Strefa porad

Bądź smart

i kupuj taniej na TIM.PL

Data publikacji: 02.07.2021

Gniazda zasilające dwóch typów firmy Emiter!


Szeroko stosowane gniazda zasilające 230V AC to jedne z najpopularniejszych produktów z oferty EMITER. Niedawno asortyment zasiliły dwa nowe typy gniazd 230V AC 16A w standardzie 45x45.

Typoszereg gniazd 230V AC jest dostępny w wariancie gniazda polskiego 2P+Z oraz czerwonego gniazda typu „DATA”. Zawiera bolec uziemiający i dodatkowe zabezpieczenie w postaci klucza zapobiegającego przypadkowym wpięciu. Oba nowo wprowadzone typy gniazda mogą być montowane w dowolnym osprzęcie wspierającym powyższy standard.

linia
Typ 1: gniazda zasilające szybkiego montażu (bezśrubowe)

Gniazda te posiadają poziomy układ otworów, a ich konstrukcja dopuszcza montaż w układzie obróconym o 90 stopni. Gniazda posiadają szybkozłączki, dzięki którym możliwa jest instalacja przewodów poprzez wsunięcie odizolowanych końcówek w otwory złączy.

EMITER oferuje dwa rodzaje gniazd pojedynczych: oznaczone nazwą kodową E/BGN polskie gniazdo dwubiegunowe z uziemieniem 2P+Z, dostępne w kolorze białym, oraz opatrzone kodem E/BGNBZ gniazdo typu DATA z kluczem zabezpieczającym, dostępne w kolorze czerwonym. Oba typy gniazda posiadają zabezpieczenie przed dziećmi w postaci przesłon wtyków. Gniazdo białe uniemożliwia wsunięcie przedmiotu tylko do jednego z otworów, zaś czerwone wymaga użycia dodatkowego klucza zabezpieczającego, dostarczanego wraz z gniazdem.

Kontoler ClimaSys Filterstat

Typ 2: gniazda zasilające modularne

Gniazda modularne to gniazda możliwe do łączenia w wielokrotne bloki – np. trzy- czy czterokrotne - dzięki „przelotowej” konstrukcji. Posiadają złącza śrubowe, umożliwiając podłączenie przewodów z żyłami litymi i splecionych. Aby ułatwić wpinanie wtyków w przypadku bloków wielokrotnych, gniazda wyposażono w otwory odchylone od osi o 45 stopni.

W ofercie EMITER znajdują się dwa modele gniazd pojedynczych: E/GM oraz E/GMBZ. Pierwsze z nich to białe gniazdo dwubiegunowe 2P+Z, zaś drugie to czerwone gniazdu DATA. Ich zabezpieczenia to, odpowiednio, styk ochronny w postaci bolca oraz klucz zabezpieczający. Oba typy posiadają osłony wtyków. W przypadku gniazda białego uniemożliwiają one wsunięcie elementu do tylko jednego otworu, zaś gniazdo czerwone wymaga użycia klucza.

W pakiecie z gniazdami zasilającymi znajdują się zestawy montażowe o odzie E/ZM-GM. W ich skład chodzi szyna montażowa oraz dwie blaszki, pozwalające na trwałe spiąć ze sobą gniazdka. Zaletą gniazd jest prostota montażu i możliwość wykorzystywania gniazd pojedynczo lub w blokach.


Dostępne w ofercie EMITER gniazda spełniają wszystkie wymogi prawne. Spełniają normy PN - IEC 60884 -1 oraz PN IEC 60884-2-2, a także są opatrzone znakiem bezpieczeństwa „B”.

Zapraszamy do zapoznania się z kartami katalogowymi produktów na stronie www.emiter.net.pl – bezpośrednio na kartach produktów lub w dziale „Do pobrania”.


Wczytywanie produktów
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Łączy nas napięcie
 • Dominik
  Filary
 • Piotr
  Bibik
 • Marceli
  Lesisz
 • Tomasz
  Stempniewicz
 • Prowadzimy dla Was Strefę Porad

  Chętnie odpowiemy na twoje pytanie - skontaktuj się z nami.

  Porównywarka

  Zgłoś uwagi

  Sklep TIM jest stale rozwijany, aby sprostać stale rosnącym potrzebom naszych klientów. Jeżeli pojawił się jakiś błąd na stronie, chciałbyś aby pojawiła się nowa funkcjonalność lub funkcja na stronie nie działa, tak jakbyś tego oczekiwał – prześlij nam informację.

  Rodzaj zgłoszenia

  Informacja kontaktowa (Abyśmy mogli poinformować o stanie zgłoszenia lub doprecyzować problem.)

  Opis błędu / informacja do zgłoszenia: