Znaleziono 4 produktów w kategorii

Inteligentne multimedia/RTV i AGD

LEGRANDKG8013
Twoja cena:
LEGRANDKW8013
Twoja cena:
LEGRANDKM8013
Twoja cena:
BLOW30-348
Twoja cena:

Inteligentne multimedia/RTV i AGD

Inteligentne multimedia oraz sprzęt RTV i AGD mogą być elementami systemu automatyki budynkowej. W takich urządzeniach wykorzystuje się rozwiązania z zakresu IoT (internet rzeczy). Pozwala to na wygodne sterowanie pracą urządzeń za pomocą głosu, a także dostosowanie głośności muzyki czy poziomu oświetlenia do swoich potrzeb. Inteligentne multimedia i sprzęt RTV/AGD na TIM.pl to m.in. głośniki, żarówki i lampy.

Jak inteligentne multimedia i sprzęt RTV/AGD działają w systemach automatyki budynkowej?

W systemach smart home możesz wykorzystać nie tylko urządzenia, które zapewnią bezpieczeństwo czy będą odpowiadały za pracę systemu grzewczego. W ich skład mogą także wchodzić sprzęty, które ułatwią codzienne życie lub zapewnią wysoką jakość rozrywki.

Inteligentne multimedia i sprzęt RTV/AGD mogą być oparte na różnych protokołach, dzięki czemu łatwo włączysz je także w już działający system. Głośniki, lampy, żarówki czy inne urządzenia warto połączyć z inteligentnymi gniazdkami, łącznikami, czujnikami ruchu – dzięki temu ich obsługa stanie się jeszcze wygodniejsza.

Jakie możliwości zapewniają inteligentne multimedia i sprzęt?

Inteligentne multimedia i sprzęt RTV/AGD odróżnia od ich tradycyjnych odpowiedników wbudowany moduł WiFi, za pomocą którego łączą się bezprzewodowo z innymi elementami systemu automatyki budynkowej.

Inteligentne multimedia, takie jak głośniki smart, mogą służyć np. do odbierania komend głosowych dla asystentów – Siri, Amazon Alexa czy Google. Za ich pomocą stworzysz także nowoczesny multiroom, czyli system audio umożliwiający słuchanie różnych rodzajów muzyki w poszczególnych pomieszczeniach.

Możliwości inteligentnych urządzeń multimedialnych: głośników, żarówek, lamp czy sprzętu AGD wykorzystasz w pełni wówczas, gdy umiejętnie połączysz je z innymi elementami systemu smart home. Po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień poszczególnych urządzeń wystarczy, że wydasz polecenie głosowe, a automatycznie włączą się telewizor i głośniki, rolety zostaną zasunięte, a światło przyciemnione – aby zapewnić Ci idealne warunki podczas oglądania filmu.

Jakie produkty znajdziesz w kategorii „Inteligentne multimedia i sprzęt RTV/AGD”?

Jak uzupełnić system automatyki budynkowej o inteligentne multimedia lub sprzęt RTV/AGD? Sprawdź propozycje produktowe:

  • Inteligentne głośniki – wyposażone w moduły WiFi lub złącza Ethernet urządzenia to ważny element systemu multiroom. Mogą łączyć się bezprzewodowo z innymi rodzajami sprzętu audio i video, być obsługiwane za pomocą głosu lub z poziomu aplikacji mobilnej. Wybrane modele są wyposażone także w duży, czytelny wyświetlacz umożliwiający oglądanie filmów, przeglądanie stron internetowych czy korzystanie z serwisów streamingowych.
  • Inteligentne żarówki – dzięki połączeniu bezprzewodowemu WiFi możesz sterować pracą takich żarówek z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z aplikacji mobilnej. W ten sposób jest możliwe nie tylko włączanie i wyłączanie światła, ale także ściemnianie go czy zmiana jego temperatury barwowej. Inteligentne żarówki pomogą Ci w zapewnieniu bezpieczeństwa np. wówczas, gdy nikogo nie ma w domu (i chcesz stworzyć pozory, że domownicy są na miejscu), a na co dzień ułatwią oszczędne gospodarowanie energią elektryczną i zadbają o komfort dla oczu.
  • Inteligentne lampy – to oprawy zintegrowane z inteligentnymi żarówkami. Dzięki modułowi WiFi możesz sterować ich pracą na kilka sposobów – także za pomocą komend głosowych lub aplikacji mobilnej. Wybrane modele są wyposażone w czujnik ruchu lub czujnik zmierzchu, dzięki czemu włączają się automatycznie wtedy (i tylko wtedy), gdy są potrzebne. Żarówki w inteligentnych lampach mogą świecić z różną intensywnością i na różne kolory – w ten sposób zapewnisz sobie optymalne warunki do pracy czy odpoczynku.

Inne przydatne elementy systemu smart home: inteligentne głośniki

Jednopixelowy obrazek