Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 13.08.2019

Konfigurator Hager – proste projektowanie krok po kroku

Podpis zdjęcia
Firma Hager wprowadziła na rynek rewolucyjne narzędzie umożliwiające profesjonalne zestawienie osprzętu elektroinstalacyjnego bez znajomości numerów referencyjnych i bez korzystania z katalogu. Konfigurator, bo o nim mowa, pozwala na przygotowanie zestawienia wybranego osprzętu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mieszkań, domów czy biur.
linia

Program podzielony został na dwa moduły. Pierwszy umożliwia użytkownikowi skonfigurowanie odpowiedniego zestawu łączników i gniazd, drugi to narzędzie do tworzenia zamówień dla doświadczonych instalatorów i sprzedawców.

Podpis zdjęcia

Design i funkcjonalność

Łączniki i gniazda elektryczne to już nie elementy wyposażenia, które najchętniej zasłaniamy sofą czy fotelem, a coraz częściej piękne detale, które doskonale uzupełniają domowe aranżacje. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych kształtów, czy zastosowaniu wyszukanych materiałów o niepowtarzalnych fakturach. Dążą do tego, aby te nieodzowne elementy wnętrz przyciągały uwagę i podkreślały wyjątkowość naszych domów. Odpowiednio dobrane ramki to nie koniec dylematów podczas wyposażania wnętrz w osprzęt elektroinstalacyjny. Często wyzwaniem jest zapanowanie nad funkcjonalnością dostosowaną do potrzeb użytkownika. Ogromny wybór gniazd i łączników funkcyjnych to nieograniczone możliwości optymalnego dostosowania przestrzeni do potrzeb dzisiejszego domu czy biura.

Podpis zdjęcia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, firma Hager stworzyła bezkonkurencyjny konfigurator

Za pomocą tego intuicyjnego narzędzia, wybór designu i funkcjonalności osprzętu elektroinstalacyjnego, jest łatwy i przyjemny. Konfigurator daje możliwość tworzenia zestawów gniazd i łączników w wybranych przez nas pomieszczeniach. Produkty można filtrować pod względem konkretnej serii, kolorów oraz materiałów użytych do produkcji ramek. Kiedy użytkownik zdecyduje się już na odpowiednią serię, wystarczy, że do wybranej ramki przeciągnie interesujący go element centralny. Po zapisaniu wybranych produktów program podsumuje ich ilość oraz cenę i wygeneruje całe zestawienie w pliku pdf lub arkuszu kalkulacyjnym excel.

Podpis zdjęcia

Konfigurator posiada klika funkcji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę

Jeśli zdecydujemy się na konkretną ramkę i przeciągniemy do niej element centralny np. łącznik czy ściemniacz, program automatycznie dobierze odpowiedni do tego mechanizm, abyśmy otrzymali gotowy i kompletny produkt. Przy wyborze np. gniazda z pokrywą, pojawia się informacja, jakie akcesoria możemy do niego dobrać. Program sugeruje także możliwość zastosowania dodatkowego kołnierza uszczelnienia gniazda.

Kolejnym dobrym pomysłem jest możliwość zmiany serii już po skonfigurowaniu naszego projektu. Funkcja bardzo przydatna, gdyż łatwo możemy porównać koszt naszego projektu, jeśli zdecydujemy się na użycie innej serii. Program oczywiście automatycznie podmieni poszczególne elementy, a jeśli okaże się, że w danej serii, któryś z produktów nie jest dostępny, pojawi się informacja i propozycja zamiennika. Cały projekt, w dowolnym momencie, możemy modyfikować zmieniając elementy w poszczególnych pomieszczeniach.

Podpis zdjęcia

Z myślą o partnerach handlowych i profesjonalnych instalatorach, Hager rozszerzył funkcjonalność konfiguratora

Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Po zalogowaniu się w systemie, w łatwy i przystępny sposób można stworzyć pełne zamówienie. Można także zapisywać i zarządzać zestawieniami przygotowanymi dla siebie, bądź inwestorów. Użytkownik ma możliwość stworzenia tzw. „szybkiego zamówienia”, gdzie nie musi przeciągać elementów funkcyjnych do ramek, a jedynie wybrać z listy interesujący go produkt podając jedynie ilość potrzebną do zamówienia. Nie musi już kartkować katalogu w poszukiwaniu odpowiedniego numeru referencyjnego potrzebnego mechanizmu, ponieważ program sam uzupełni jego zamówienie. Gotowe zestawienie można oczywiście wydrukować lub wysłać e-mailem bezpośrednio do wybranej hurtowni.

Pojawienie się na rynku konfiguratora firmy Hager to olbrzymi krok naprzód w branży elektroinstalacyjnej. Z pewnością jest to niezawodne narzędzie dla instalatorów, ponieważ znacznie ułatwi i skróci ich czas pracy. Sprzedawca czy architekt w jasny i klarowny sposób może zobrazować projekt swoim klientom, a każdy laik zaangażowany w wymianę osprzętu w swoim domu, będzie miał szansę na stworzenie swojego autorskiego zestawienia łączników i gniazd.

Podpis zdjęcia

Konfigurator Hager dostępny jest TUTAJ


 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: