Znaleziono 49 produktów w kategorii

Przetworniki pomiarowe prądu

F&FMAX-AC-1I-5A
Twoja cena:
LUMEL S.A.P18 100M0
Twoja cena:
Powiadom o dostępności
F&FMax-AT-1U
Twoja cena:
F&FMAX-AC-1I-15A
Twoja cena:
Twoja cena:
F&FMAX-MB-3I-1-15A
Twoja cena:
Twoja cena:
APARAR771
Twoja cena:
APARAR252/I
Twoja cena:
APARAR770
Twoja cena:
LUMEL S.A.P20G 1111100P0
Twoja cena:
F&FMax-AT-1I-KT
Twoja cena:
F&FMAX-MB-3I-1-5A
Twoja cena:
LUMEL S.A.P30O 122100M0
Twoja cena:
LOVATOEXS3080
Twoja cena:
LOVATOEXS3125
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:
F&FMax-AT-1U-KT
Twoja cena:
F&FMAX-MB-1I-1-5A
Twoja cena:
LOVATOEXS1063
Twoja cena:
FANOX POLSKAPBMB 110
Twoja cena:
Twoja cena:
Twoja cena:

Przetworniki pomiarowe służą do przetwarzania wyników pomiarów (np. temperatury lub ciśnienia) na sygnał zawierający informację na temat danej wartości. Szczególnym rodzajem tych urządzeń są przetworniki pomiarowe prądu, które przetwarzają prąd stały lub przemienny w sygnał odzwierciedlający jego wartość chwilową. Przetworniki dokonują przekształcenia na sygnał analogowy lub cyfrowy.

Zastosowania przetworników pomiarowych

Urządzenia do przetwarzania mierzonych wartości na sygnał analogowy lub cyfrowy, czyli przetworniki pomiarowe, wykorzystuje się przede wszystkim do sterowania maszynami przemysłowymi i kontrolowania warunków ich pracy. Takie rozwiązania są stosowane w wielu branżach, szczególnie tam, gdzie parametry związane z temperaturą, wilgotnością czy ciśnieniem mają duże znaczenie dla zachowania jakości produkcji (przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny).

Przetworniki pomiarowe prądu czy napięcia dokonują niezbędnych pomiarów na bieżąco, po czym przekazują przekształcone na sygnał wartości do urządzenia docelowego (np. sterownika FLC). Przesłane dane sterownik wykorzystuje do podejmowania określonych działań – uruchomienia lub wyłączenia procesów.

Dzięki przetwornikom pomiarowym i przetwarzanym przez nie danym możesz zadbać o bezpieczeństwo procesów i efektywną pracę maszyn.

Jakie przetworniki pomiarowe oferujemy na TIM.pl?

Poszczególne przetworniki pomiarowe dostępne na TIM.pl różnią się rodzajem przetwarzanych danych. W naszej ofercie znajdziesz przetworniki pomiarowe prądu, zmieniające na sygnał wartości prądu stałego lub przemiennego czy przetworniki napięcia działające analogicznie, ale na napięciu. W procesach technologicznych możesz wykorzystać także inne przetworniki pomiarowe, wyposażone w czujniki temperatury i wilgotności.

Przy zakupie przetwornika pomiarowego z TIM-u warto także zwrócić uwagę na rodzaj przetwarzanego sygnału. Do wyboru masz urządzenia przetwarzające sygnał:

  • analogowy na analogowy;
  • analogowy na cyfrowy;
  • cyfrowy na analogowy;
  • cyfrowy na cyfrowy.

Każdy przetwornik pomiarowy prądu, napięcia czy temperatury, ma określony zakres pracy. Zanim zdecydujesz się na wybrany model, sprawdź jego parametry – zakresy pomiarowe prądu, wartość napięcia na wejściu i wyjściu, rodzaj zasilania (prąd stały lub przemienny).

Duży wybór przetworników na TIM.pl pozwoli Ci wybrać model, który łatwo zamontujesz w wybranym miejscu. Nasza oferta obejmuje urządzenia przeznaczone do montażu na ścianie lub w szafie rozdzielczej, na szynie DIN.

Jaki przetwornik pomiarowy wybrać?

Jeśli chcesz mieć pełny obraz parametrów mierzonych przez przetwornik pomiarowy, wybierz urządzenie wyposażone w moduł Modbus. Dzięki niemu dane z przetwornika będą transmitowane sieciowo do komputera, gdzie dokładnie przeanalizujesz je za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Przy zakupie zwróć także uwagę na sposób konfiguracji i programowania urządzenia. W zależności od modelu robi się to za pomocą wyświetlacza lub podłączając oprogramowanie bądź mikroprzekaźnik.

Chcesz zautomatyzować pracę maszyn przemysłowych? Wyposażenie systemu w przetwornik pomiarowy będzie jednym z ważnych elementów tego procesu. Wybierz produkt z oferty TIM-u i zapewnij sobie dostęp do niezbędnych danych!

To także może Ci się przydać: pozostałe akcesoria, analizatory parametrów sieci, mierniki temperatury, przetworniki pomiarowe mocy czynnej.

Jednopixelowy obrazek