Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 09.12.2020

UV-C STERILON rodzina przenośnych lamp dezynfekcyjnych


Technologia dezynfekcji UV-C jest znana od około stu lat i wykorzystywana głównie w medycynie. Jednak jej zastosowanie jest dużo szersze. Lampy UV-C, wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu.

linia
Światło w walce z wirusami i bakteriami

Lampy bakteriobójcze rodziny UV-C STERILON Lena Lighting charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, potwierdzoną badaniami. Te rozwiązania sprawdzą się wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi – w gabinetach lekarskich, sklepach, punktach usługowych, urzędach czy placówkach edukacyjnych. Regularne stosowanie lampy wirusobójczej zapewnia sterylność pomieszczenia oraz bezpieczeństwo przebywających w nim ludzi. To ważne, szczególnie w przypadku ogłoszenia epidemii, która wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności (np. podczas ogłoszonej w marcu 2020 roku przez WHO pandemii koronawirusa).

Naświetlanie światłem ultrafioletowym to skuteczny, wygodny, ekonomiczny i ekologiczny sposób na dezynfekcję:
• nie wymaga nakładu pracy ludzkiej
• nie zużywa środków chemicznych – generuje oszczędności
• jest przyjazny dla środowiska – minimalizuje zużycie chemicznych środków do dezynfekcji

NEUTRALIZACJA WIRUSÓW/BAKTERII/GRZYBÓW 99,9%

Kontoler ClimaSys Filterstat

UV-C STERILON dezynfekcja bezpośrednia

Przenośna lampa do dezynfekcji bezpośredniej UV-C STERILON przeznaczona jest do odkażania powierzchni i przedmiotów. Podczas jej użytkowania nie można przebywać w naświetlanym pomieszczeniu.

W zależności od jej mocy można odkazić różnej wielkości powierzchnie, ale tylko te znajdujące się w zasięgu strumienia świetlnego. Budowa lampy, jej niska waga oraz uchwyt pozwalają jednak na jej błyskawiczne przestawienie w dowolne miejsce.

Dlatego nawet jeśli w pomieszczeniu występują różnego rodzaju wnęki, do których nie dociera światło, skierowane na przeważającą część płaszczyzn, po kilkunastu minutach lampę wystarczy przestawić i powtórzyć proces naświetlania.

Przy wyborze lampy należy wziąć pod uwagę jej moc, a tym samym zasięg promieni UV-C:

• lampy o mocy 108W - przestrzeń do 35m2
• lampy o mocy 72W - przestrzeń do 25m2
• lampy o mocy 36W - przestrzeń 15m2


Szybka i skuteczna dezynfekcja bezpośrednia (powierzchni)

1. Światło musi być skierowane na dezynfekowaną powierzchnię.
2. Źródło światła UV-C należy ustawić możliwie najbliżej dezynfekowanej powierzchni.
3. Orientacyjny czas naświetlania wynosi 15 min.

Pamiętaj, że podczas dezynfekcji bezpośredniej:

1. Obiekty ustawione w cieniu, do których nie dotrą promienie UV-C, nie będą dezynfekowane.
2. Po uruchomieniu lampy nie można przebywać w pomieszczeniu. Podczas jej włączania/wyłączania należy używać okularów ochronnych, a także mieć na sobie odzież z długim rękawem i rękawice ochronne.


Bezpośrednia dezynfekcja powierzchni - różne miejsca, jeden cel

Dezynfekcja bezpośrednia sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko, wygodnie i skutecznie usunąć szkodliwe mikroorganizmy z powierzchni. Warto ją zastosować zarówno w obiektach medycznych, jaki i kosmetycznych czy edukacyjnych. Doskonale sprawdzi się w restauracjach i hotelach.


UV- C STERILON FLOW przepływowa dezynfekcja powietrza

Dezynfekcja przepływowa polega na naświetlaniu promieniami UV-C powietrza przepływającego przez wnętrze lampy. Dzięki stymulowanej cyrkulacji powietrze przechodzi przez komorę dezynfekcyjną, gdzie zostaje naświetlone i oczyszczone, a następnie wyparte do pomieszczenia. Promienie UV-C nie wydostają się na zewnątrz, dzięki czemu lampa ta idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przebywa wiele osób.

Przepływową dezynfekcję powietrza można przeprowadzać w obecności ludzi.


Przepływowa dezynfekcja powietrza – różne miejsca, jeden cel

Dezynfekcja przepływowa przeznaczona jest do pomieszczeń, w których stale przebywają ludzie i jest konieczność oczyszczenia powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów. Warto ją zastosować zarówno w obiektach medycznych, jaki i kosmetycznych czy edukacyjnych. Doskonale sprawdzi się w restauracjach i hotelach.


Bezpieczna i skuteczna dezynfekcja powietrza:

1. Ustaw lampę w dogodnym miejscu w dezynfekowanym pomieszczeniu.
2. Przepływ wynosi, w zależności od mocy lampy 110, 160 lub 200 m3/h.
3. W pomieszczeniu mogą przebywać ludzie. Mogą się oni swobodnie przemieszczać i nie muszą mieć odzieży ochronnej.
4. Zalecane jest wietrzenie pomieszczenia, raz na każde 4 godziny pracy lampy.


Jeszcze więcej możliwości – dodatkowa funkcja UV-C STERILON FLOW

Lampy UV-C STERILON FLOW 72W oraz UV-C STERILON FLOW 144W wyposażone są w zdejmowane przesłony świetlówek. Dzięki temu, po ich demontażu, można wykorzystać lampę do dezynfekcji bezpośredniej (jedno- lub dwukierunkowej). Należy przy tym zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa dotyczące użytkowania bezpośrednich naświetlaczy emitujących światło ultrafioletowe, a w szczególności nie przebywać w pomieszczeniu dezynfekowanym.


Polska technologia, dopracowane wzornictwo

Wirusobójcze lampy UV-C STERILON, podobnie jak pozostałe produkty polskiego producenta Lena Lighting, wyróżniają się na rynku jakością popartą testami i badaniami.

Wzór lampy UV-C STERILON FLOW 72W, zaprojektowany przez Jakuba Zarzyńskiego i Przemka Pstrokońskiego z biura Hekate, został doceniony i nagrodzony w konkursie Design Dla Konesera.
Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: