnego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem odczujesz w kilku obszarach. Są to:

  • bezpieczna praca instalacji grzewczych – dzięki kontrolowaniu przez inteligentne sterowniki urządzenia są chronione przed przegrzaniem i zamarzaniem;
  • wygodna obsługa – dzięki automatycznym harmonogramom nie musisz pamiętać o włączaniu i wyłączaniu ogrzewania o odpowiedniej porze;
  • oszczędność – dzięki temu, że instalacja grzewcza pracuje tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, ograniczasz zużycie energii lub paliwa.

Jakie rodzaje produktów oferujemy w kategorii „Inteligentne sterowanie ogrzewaniem/chłodzeniem”?

Aby system sterowania ogrzewaniem lub chłodzeniem spełnił Twoje oczekiwania, powinno się w nim znaleźć kilka inteligentnych urządzeń. Sprawdź, jakie produkty z tej kategorii znajdziesz na TIM.pl.

Inteligentne głowice termostatyczne

Głowice w systemach grzewczych odpowiadają za kontrolowanie przepływu ciepłej wody. W zależności od temperatury w pomieszczeniu otwierają lub zamykają dopływ czynnika grzewczego.

Inteligentne głowice termostatyczne, dzięki połączeniu bezprzewodowemu WiFi, zapewniają znacznie więcej funkcji. Przede wszystkim nie wymagają ręcznej obsługi. Dzięki nim możesz sterować pracą urządzeń grzewczych zdalnie lub na podstawie stworzonych wcześniej harmonogramów. Inteligentna głowica sprawdzi się, gdy chcesz ustawiać temperaturę osobno w każdym z pomieszczeń.

Moduły sterujące ogrzewaniem

Moduły do sterowania ogrzewaniem to ważny element całego systemu. Dzięki takim centralkom jest możliwe zdalne zarządzanie instalacją grzewczą za pomocą aplikacji. Smartfon łączy się z modułem sterującym przez WiFi, co pozwala wprowadzać własne ustawienia temperatury dla poszczególnych pór dnia i nocy lub dni tygodnia.

Sterowniki zaworów i rozdzielaczy

Za pomocą sterowników można otwierać lub zamykać zawory i rozdzielacze regulujące dopływ wody czy gazu w instalacji grzewczej. Sterowniki umożliwiają kontrolowanie pracy zaworów i rozdzielaczy podłączonym do internetu smartfonem lub tabletem.

Inteligentne termostaty

W inteligentny termostat warto zainwestować, gdy chce się całościowo sterować pracą systemu grzewczego w budynku. Termostaty łączą się bezprzewodowo z urządzeniami grzewczymi, np. kotłami gazowymi lub na paliwa stałe, a pracą tych urządzeń możesz sterować z poziomu aplikacji lub za pomocą montowanego na ścianie wyświetlacza. Po odpowiednim zaprogramowaniu inteligentny termostat zadziała samoczynnie, reagując na różnicę pomiędzy temperaturą w pomieszczeniu a temperaturą zadaną.

Możliwość inteligentnego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem to jedna z największych zalet systemów smart home. Wybierz urządzenia od TIM-u i wykorzystaj ich możliwości w swoim projekcie!