Znaleziono 1603 produktów w kategorii

Przekładniki prądowe

F&FTOM-100-5
Twoja cena:
Powiadom o dostępności
F&FTI-50-5
Twoja cena:
SCHNEIDERMETSECT5CC010
Twoja cena:
F&FTOM-200-5
Twoja cena:
Powiadom o dostępności
F&FTI-100-5
Twoja cena:
F&FTO-600-5
Twoja cena:
F&FTOM-400-5
Twoja cena:
IME S.P.A.TA32750C150
Twoja cena:
SCHNEIDERMETSECT5CC015
Twoja cena:
LUMEL S.A.LCTB 5030300100A55
Twoja cena:
F&FTI-150-5
Twoja cena:
F&FTI-200-5
Twoja cena:
F&FTI-400-5
Twoja cena:
  • Indeks producenta:TO-1000-5
  • Indeks TIM:0001-00010-79446
  • Ocena:Dodaj opinię
F&FTO-1000-5
Twoja cena:
IME S.P.A.TA32750C200
Twoja cena:
IME S.P.A.TABB50C100
Twoja cena:
F&FTOM-150-5
Twoja cena:
F&FTI-75-5
Twoja cena:
Powiadom o dostępności
IME S.P.A.TA54050C400
Twoja cena:
F&FTI-40-5
Twoja cena:
IME S.P.A.TA32750C100
Twoja cena:
LUMEL S.A.LCTB 5030300150A55
Twoja cena:
F&FTI-60-5
Twoja cena:
LUMEL S.A.LCTB 6240400400A55
Twoja cena:

Przekładnik prądowy to urządzenie, które pozwala na wykonanie pomiaru prądu o wysokim natężeniu – dzięki niemu możesz wykorzystać do pomiarów mierniki o niższych zakresach. W przekładniku znajdują się dwa uzwojenia, jeden na prąd pierwotny, a drugi na prąd wtórny. Aby wykonać dokładny pomiar, wystarczy zmierzyć wartość natężenia w obwodzie wtórnym. Natężenie w obwodzie pierwotnym oblicza się wówczas proporcjonalnie.

Chcesz uzyskiwać precyzyjne wyniki natężenia prądu bez inwestowania w mierniki o szerokim zakresie działania? Koniecznie wykorzystaj do pomiarów przekładniki prądowe z TIM-u!

Jakie zastosowanie mają przekładniki prądowe?

Uzyskanie precyzyjnych wyników pomiarów natężenia prądu jest niezbędne, gdy chcesz, by instalacja działała bezpiecznie i bez szkody dla urządzeń elektrycznych. Pomiary wykonuje się także po to, by obliczyć rzeczywiste zużycie prądu – np. w celu ustalenia opłat za energię elektryczną.

W przypadku prądu o dużym natężeniu standardowe mierniki mogą się jednak nie sprawdzić – ich zakresy pomiarowe są zbyt wąskie. Nie musisz wówczas inwestować w zaawansowane mierniki. Dzięki przekładnikom prądowym możesz korzystać z tych samych amperomierzy, które mierzą wartości prądu o niższym natężeniu.

Budowa przekładników prądowych jest dość prosta – swoją konstrukcją przypominają transformator. Na rdzeń nawinięte są dwa uzwojenia: pierwotne i wtórne. Uzwojenie pierwotne jest podłączane bezpośrednio do obwodu. Na uzwojeniu wtórnym dokonuje się natomiast pomiaru za pomocą standardowego amperomierza.

Jaki przekładnik prądowy z naszej oferty wybrać?

Chcesz mieć pewność, że kupiony u nas przekładnik prądowy sprawdzi się do wykonywania pomiarów w Twojej instalacji elektrycznej? Przed zakupem dokładnie zapoznaj się z parametrami poszczególnych urządzeń.

Ważne są przede wszystkim:

  • znamionowy prąd pierwotny – wartość prądu przepływającego przez obwód pierwotny przekładnika;
  • znamionowy prąd wtórny – wartość prądu przepływającego przez obwód wtórny;
  • moc urządzenia;
  • klasa dokładności – parametr określający, do jakiego stopnia wyniki pomiaru mogą odbiegać od rzeczywistych wartości;
  • napięcie – do wyboru masz przekładniki prądowe przeznaczone do instalacji jednofazowych i trójfazowych.

Na TIM.pl znajdziesz zarówno przekładniki prądowe z rdzeniem otwartym, jak i zamkniętym na stałe. Czym różnią się od siebie oba rodzaje urządzeń?

W przypadku przekładników zamkniętych, możliwe jest uzyskanie bardzo precyzyjnych pomiarów, dzięki temu, że powietrze nie ma dostępu do rdzenia. To właśnie dlatego w nowych instalacjach elektrycznych wykorzystuje się przede wszystkim tego rodzaju przekładniki.

Przekładniki otwarte są z kolei łatwiejsze w montażu – można przymocować je w trudno dostępnych miejscach, sprawdzą się także jako rozwiązanie tymczasowe.

Podczas wyboru przekładnika prądowego zwróć uwagę także na sposób montażu. Tego typu urządzenia montuje się najczęściej na szynie lub bezpośrednio na przewodach. W naszej ofercie znajdziesz również takie przekładniki, które mogą być montowane na oba sposoby. Zarówno w przypadku montażu na szynie, jak i na przewodzie, zwróć uwagę na wymiary – szerokość szyny lub średnicę przewodu. Tylko prawidłowo dobrane pod względem rozmiarów urządzenie będzie mogło być zamontowane w stabilny i bezpieczny sposób.

Wykorzystuj przekładniki prądowe od TIM-u wszędzie tam, gdzie liczy się dokładność pomiaru. Sprawdź naszą ofertę i wybierz produkt odpowiedni dla siebie !

Jednopixelowy obrazek