Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 01.08.2018

Jak to zrobić? Skuteczny sposób na bałagan w rozdzielnicach elektrycznych

Podpis zdjęcia
Często podziwiamy porządek w rozdzielnicach robionych przez innych, a sami miewamy kłopot z estetycznym okablowaniem. Powodów „bałaganu” podczas szycia rozdzielnicy jest wiele: pośpiech, brak potrzebnych produktów (nie ma czasu czekać na dostawę), sprzedaż na pełne opakowania oraz długi czas realizacji zamówienia.
linia

Wydaje się, że 5 produktów i zostawienie odrobinę miejsca w rozdzielnicy może znacząco pomóc w utrzymaniu porządku w rozdzielnicy. Na przykładzie produktów Wago, zachęcamy do zapoznania się z ofertą piętrowych złączek szynowych zwanych też złączkami listwowymi.

Podpis zdjęcia

Zakres przewodów (linka/drut): 0,25 – 4 mm2

Wszystkie konstrukcje złączek PE WAGO (w tym m. in złączki o nr katalogowym 2003-7646) z metalową stopką łączącą tor prądowy złączki z szyną montażową TS 35 są przystosowane do odprowadzenia prądu zwarciowego poprzez TS 35 do uziemienia.

Ważne jest aby dobrać odpowiednią szynę montażową do zastosowanego przekroju przewodu PE.

Wg poniższej tabeli typowa stalowa szyna montażowa o wysokości 7,5 mm (perforowana lub nieperforowana) może być wykorzystywana do złączek PE (do przewodów miedzianych) maks. do 16 mm2. Wykorzystywanie szyny zbiorczej do odprowadzania prądu zwarciowego kończy się na prądzie odpowiadającym przekrojowi przewodu miedzianego 150 mm2, w przypadku zastosowania specjalnej miedzianej szyny TS 35 o wysokości 15 mm (nr katalog. 210-198). Ważne jest, aby szyna montażowa TS 35, na której montowane są złączki z metalową stopką, była skutecznie uziemiona.

Podpis zdjęcia
Podpis zdjęcia
Dobierz złączki, ścianki końcowe, mostki i szynę:
Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dowiedz się więcej o technologii TOPJOBS:
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: