Podziel się wiedzą:
Sposób na smart dom - Simon 54 GO od Kontakt-Simon.
Sposób na smart dom - Simon 54 GO od Kontakt-Simon

Instalatorze, możesz spełnić fantazje swoich klientów o smart domu. Jak? Przekonasz się poniżej. Podpowiadamy jak zaspokoić wymagania klienta, marzącego o bezpieczeństwie, oszczędności i wygodzie.

Od teraz Twoi klienci będą mogli sterować atmosferą swojego domu:

• klasycznie przez użycie łącznika,
• dedykowaną aplikacją zainstalowaną na urządzeniu mobilnym,
• lub głosowo przez Amazon Alexa lub Google Assistant.

linia
Simon 54 GO zamiast zwykłego włącznika!

Osprzęt z serii Simon 54 Go to gama nowoczesnych sterowników przyciskowych, które pozwalają na zapisanie aż do 30 akcji (1 akcja = 1 wywołana czynność, np. wyłącz światło) i sterowanie:

• oświetleniem,
• ogrzewaniem,
• roletami,
• żaluzjami ze zmiennym kątem nachylenia lameli,
• drzwiami i bramami.

Dzięki oparciu rozwiązania o protokoły bezprzewodowe (WiFi, Z-Wave) sterowniki komunikują się między sobą i wykonują zaprogramowane zadania. Jednym kliknięciem można obniżyć temperaturę, wyłączyć wszystkie światła i zabezpieczyć cały dom. Wystarczy jedynie domowy router WiFi i dedykowana aplikacja wBox (na Android oraz iOS), aby sterować oświetleniem, roletami i innymi urządzeniami.


Dlaczego Simon 54 GO?

Simon 54 GO, to seria, która generuje oszczędności - jednorazowy wydatek na osprzęt zwraca się podczas użytkowania. Aplikacji wBox umożliwia kontrolę oświetlenia, rolet i innych urządzeń z każdego miejsca na świecie. Oznacza to koniec z żarówką świecącą przez 2 tygodnie urlopu. Wystarczy jedno kliknięcie w telefonie i żarówka zostanie wyłączona. Dbając o mniejsze zużycie prądu, automatyzując oświetlenie, ogrzewanie oraz klimatyzację, unikając niepotrzebnych wydatków związanych np. z uszkodzeniem markizy na silnym wietrze – równocześnie można zadbać o swój budżet oraz o ekologię. Opcja dla wygodnych, to harmonogramy. Dzięki możliwości ustawienia ich względem wschodów lub zachodów słońca, niezależnie od pory roku, system dostosuje oświetlenie lub automatycznie zamknie roletę i zwinie markizę.

Bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż oszczędzanie? Rolety zewnętrzne mogą być zdalnie zamykane z każdego miejsca, w którym się znajdujesz. Jak? Simon 54 GO i dedykowana aplikacja. Zaś zaprogramowanie harmonogramów może pokazać potencjalnym włamywaczom, że ktoś jest cały czas w domu.


Trochę wiedzy technicznej

Puszki w ścianach u Twojego klienta są płytkie? To nie problem. Wszystkie sterowniki z serii Simon 54 GO mieszczą się w standardowych puszkach! Pamiętaj, że sterowniki potrzebują pełnego zasilania 230 V, więc wymagane jest doprowadzenie przewodu fazowego i neutralnego do puszki. W stanie czuwania pobór mocy jest niewielki – wynosi mniej niż 1 W!

Klient chce kontrolować nie tylko urządzenia zasilane 230V, ale także te o niskim napięciu 12/24 V? Zastosuj przycisk pojedynczy (SWITCH) ze stykiem bezpotencjałowym, z wbudowanym przekaźnikiem 16 A.

Kontrola dwóch urządzeń to również żaden problem. Odbywa się za pomocą sterownika podwójnego (SWITCH D), który posiada 2 przekaźniki 5 A. Sterowanie roletą, markizą, żaluzją ze zmiennym kątem ułożenia lamelek, oknem uchylnym, a może firaną przesuwną? Sterownik SHUTTER współpracuje z każdym z tych urządzeń. Sterowanie z wielu miejsc, centralne sterowanie rolet, a może obsługa rolety i oświetlenia z jednego sterownika? Kontroler przyciskowy (CONTROL) będzie komunikował się z urządzeniami w Twoim domu.

Częstotliwość transmisji wszystkich urządzeń waha się między 2.401 a 2.483 GHz. Komunikacja z osprzętem z serii 54 GO może następować na 3 różne sposoby:

• Bezpośrednio,
• Poprzez router WiFi,
• Poprzez Internet z dowolnego miejsca na świecie.

Dodatkowym atutem serii jest możliwość zamontowania w dowolnym miejscu nadajnika bateryjnego WiFi (CONTROL B). Jego zaletą jest opcja sterowania urządzeniami bezpośrednio z pominięciem routera WiFi. Nadajnik ten pracuje w zasięgu 100 m w terenie otwartym i do 40 m w budynku.


Simon 54 GO - Funkcjonalność i design

Nie tylko funkcjonalność, ale i design ramek osprzętu elektroinstalacyjnego może wpływać na wybór klienta. Dlatego seria Simon 54 GO została „ubrana” w ramki serii Simon 54 Nature i Premium. Nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie coś dla siebie. Zróżnicowane kolory i materiały wykończeniowe – od plastiku, przez szkło, drewno i metal, na betonie kończąc.

Strefy producenta


Łączy nas napięcie
Jednopixelowy obrazek