Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 25.05.2020

USB-C TM Power Delivery

Podpis zdjęcia

Technologia szybkiego ładowania: USB-C TM Power Delivery
linia

Smartfony i inne mobilne urządzenia przekonują coraz dłuższą żywotnością baterii. Jeśli jednak bateria jest już prawie rozładowana, potrzebne jest szybkie rozwiązanie. Końcowy użytkownik zazwyczaj nie jest zainteresowany technologią, która ostatecznie prowadzi do szybkiego pełnego naładowania akumulatora. Istnieją jednak różnice pomiędzy standardami szybkiego ładowania, które prowadzą do różnych czasów ładowania. Super Charge (Huawei), Turbo Charge (Motorola) i Adaptive Fast Charging (Samsung) są standardami producenta, które nie są automatycznie kompatybilne ze sobą i częściowo wymagają specjalnych akcesoriów. Jest to kolejny powód, dla którego często brak jest jasności, jeśli chodzi o technologię szybkiego ładowania. Google chciałby wyeliminować te niejasności i wyjaśnia w swoich wytycznych, że nowe urządzenia od producentów systemów Android muszą być kompatybilne z USB-C TM Power Delivery od 2019 roku.

Podpis zdjęcia

Szybko i bezpiecznie

Standard USB Power Delivery (USB-PD), który jest dostępny dla wszystkich producentów, jest zarówno wydajny, jak i przyszłościowy. Dzięki mocy wyjściowej do 100 W, USB-PD może ładować urządzenia do 70% szybciej niż przy 5 W mocy ładowania. Dużą zaletą Power Delivery jest zmienne użytkowanie, dzięki czemu można ładować nawet laptopy i tablety. Ładowarka USB-PD rozpoznaje, ile mocy potrzebuje podłączone urządzenie końcowe do szybkiego ładowania, nie powodując przy tym uszkodzenia mechanizmu przełączającego. Niebezpieczeństwo przegrzania z powodu zwiększonej mocy jest również wykluczone dzięki specjalnym płytom USB-CTM.

Podpis zdjęcia

Czego potrzebujesz, aby móc korzystać z technologii szybkiego ładowania?

Urządzenie końcowe obsługujące USB-PD. Aby korzystać z ładowarek o wyższej mocy, użytkownicy potrzebują urządzenia obsługującego USB-PD. Smartfon o mocy zaledwie 20 W nie korzysta z 45-watowej ładowarki. Tu powinna być ładowarka o niższej mocy. Kabel ładujący USB-CTM Porty USB-CTM zostały zaprojektowane w połączeniu z Power Delivery do obsługi dużej mocy. USB CTM PD kable do ładowania urządzeń z systemem Android i USB-CTM Lightning kable do ładowania urządzeń Apple są wymagane. Ładowarka obsługująca USB-PD Tylko wtedy, gdy ładowarka sieciowa lub samochodowa jest również wyposażona w złącze USB-PD, można zastosować technologię szybkiego ładowania. Marka Goobay® posiada w swojej ofercie szereg kompatybilnych z PD kabli i ładowarek dla systemów Android i Apple, dzięki czemu potencjał urządzeń kompatybilnych z PD może być w pełni wykorzystany.

Podpis zdjęcia
Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: