Podziel się wiedzą:
Nowość Philips – wysoce energooszczędne żarówki klasy A
Nowość Philips – wysoce energooszczędne żarówki klasy A

Żarówka żarówce nie równa – nawet, gdy mowa wyłącznie o żarówkach LED. Wszystkie źródła światła wykonane w tej technologii pochłaniają znacznie mniej energii niż żarówki konwencjonalne, co nie znaczy, że powinniśmy się na tym zatrzymać. Dysponujemy obecnie technologią, dzięki której żarówki LED mogą być do 60% bardziej energooszczędne od większości standardowych żarówek LED dostępnych na rynku. Właśnie tego rodzaju produkty pojawiły się właśnie w ofercie Philips.

linia
Co wyróżnia nasze nowe żarówki LED Philips klasy A?

Nowa żarówka LED Philips klasy A to doskonały zamiennik dla klasycznych żarówek wolframowych o mocy 40W i 60W. Jej bańka jest szklana i przezroczysta, dzięki czemu wizualnie niewiele różni się od tradycyjnych rozwiązań. Technologicznie jest to jednak znacznie bardziej zaawansowany produkt, oferujący przełomową skuteczność świetną równą 210 lm/W. Efekty jego zastosowania bez trudu zaobserwujemy na rachunkach za energię elektryczną.

Nowa żarówka LED Philips klasy A może świecić nieprzerwanie przez 50 000 godzin, czyli niemal 6 lat. Mało kto oświetla jednak dom przez 24 godziny, dlatego przy standardowym użytkowaniu powinna działać dekady.

Jednocześnie produkt zapewnia najwyższej jakości światło, o barwie ciepłej lub neutralnej, które nie migocze i nie powoduje efektu olśnienia. Doskonale sprawdzi się nie tylko w domach, ale także restauracjach, hotelach, butikach – innymi słowy wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bardzo dobre i wydajne oświetlenie.


Po co ścigać się o energooszczędność?

Dla niektórych wiadomość o wprowadzeniu żarówki klasy A może wydawać się błaha. Czy większość żarówek LED nie jest czasem oznaczona tą literą (a niekiedy nawet symbolem A+ lub A++)? Do niedawna faktycznie tak to wyglądało. Jednak we wrześniu 2021 r. weszły w życie zmiany, zainicjowane przez Komisję Europejską, w efekcie których uległa istotnej modyfikacji klasyfikacja energetyczna produktów elektronicznych, w tym także źródeł LED. Urządzenia, które dawniej oznaczano pierwszymi literami alfabetu spadły o kilka stopni w rankingu (najczęściej do kategorii G), ponieważ kryteria klasyfikacji znacząco się zaostrzyły. Literą A oznaczane są obecnie wyłącznie najbardziej energooszczędne produkty spełniające szereg rygorystycznych norm (w przypadku źródeł światła oznacza to skuteczność świetlną na poziomie min. 210 lm/W). Pojawienie się w ofercie Philips produktów w najwyższej klasie energetycznej to spore osiągnięcie, potwierdzające odpowiedzialność marki za portfele klientów oraz przyszłość planety.

Zmiana klasyfikacji energetycznej nie jest bowiem jedynie kaprysem urzędników. Jeśli chcemy zapobiec dalszym zmianom klimatu musimy nie tylko wytwarzać energię w sposób przyjaźniejszy dla środowiska naturalnego, ale także odpowiedzialnie nią zarządzać. Każda, nawet najmniejsza oszczędność ma znaczenie.

Żarówki LED Philips klasy A to odpowiedź na wyzwania, jakie stawia przed nami nowoczesność. Stosując je w domach i firmach nie tylko oszczędzamy, ale także realnie wspieramy ochronę środowiska.

Łączy nas napięcie