Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 15.06.2020

Wyłączniki kompaktowe 3VA – jeden system, wiele możliwości

Podpis zdjęcia

Rodzina wyłączników kompaktowych SENTRON 3VA firmy Siemens składa się z dwóch serii – 3VA1, czyli wyłączników z wyzwalaczem termomagnetycznym do 1000 A oraz 3VA2 z wyzwalaczem elektronicznym ETU do 1600 A. Portfolio wyłączników kompaktowych produkowanych w Czechach jest stale rozwijane, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów.
linia
Wymiary i zdolności zwarciowe.

Dzięki wykorzystaniu systemu podwójnych styków rotacyjnych wymiary wyłączników zostały ograniczone do minimum, przy zachowaniu dużego zakresu dostępnych zdolności zwarciowych Icu = 100% Ics: 16, 25, 36, 55, 70, 110 kA dla wyłączników 3VA1 oraz 55, 85, 110, 150, 200 kA dla wyłączników 3VA2 przy 415 V AC.

Podpis zdjęcia


Cechy charakterystyczne i wyposażenie.

Wyłączniki 3VA1 z wyzwalaczem termomagnetycznym występują w sześciu wielkościach od 100 A do 1000 A, również jako rozłączniki zgodne z IEC 60947-3. Cechą charakterystyczną tej linii wyłączników jest ustandaryzowana linia akcesoriów wewnętrznych, które pasują do każdego wyłącznika 3VA (do 1000 A). Ten sam wyzwalacz wzrostowy może zostać wykorzystany w wyłącznikach różnych wielkości z wyzwalaczem termomagnetycznym jak i elektronicznym. Akcesoria wewnętrzne są dodatkowo oznaczone wyraźnie widocznymi kolorami, dzięki czemu użytkownik może natychmiast zidentyfikować elementy zamontowane w wyłączniku. Dobór i montaż styków oraz wyzwalaczy pomocniczych jeszcze nigdy nie były tak proste.

Wyłączniki kompaktowe 3VA w standardzie wyposażone są w przyłącza płaskie śrubowe, przy czym wielkości 100 A oraz 160 A mogą zostać zamówione z fabrycznie zainstalowanymi zaciskami ramowymi. W ofercie 3VA są dostępne również inne sposoby podłączenia szyn i przewodów, m.in. przyłącza tylne płaskie i sworzniowe, czy zaciski tunelowe dla sześciu przewodów na biegun. Istnieje również możliwość montażu na szynie DIN 35 mm oraz na systemie szyn zbiorczych 8US 60 mm dzięki odpowiednim adapterom montażowym.


Podpis zdjęcia

3VA11, czyli wyłącznik w wielkości 160 A jest najmniejszym wyłącznikiem kompaktowym o tak znakomitych parametrach zwarciowych, dostępny w wersjach 1-, 2-, 3- oraz 4-biegunowych. Nawet proste wyłączniki termomagnetyczne zawierają wiele innowacyjnych rozwiązań. Napędy silnikowe boczne pozwalają znacznie zmniejszyć wymaganą głębokość montażową w stosunku do standardowych napędów montowanych na przodzie aparatu.

Styki pomocnicze SAS (ang. short circuit alarm switch) poinformują użytkownika o wyzwoleniu wyłącznika spowodowanym tylko i wyłącznie zadziałaniem wyzwalacza zwarciowego – w przeciwieństwie do standardowych styków alarmowych, które przekażą informację o przejściu wyłącznika w stan TRIP niezależnie od przyczyny wyzwolenia (np. za pomocą wyzwalacza pomocniczego). Istnieje możliwość doposażenia wyłączników 3VA w moduły różnicowoprądowe, w tym moduł RCD520B typu B/B+, który jest wrażliwy na każdy rodzaj prądu różnicowego, również DC.

Oferta wyłączników SENTRON 3VA posiada szeroki wachlarz certyfikatów, które umożliwiają stosowanie tych aparatów w wielu niestandardowych aplikacjach – certyfikaty na rynek morski, certyfikaty kolejowe, czy możliwość stosowania wyłączników 3VA1 do 250 A w temperaturach od -40°C do +70°C to tylko niektóre z nich. W ofercie można znaleźć również wyłączniki kompaktowe z podwójną certyfikacją UL oraz IEC. Poniżej znajdą Państwo odnośniki do niektórych produktów z oferty SENTRON 3VA dostępnej w sklepie TIM.

Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: