Podziel się wiedzą:
Jak wybrać domową stację ładowania samochodu elektrycznego?

Z każdym rokiem w Polsce pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych. Mimo wyższych cen pojazdów, w elektromobilność inwestują nie tylko firmy czy miasta, ale także osoby prywatne. Jak sprawić, aby inwestycja szybko się zwróciła i zaczęła generować oszczędności? Ładować auto w domu.

linia
Ekologia w parze z wygodą – domowa stacja ładowania samochodów

Każdy pojazd elektryczny może być ładowany w domu. To logiczna i komfortowa sytuacja, ponieważ ładowanie samochodu w miejscu, w którym spędza się większość czasu, jest bezproblemowe i nie pochłania dodatkowego czasu. Ty spokojnie śpisz, a Twoje auto nabiera energii, dzięki stacji ładowania.

Ładowanie pojazdów w domu - na co zwrócić uwagę?

Wiadomym jest, że ładowanie samochodu nocą, we własnym garażu to wygoda i oszczędność - płacimy wówczas jedynie za prąd, w dodatku według taryfy nocnej. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że tzw. "siła" jest gniazdem trójfazowym. Oznacza to, że bezpośrednio z niej ładować można tylko auta wyposażone w odpowiednią ładowarkę. Wiele pojazdów ma jednak wbudowane tylko gniazda jednofazowe, zatem by dostosować złącze do ładowania jednofazowego, warto zainwestować w stację ładowania typu Wallbox, która zapewni optymalne tempo ładowania.

Stacja ładowania eHome typu Wallbox - bezpieczeństwo i oszczędność

Stacja eHome, ze złączem AC, przeznaczona jest do instalacji (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) w domach, blokach komunalnych, firmach i innych miejscach, gdzie uwierzytelnianie użytkownika nie jest wymagane. Czas ładowania samochodu wynosi od 2 do 9 godzin. To urządzenie to gwarancja bezpieczeństwa w przystępnej cenie. Urządzenie jest kompatybilne z opcjonalnym sensorem Home BeOn, który w połączeniu ze stacją eHome, pozwala na ładowanie w sposób inteligentny, tj. unikając przeciążenia domowej sieci. Atrakcyjny wygląd i niewielkie rozmiary to jego kolejne, ważne atuty, które pozwolą na utrzymanie estetyki na podjeździe, w garażu czy na firmowym parkingu.


Bezpieczna i prosta stacja ładowania eNext typu Wallbox

Stacja eNext, ze złączem AC, została zaprojektowana, aby maksymalnie uprościć proces ładowania. Funkcja Wykrywania Obecności pozwala użytkownikowi rozpocząć ładowanie bez jakiejkolwiek interakcji z urządzeniem. Wystarczy, że samochód zostanie podłączony do stacji. Darmowa aplikacja HiCharger pozwala zaś regulować moc urządzenia, ustawić autoryzację, aktualizować oprogramowanie i dokonywać diagnostyki urządzenia. Czas ładowania samochodu, również w tym przypadku, wynosi od 2 do 9 godzin. eNext również jest kompatybilny z systemem eHome, a także można doposażyć go w system wykrywania przebić. Wygląd stacji w niczym nie ustępuje eHome - jest wręcz jeszcze bardziej dyskretny, a całe centrum dowodzenia znajduje się w dedykowanej aplikacji mobilnej.


Renomowani producenci stacji ładowania

eHome i eNext są produktami marki Circontrol, która działa na rynku europejskim od 1997 r., stale dbając o jakość i bezpieczeństwo. Jeśli potrzebujesz stacji ładowania do swojego domu lub firmy, warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązanie od rzetelnego, doświadczonego producenta. Jako firma RAWICOM oferujemy dystrybucję i profesjonalny montaż urządzeń. Zapraszamy do kontaktu!


Łączy nas napięcie