Podziel się wiedzą:
Zobacz jak produkty Schneider Electric pomagają tworzyć nowoczesne panele sterowania

Innowacyjne rozwiązania Schneider Electric pomagają konstruktorom maszyn i projektantom automatyki tworzyć ergonomiczne i efektywne panele sterowania

linia
Innowacyjne rozwiązania Schneider Electric

Firma Schneider Electric globalny specjalista w zakresie automatyki i zarządzania energią wspiera producentów maszyn i paneli sterujących w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań automatyki i sterowania. W swojej ofercie posiada kompletne portfolio nowoczesnych i innowacyjnych produktów, które pozwalają projektować i dostarczać ergonomiczne, przyjazne dla użytkownika interfejsy operatora oraz niezawodne, energooszczędne rozwiązania do sterowania silnikami.

Poznaj całą ofertę produktów Automatyki i Sterowania dostępnych w sklepie TIM
Pobierz skrócony katalog produktów Automatyki i Sterowania:
https://www.se.com/pl/pl/download/document/DIA5ED2170101EN/

Jak wyróżnić się na rynku i tworząc ergonomiczne interfejsy operatora?

Projektując konstrukcję maszyny jednym z obszarów, na które należy zwróć uwagę, to interfejs użytkownika. Właściwie zaprojektowany będzie pomagał na szybkim przekazywaniu informacji operatorowi o stanie maszyny oraz pozwalał na efektywne sterowanie czy aktywizacje funkcji bezpieczeństwa.

Firma Schneider Electric dla swoich wiodących linii produktowych Harmony XB4 i XB5 wprowadziła opcję personalizacji zarówno przycisków i lampek sygnalizacyjnych jak możliwość tworzenie indywidualnych etykiet, które podnoszą estetykę panelu sterowania oraz zwiększają czytelność informacji dla operatora. Projektowanie tych elementów jest bardzo łatwe dzięki prostemu konfiguratorowi tych produktów.

Zobacz, jak stworzyć własny projekt:
https://youtu.be/YY0OoThewos
Pobierz poradnik jak tworzyć ergonomiczne interfejsy operatorskie


Jak zabezpieczyć wrażliwą elektronikę sterującą?

Maszyny i przemysłowe panele sterowania w warunkach przemysłowych są narażane na prace w ciężkich warunkach. Dlatego temperatura wewnątrz paneli sterowania i obudów rozdzielnic elektrycznych musi być dokładnie kontrolowana, a właściwie dobrane systemy chłodzenia i wentylacji są niezbędne do utrzymania stabilnych warunków, tak aby krytyczne urządzenia automatyki mogły pracować bez zakłóceń.

Jak dobrać optymalne rozwiązanie do regulacji temperatury?

Pomocne jest w tym oprogramowanie ProClima™, które wykorzystuje dane termiczne, aby zaproponować właściwy wybór zarządzania termicznego, dopasowany do środowiska i urządzeń elektrycznych/elektronicznych zainstalowanych w panelu sterowniczym. Oprogramowanie uwzględnia takie zmienne jak temperatura, wilgotność, promieniowanie słoneczne oraz ustawienia wewnętrzne lub zewnętrzne. Program sporządza bilans cieplny i określa najlepsze funkcje wentylacji, regulacji, ogrzewania i chłodzenia, minimalizując przy tym błędy niedoszacowania lub przeszacowania.

Zobacz więcej: https://youtu.be/0LawZFv3gSU

Naucz się korzystać z ProClima: https://youtu.be/ek-v8llYypA


Jak ograniczyć koszy modernizacji paneli sterowania?

W tych ciągle zmieniających się czasach, szybka adaptacja, również istniejących fizycznych aktywów, jest kluczem do sukcesu producentów przemysłowych. Jednakże, dodanie nawet najprostszego i najtańszego przycisku do istniejącego sprzętu, aby dodać nową funkcję lub sterować nowym sprzętem, może stać się bardzo kosztowną i czasochłonną procedurą. Trzeba bowiem myśleć o okablowaniu, programowaniu, czasem nawet o murowaniu.

Alternatywnym prostym rozwiązaniem jest użycie bezprzewodowego i bezbateryjnego przycisku lub przełącznika, który pozwala szybko modyfikować sterowanie maszyny czy aplikacji bez kłopotliwych prac instalacyjnych.

Poznaj rozwiązania bezprzewodowe Schneider Electric:
https://youtu.be/-e0RdzbKyRA


Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.