Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 04.10.2021

Szafy i akcesoria do szaf DIGITUS® Hyper – dostosowane do wysokich wymagań infrastruktury IT


W każdym miejscu, w którym korzystamy z systemów teleinformatycznych, niezbędne staje się również zamontowanie solidnej szafy typu rack. DIGITUS® Hyper to seria szaf i dedykowanych im akcesoriów. Została stworzona z myślą o rozbudowanej infrastrukturze IT.

linia
Szafy DIGITUS® Hyper

Decydując się na rozwiązania szaf serii DIGITUS® Hyper, na etapie planowania / projektowania danej przestrzeni w punkcie dystrybucyjnym można wybrać jedno z poniższych rozwiązań :

• wysokością (od 22 U do 47 U),
• szerokością (600 mm lub 800 mm),
• głębokością (600 mm, 800 mm, 1000 mm),
• rodzajem drzwi przednich (perforowane stalowe lub szklane),
• kolorem (dostępne warianty to czarny lub jasnoszary).

Wszystkie szafy z serii Hyper są zmontowane, mają klasę szczelności IP20 oraz nośność do 600 kg. W przypadku pomieszczeń, do których dostęp jest utrudniony – np. ze względu na wąskie i kręte ciągi komunikacyjne – dostarczenie na miejsce zmontowanej szafy może okazać się niemożliwe. W takim przypadku możesz

Przykładowe szafy serii DIGITUS® Hyper w dwóch wersjach kolorystycznych
Podpis zdjęciaPrzykładowe szafy serii DIGITUS® Hyper w dwóch wersjach kolorystycznych

Zalety szaf teleinformatycznych z serii Hyper

Seria nowoczesnych i przyjaznych użytkownikowi szaf DIGITUS® Hyper ułatwia organizację sprzętu teleinformatycznego. Każdy produkt został stworzony z myślą o wygodzie pracy instalatorów sieci teleinformatycznych. Sprawdź zalety najnowszych modeli, w których bezproblemowo zamontujesz komponenty sieciowe wraz z niezbędnym okablowaniem.

Stabilność szafy gwarantowana jest przez solidną konstrukcję wykonaną z blachy stalowej. Grubość obudowy dochodzi do 1,5 mm. Zestaw montażowy zawiera nóżki poziomujące (4 szt.), dzięki którym możliwa jest korekcja nierówności podłoża. Wszystkie szafy z serii Hyper zaprojektowano w taki sposób, aby umożliwić użytkownikowi montaż panelu wentylacyjnego w module dachowym.

Wpusty kablowe zostały umieszczone zarówno w podstawie szafy (jeden wpust zlokalizowany jest w centralnej części podstawy i ma wymiary 350 x 300 mm, dwa kolejne po stronie lewej i prawej), jak i w jej dachu (trzy wpusty wraz z plastikowymi osłonami).

Mechaniczny system zatrzaskowy umożliwia bezproblemowy montaż i demontaż ścian bocznych oraz ściany tylnej w dowolnym momencie. Dzięki temu zyskujesz ułatwiony dostęp do urządzeń znajdujących się wewnątrz szafy.

Rysunek techniczny szafy DIGITUS Hyper
Podpis zdjęciaRysunek techniczny szafy DIGITUS Hyper

Akcesoria do szaf DIGITUS® HYPER

Dodatkowe akcesoria umożliwiają zarówno utrzymanie stabilnych warunków pracy urządzeń teleinformatycznych (klimatyzatory dachowe), jak i bezpieczne przechowywanie zapasowego okablowania, które w przyszłości ułatwi rozszerzenie funkcjonalności szafy.

Zamontowane akcesoria w szafie DIGITUS® Hyper
Podpis zdjęciaZamontowane akcesoria w szafie DIGITUS® Hyper

Klimatyzatory dachowe

Kwestią priorytetową przy realizacji projektu instalacji IT jest zapewnienie optymalnej wentylacji wewnątrz szafy. To niezbędne dla bezawaryjnego funkcjonowania sprzętu elektronicznego. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do przegrzania poszczególnych komponentów, a w efekcie do awarii całej infrastruktury.

Wśród dostępnych akcesoriów dodatkowych, dedykowanych do szaf serii Hyper, znajdziesz m.in. panele wentylacyjne z wbudowanym termostatem. Umożliwia on ustawienie temperatury na wybranym poziomie oraz pełną kontrolę optymalnych warunków dla wszystkich elementów infrastruktury teleinformatycznej. Zakres regulacji temperatury mieści się w przedziale od 0°C do +70°C.

Klimatyzatory kompatybilne z szafami teleinformatycznymi z serii Hyper przeznaczone są do montażu w module dachowym. Wszystkie modele mają przełącznik zasilania oraz przewód doprowadzający o długości 1,8 m z wtyczką CEE 7/7 (typ F).

Natężenie przepływu powietrza uzależnione jest od ilości wbudowanych wentylatorów. Klimatyzatory z 4 wentylatorami gwarantują natężenie przepływu powietrza na poziomie 9,2 m³/min, natomiast w przypadku urządzeń z dwoma wentylatorami przepływ powietrza wynosi 4.6 m3/min.

Wentylatory dachowe do szaf serii DIGITUS® Hyper oraz Dynami Basic
Podpis zdjęciaWentylatory dachowe do szaf serii DIGITUS® Hyper oraz Dynami Basic

Cokoły do szaf teleinformatycznych z serii Hyper

Cokoły do szaf sieciowych stojących, umożliwiają stabilne przymocowanie szafy do podłoża. Ponadto, możesz je wykorzystać do przechowywania nadmiaru okablowania. Cokoły dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – Jasnoszary, RAL 7035, a także czarny, RAL 9005.

W naszej ofercie znajdziesz:
• cokół do szaf sieciowych stojących 19" DIGITUS serii Hyper, S/600, G/600, szary,
• cokół do szaf sieciowych stojących 19" DIGITUS serii Hyper, S/800, G/1000, czarny,
• cokół do szaf sieciowych stojących 19" DIGITUS serii Hyper, S/600, G/800, szary,
• cokół do szaf sieciowych stojących 19" DIGITUS serii Hyper, S/800, G/800, szary

Cokół do szaf sieciowych stojących 19
Podpis zdjęciaCokół do szaf sieciowych stojących 19" DIGITUS® serii Hyper, szary

Szafy teleinformatyczne wraz z bogatą ofertą dodatkowych akcesoriów to integralny element każdej serwerowni. Dzięki nim odpowiednio umiejscowisz, uporządkujesz oraz zabezpieczysz każdy z elementów infrastruktury teleinformatycznej.

Zainteresowała Cię oferta z portfolio marki DIGITUS®? Zastanawiasz się nad wyborem optymalnego rozwiązania, które sprosta wymogom nowoczesnej serwerowni? Skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.


Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: