Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 06.06.2018

WAGO 221: Od teraz również w wersji 6 mm²

Łatwo, szybko, bezpiecznie - te trzy cechy wyróżniają złączki z serii WAGO 221. Po prostu unosisz dźwignię, wprowadzasz przewód, opuszczasz dźwignię – gotowe! Teraz ta powszechnie stosowana przez profesjonalistów złączka jest dostępna również w wersji do przewodów o przekroju do 6 mm².

Do tej pory, dzięki zastosowaniu serii 221, możliwe było podłączanie przewodów o przekrojach od 0,2 do 4 mm² i to zarówno tych jedno- i wielodrutowych, jak i linkowych od 0,14 do 4 mm². Aby połączyć przewody, wystarczyło po prostu unieść charakterystyczną pomarańczową dźwignię złączki, wsunąć odizolowany przewód w złączkę i opuścić dźwignię. Przezroczysta obudowa umożliwia dodatkowo kontrolę wizualną połączenia.

Do większych mocy: WAGO rozszerza zakres zastosowania uniwersalnej złączki instalacyjnej do wszystkich rodzajów przewodów.

W technice budynkowej istnieją jednak zastosowania, dla których przewód o maksymalnym przekroju 4 mm² nie jest wystarczający. Chodzi tu na przykład o zasilanie urządzeń o wyższej mocy lub instalacje, w których ze względu na spadek napięcia na długich przewodach należy stosować wyższe przekroje. Do tych zastosowań WAGO oferuje nowe, większe złączki. Zapewniają one to samo bezpieczeństwo, pewność połączeń oraz komfort instalacji, co wersje o mniejszym przekroju, z których każdego dnia korzystają tysiące profesjonalistów na całym świecie.

Kolejne obszary zastosowań nowej złączki to oprzewodowanie gniazd trójfazowych, systemów klimatyzacji lub generalnie odbiorników o wyższej mocy.

Producenci urządzeń elektrycznych (OEM) również mogą skorzystać z nowej wersji złączki 221. Możliwość podłączenia przewodów o przekroju do 6 mm² umożliwia łatwe, szybkie i bezpieczne oprzewodowania urządzeń o wyższym poborze mocy, takich jak: oprawy oświetleniowe, wentylatory lub klimatyzatory. opraw oświetleniowych, urządzeń systemów sygnalizacyjnych o zwiększonym zapotrzebowaniu mocy, a także systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych stosowanych wewnątrz obiektów handlowych.

 

Porównywarka

Zgłoś uwagi

Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

Rodzaj zgłoszenia

Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

Opis błędu / informacja do zgłoszenia: